امروز : جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به زودی پوست‌های دیجیتال می‌توانند وضعیت سلامت شما را برای دیگران نمایش دهند

در آینده‌ای نزدیک پوست‌های دیجیتال نه تنها قادر به تشخیص مشکلات سلامتی خواهد بود بلکه می‌توانند آن را به دیگران نیز نشان دهد تا بهتر بتوانند به شما کمک کنند.

به گزارش بابل نوین،محققین دانشگاه توکیو یک پوست دیجیتال (e-skin) ایجاد کرده‌اند که می‌تواند علائم حیاتی مانند ضربان قلب شما را اندازه‌گیری کرده و به صورت لحظه‌ای در یک نمایشگر پوستی برای دیگران نشان دهد. این طراحی یک الکترود تنفس پذیر از جنس نانومش (nanomesh) و یک سیم‌کشی کشش‌پذیر را با تعداد زیادی micro LED ترکیب کرده است که می‌تواند تصاویر ساده‌ای را که همراه بدن شما منعطف می‌شوند نمایش دهد. بدین وسیله دیگران می‌توانند هنگامی که به کمک نیاز دارید به سرعت و با نگاه به دست شما یا هرجای دیگری که این نمایشگر پوستی در آن قرار دارد متوجه مشکل شما شوند. این سنسور می‌تواند با گوشی شما هماهنگ شده و اطلاعات خود را به فضای ابری نیز ارسال کند.

نمایشگر‌های کشش‌پذیر پیش از این نیز وجود داشتند اما به سرعت پس از قرار گرفتن در معرض هوا یا کشش و انعطاف عادی پوست خراب میشدند. در حال حاضر این سنسور می‌تواند تا یک هفته بدون ایجاد التهاب دوام بیاورد و از طریق روش‌های مرسوم تولید برد مدار ساخته شده است تا قیمت آن پایین نگه داشته شود.

این تنها یک نمونه‌ی آزمایشگاهی نخواهد بود و صنایع Dai Nippon Printing امیدوار است تا ۳ سال دیگر بتواند با بالا بردن دوام این پوست دیجیتال، افزایش تولید آن و بهبود پشتیبانی آن از سطوح وسیع‌تر آن را به بازار عرضه کند. اگر همه چیز این پوست‌ها مناسب باشد در آینده کمک شایانی به افراد سالمند و ناتوان که نیاز به مراقبت پزشکی مداوم دارند خواهد کرد. بجای اینکه دستگاه‌های حجیمی به آن‌ها متصل باشد که نیازمند بررسی دقیق دارند، می‌توانند با استفاده از این پوست‌های دیجیتال به صورت زنده و مداوم اطلاعات سلامت خود را برای اعضای خانواده بفرستند و بدون دردسر به زندگی عادی خود ادامه دهند./ز

شهر سخت افزار

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين