امروز : یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/02/23 - 15:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نماز جمعه عنوان شد

انتقاد ائمه جمعه بابل از سیاست‌های نادرست دولت/ سرچشمه مصیبت‌های ملت اشرافی‌گری مسئولان است

نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور مردم مومن برگزار و ائمه جمعه بابل از سیاست‌های نادرست و عملکرد دولت انتقاد کردند.

به گزارش بابل نوین، امت حزب‌الله بابل با حضور در میعادگاه عاشقان یعنی مصلی‌های نماز جمعه سراسر این شهرستان از خطبه‌های ائمه جمعه استفاده و نماز را ادا کردند.

آقایان در دولت اگر عرضه ندارید جای خود را به دیگران بدهید

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل ضمن تقدیر از برگزاری باشکوه مراسم ایام فاطمیه اظهار کرد: مراسم فاطمیه امسال باشکوه‌تر از سال‌های گذشته بود و جا دارد از دست‌اندرکاران هیات‌ها، مساجد و افراد فعال مذهبی که امسال مراسم باشکوه فاطمیه را در سراسر کشور به ویژه در شهرستان بابل به شکل مطلوب برگزار کردند، تقدیر کنم.

وی با اشاره به فرارسیدن روز تربیت اسلامی افزود:  نهاد ارزشمند تربیتی در آموزش و پروش با زحمات شهیدان رجایی و باهنر شکل گرفت، این نهاد توانست به عنوان حلقه وصل میان انقلاب و مدارس انجام وظیفه کند، فرزندانی که در سنین نوجوانی با اخلاق اسلامی بار آمده باشند، در کنار درس به امور تربیتی هم توجه می‌کند، نوجوانان و جوانان ما مدیران، مردان و زنان آینده هستند که باید راه و رسم امور الهی را یاد بگیرند.

امام جمعه بابل ادامه داد: ضرورت توجه به تربیت اسلامی برای این است که دانش‌آموزان را سربازی برای این انقلاب بسازیم، البته خوشبختان مربیان تربیتی به خوبی در این زمینه انجام وظیفه کردند و با فضاسازی انقلابی نوجوانان را با حوزه دینی آشنا کردند اما باید توجه کنیم از آنجا که قرآن تاکید بسیاری بر تربیت و تزکیه کرده، والدین نیز در این زمینه مسئولیت بالایی دارند.

این مسئول با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ایجاد اغتشاش در کشور  تصریح کرد: جنجال‌ها و آشوب‌هایی در این ایام مرتب برای ما اتفاق افتاد و برای جامعه ما آشنا شده است دیگر، دشمن نیز درصدد است تا کشور را دچار اغتشاش کند، جایی را به آتش بکشد و برای رسانه‌های خبیث ضدنظام سوژه تبلیغات علیه نظام را فراهم کند، این فرقه‌ای که حتی کسی آنها را نمی‌شناخت، دشمن به گونه‌ای دشمن آنها را معرفی کرد که انگار این فرقه ریشه‌دار است، این درویش‌نماهایی که مدعی فقیرالی‌الله هستند در مقابل نظام قرار گرفتند، اینها یک مشت اوباشی هستند که در شب شهادت حضرت زهرا(س) پایتخت را قرق کردند و نیروهای انتظامی ما را به شهادت رساندند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت:  این حرکات جای تعجبی ندارد و از طراحی‌های دشمن است تا فرقه‌ای کوچک و بی‌ارزش را بزرگ کند و جنجال بسازد، اما جای تعجب ما از این است که چرا باید نظام اسلامی مدارا کند؟ این سیاست غلی است که وزارت کشور در پیش گرفت، چرا اجازه دادند این درویشان بی‌سواد اختیار خیابانی در تهران را به سه ماه در دست بگیرد، دولت تا کی این مدارا و سیاست‌های غلط را در دست خواهد گرفت؟

خطیب جمعه بابل با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در قبال اغتشاش دراویش گنابادی تاکید کرد: متاسفیم که وزیر کشور، رئیس پلیس را وادار کرد که در مقابل آنها به مذاکره بپردازد چون این گروهک و فرقه در زمان انتخابات  برایشان در رای‌آوری حمایت کرد؟ پلیس که توان داشت ظرف ۱۷ دقیقه آنها را جمع کند، چرا باید با سیاست غلط دولت اقتدار نظام اسلامی اینگونه زیر سوال برود؟ این صحنه برای ملت ما خفت ایجاد می‌کند. به بهانه اینکه یکی از این افراد توسط پلیس دستگیر شد، منازل، خودرو و وسایل مردم را این آشوب‌گران آتش زدند، آقای وزیر کشور این ره که تو می‌روی به ترکستان است و اقتدار نظام اسلامی به زیر سوال رفت.

وی افزود: کاسه صبر ملت ما به سر آمد،  اگر عرضه ندارید جای خود را به دیگران بدهید، تا افرادی باعرضه به مسند امور بیایند و سریع این دست از اوباش را از کشور پاک و امنیت را دوباره حاکم سازند، چرا باید شاهد کشته شدن  پنج نفر از ماموران امنیتی باشیم و قاتل بگوید کشتم که کشتم،  آقایان رای آنها را در زمان انتخابات گرفتند و می‌خواهند هزینه رای‌شان  را نظام اسلامی و مردم بدهد، نتیجه پز رییس جمهور در برابر رییس جمهور فرانسه کشته شدن مامورهای امنیتی ما بود، آیا این رییس جمهور و وزیر کشور انقلابی هستند؟ دست نیروی انتظامی را بستید و بیجا کردید که آنها را اینگونه به مصاف جمعی از ارازل و اوباش فرستادید، اگر این روش ادامه پیدا کند، مردم دیگر صبر نخواهند کرد، خودشان وارد عمل می‌شوند و این عناصر نجس را پاک می‌کنند.

روحانی در پایان با تقدیر از برگزاری نمایشگاه کشاورزی در مصلای بابل گفت:  از سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان بابل بابت برگزاری نمایشگاه کشاورزی با محوریت برنج و  ادوات و تجهیزات کشاورزی تقدیر می‌کنم و امیدوارم این گونه نمایشگاه‌ها به پیشرفت و توسعه در تولیدات برنج کمک کند.

مسئولین فاسد در نظام اسلامی باید رسوا شوند

حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار با انتقاد از عملکرد دولت  اظهار کرد: چرا برخی از مسئوان دولتی، روزنامه‌های زنجیره‌ای و و ۴۰ تن از نمایندگان مجلس همصدا با آمریکا و انگلیس در حمایت ا جاسوسان موشکی سنگ تمام گذاشتند، کدام عاقلی می‌تواند این هماهنگی داخلی و خلرجی را تصادفی بداند؟

وی افزود: جای تاسف دارد که سازمان محیط زیست به جای حفاظت از یوزپلنگ و حیوانات وحشی از وحشی‌های صهیونیستی و آمریکایی وطنی حفاظت می‌کرد  تا به تخریب زیرساخت‌های  نظام اقدام کنند، اصلا در کجای دنیا برای مقابله با آشوبگران و متجاوزان به جان مردم و پلیس بدون اسلحه به میدان میفرستند، این روشی که آقایان در پیش گرفتند نشانه آنارشیسم است نه دموکراسی، آنانی که این دستور را صادر کردند چرا نسخه بدون اسلحه را در حفاظت از خود به کار نمی‌برند؟

امام جمعه بابلکنار ادامه داد: اقدام تروریستی تفاله‌های داعشی دراویش، به وضوح نشان می‌دهد که آزادی سارق بازداشت شده از دراویش، فقط یک بهانه بود و آنان از قبل برای آشوب و اغتشاش با هدف بی‌ثبات نشان دادن ایران اسلامی و انتقام از حضور حماسی مردم در۲۲بهمن مأموریت یافته بودند و برخی از مسئولین با اقتدار کشور کاری کردند که تعدادی داعشی در پوشش دراویش خیلی راحت آشوب به راه می‌اندازند و  پنج نفر پلیس و بسیجی را به شهادت می‌رسانند، متأسفانه سگ‌ها را باز کردند و سنگ‌ها را بستند.

این مسئول تصریح کرد: کشف شبکه جاسوسان نفوذ کرده در برخی از دستگاه‌های دولتی، انگار سیلی محکمی بود که باعث شد تا در شب شهادت حضرت فاطمه(س) فتنه دراویش، این داعشیان داخلی را به راه بیندازند و با شهادت رساندن نیروهای انتظامی و بسیج، خاطره تلخ عاشورای ۸۸ و  آتش کشیدن خیمه‌های ابا عبدالله، لخت کردن و آتش زدن بسیجیان را زنده کنند.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به عدم پاسخگویی مسئولان در برابر بحران‌ها گفت: چند سالی است که مدیران به جای پاسخگویی عملکرد خود، از رادار محو شده‌اند مانند هواپیمای تهران یاسوج که بعلت سهل‌انگاری مسئولین هواپیمایی آسمان از رادار محو شد، سقوط کرد و  در نتیجه ۶۵ انسان بی‌گناه کشته شدند.

خطیب جمعه بابلکنار یادآور شد: بنابر سیره امیرالمومنین مسئولین فاسد در نظام اسلامی باید رسوا شوند تا درس عبرتی برای دیگران باشد، اما الان برعکس شده این مفسدان ارتقا مسئولیت می‌گیرند و احترام بیشتری دارند، کم‌کاری و سهل‌انگاری این مسئولان در همه عرصه‌ها مشهود است، در عرصه فرهنگی مسئولان دارند چه می‌کنند؟ ما دروازه‌ها و مرزهای کشورمان را با هزاران شهید حفظ کردیم اما راه‌های تهاجم فرهنگی را در همه عرصه‌ها باز کردند و هیچ تدبیری هم اندیشیده نمی‌شود و تازه فضای مجازی را هم به دشمن سپرده‌ایم.

وی تاکید کرد: برخی افراد و جریانات آمریکا را دشمن نمی‌دانند و او را از جایگاه شیطان بزرگ، به رقیب تنزل دادند، وقتی رقیب شد می‌شود قابل مذاکره، اما اگر دشمن باشد دیگر بحث و مذاکره مطرح نیست چون وجود هر کدام برای دیگری خطر دارد و باید از بین برود، اما آقایان شعارامام راحل که فرمودند : هرچه فریاد دارید بر سر  آمریکا بزنید را از بین بردند.

بابائیان ادامه داد: به علت نفوذ بیگانگان و مزدوران وابسته به آمریکا و غربی‌ها، سند استعماری و جنسی ۲۰۳۰ به صورت چراغ خاموش در مدارس و دانشگاه‌ها در حال اجرا است، مسئولین فرهنگی بیدار شوید! مجلس محترم و شورای انقلاب فرهنگی چرا پیگیری نمی‌کنند، سرچشمه مصیبت‌هایی که ملت می‌کشد این است که متصدیان امورشان از قشر مرفه و از اشراف و اعیان باشد. مردم باید هوشیار باشند برخی از مسئولین غربگرا می‌خواهند، کارد را به استخوان برسانند تا مردم در مقابل نظام بایستند.

این مسئول در پایان گفت: شخصی که هشت سال سکان اجرایی کشور را برعهده داشت الان طی نامه‌ای به رهبری معظم انقلاب با وقاحت تمام از ایشان می‌خواهد که انتخابات ملغی، مجلس تعطیل و مسئولان قضایی برکنار و انتخابات آزاد بدون حضور نیروهای انقلابی، بسیجی و انتظامی برگزار شود، این حرف همان رفراندوم است که از رسانه‌های غربی زده شد، اما ملت ایران به آنان هشدار می‌دهد همان طور که در سال ۸۸ مقابل فتنه‌گران ایستادند در مقابل فتنه جدید بهاریون هم خواهند ایستاد.

کجای عالم  ماموران انتظامی با دست خالی به اغتشاش‌گران  می‌جنگد

حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب اظهار کرد:  حقوق مصرف‌کننده در کیفیت غذایی تا حمل و نقل باید همه لحاظ شود، اولین حامی حقوق مصرف کنندگان باید خود دولت باشد، پس از آن هم شرکت‌ها باید وجدان داشته باشند.

وی با اشاره به فرارسیدن روز مهندس  افزود:  روز مهندس می‌تواند از بهترین روزهایی باشد که باید تکریمش کنیم، اما یکی از مشکلاتی که داریم این است که برخی مهندسان به وظیفه مهندسی‌شان خوب عمل نمی‌کنند، مهندسی که به وظیفه‌اش عمل نمی‌کند در جامعه ما تکریم نمی‌شود.

امام جمعه گتاب ادامه داد: دراویشی که در شب شهادت حضرت زهرا(س) نیروهای انتظامی را به شهادت رساندند، آدرس غلطی است که بگوییم درویش و صوفی بودند، این ردگم کنی است، هر فرقه‌ای امکان دارد مورد توجه رسانه‌های بیگانگان و مورد نفوذ قرار بگیرند و با اهداف آنان یعنی ایجاد ناامنی را اعمال کنند، این اغتشاش در خیابان پاسداران اساسا برای دراویش نبود، شاید این عده آلت دست دشمن شدند اما مصئله اصلی منافقین و ضدانقلابیون برای به اغتشاش کشیدن ایران است.

این مسئول تصریح کرد:  پرورژه دیگری که منجر به فتنه خواهد شد مسئله یک جریان ورشکسته سیاسی است که از نظام باج‌خواهی می‌کند  و موریانه‌وار در جای جای انقلاب ما وارد شدند، اما بدانند کاسه صبر ملت مابه سر آمده و قوه قضاییه هم بیش از این رافت نشان نخواهد داد، گواه رافت این است که نیروی انتظامی ما با دست خالی می‌جنگد کجای عالم سراغ دارید ماموران انتظامی با دست خالی به اغتشاش‌گران بجنگد؟

حجت‌الاسلام تقی‌پور در پایان گفت: مسئولان از این مردم که در ۲۲بهمن آمدند خجالت بکشند، این مردم به عشق رهبر در صحنه حاضر شدند و به خودشان نگیرند، خواسته همه مردم این است که قاطعانه با اغتشاش‌گران داعشی برخورد کنند و با آنان که جز جاسوسو و مقام پرستی چیزی ازشان ندیدیم، رحم نکنند.

با کسانی که به مقدسات ما توهین می‌کنند باید برخورد کرد

حجت‌السلام پوررمضان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی اظهار کرد: در مسائل تربیتی باید به قرآن مراجعه کرد، امروز درد اصلی جامعه مشکل خانوادگی  و  مسائل تربیتی است، سازمان ملل می‌گوید در شرق و غرب عالم، مسئله اصلی بشر که باید به آن توجه شود، مسئله خانواده است، بدترین وضعیت خانواده در منطقه عربستان، بعد مصر است و ما در رتبه چهارم هستیم اما اگر به قرآن مراجعه کنیم درگیر این مشکلات نمی‌شویم.

وی افزود:  خداوند در قرآن اشاره کرد که چه رفتاری داشته باشیم،در قرآن هم درد را اشاره دارد و هم درمان را، مشکلا خانوادگی بیشتر از بیماری‌های دل نشات می‌گیرد، اگر زندگی و رفتار قرآنی شود تمام مسائل، معضلات و چالش‌های خانوادگی هم قطعا کم می‌شود یا از بین می‌‌رود.

امام جمعه بندپی‌‌شرقی ادامه داد: باید آرامش به خانواده‌ها برگردد، کسی که آرامش نداشته باشد به مسجد نمی‌آید، دست و دلش به کار نمی‌رود و حتی در مسائل اقتصادی نیز مشکل دارد.

این مسئول تصریح کرد:دراویشی که این اغتشاشات را در کشور به وجود آوردند به مقدسات توهین کردند، وظیفه حاکمیت ایجاد امنیت برای آحاد مردم است و کسانی که از رافت حکومت حقوق مردم را ضایع می‌کنند و آبروی مملکت را می‌برند نباید با آنها مماشات کرد و از دستگاه قضایی می‌خواهیم سریعا با آنها مقابله کند.

پوررمضان در پایان گفت: آبروی نظام اسلامی ما سطل زباله نیست که هرگربه‌ای به آن چنگ بیاندازد، اینها داعش داخلی هستند و باید با آنها برخورد کرد، امیدواریم در قبال آنان مسئولان به وظایف خود عمل کنند.

دیدگاه بینندگان
  • تهویه نیا

    تاریخ : 27 - فوریه - 2018

    ممنون از اطلاع رسانی و اشتراک گذایرتون


    پاسخ

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين