امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/02/28 - 11:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک‌پنجم دانش‌آموزان آمریکایی چاق هستند

علی‌رغم انتشار گزارش‌هایی که حکایت از تثبیت نرخ چاقی کودکان و نوجوانان آمریکایی دارد، تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است که یک‌پنجم دانش‌آموزان این کشور چاق هستند.

به گزارش بابل نوین، علی‌رغم انتشار گزارش‌هایی که حکایت از تثبیت نرخ چاقی کودکان و نوجوانان آمریکایی دارد، تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است که یک‌پنجم دانش‌آموزان این کشور چاق هستند و دانش‌آموزان ابتدایی بیش از هر گروه دیگری در معرض خطر هستند.

مشکل چاقی و اضافه‌وزن کودکان در ایالات متحده برای سفیدپوستان و سیاه‌پوستان به یک اندازه است و این در شرایطیست که با وجود تلاش دولت برای حل معضل چاقی کودکان و نوجوانان، میزان چاقی در دوران کودکی همچنان افزایش یافته و در سال ۲۰۱۶ به بالاترین سطح خود رسیده است و در سال ۲۰۱۷ نیز افزایش نرخ چاقی در میان دانش‌آموزان این کشور ادامه‌دار بوده است.

براساس آمار و ارقام جدید، ۱۴ درصد از کودکان ۲ تا ۵ سال آمریکایی چاق هستند؛ ضمن اینکه بیشترین شیوع چاقی در میان دانش‌آموزان سنین ابتدایی در حال وقوع است.

محققان دانشگاه دوک با دریافت داده‌ها از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا و تجزیه و تحلیل آنها دریافتند که برخلاف ادعاهای قبلی، چاقی دوران کودکی در آمریکا نه تنها فروکش نمی‌کند، بلکه افزایش نگران کننده‌ای در شیوع آن در برخی از گروه‌های سنی وجود دارد.

یک مطالعه ملی نشان داده است، چاقی گریبانگیر بیش از یک‌سوم بزرگسالان آمریکایی است.

این گزارش ضمن هشدار این موضوع که هر آژانسی که بر سلامت عمومی تمرکز دارد باید از بحران چاقی نیز آگاهی داشته باشد، تأکید کرد: «چاقی با خطرات جدی سلامت همراه است و کودکان چاق در معرض ابتلا به بیماری های کبدی، دیابت، کلسترول بالا و فشار خون بالا هستند».

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين