امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/01 - 13:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان
زارعی مطرح کرد؛

تهدید بزرگ امنیت ملی سوریه با ورود اشغالگرایانه دولت ترکیه به عفرین

به گزارش بابل نوین، اصغر زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به حمله ترکیه به شمال سوریه و آینده تحولات میدانی در این منطقه، اظهار کرد: عفرین به یک موضوع چند بعدی و پیچیده در منطقه تبدیل شده است و طرف های درگیر به دنبال تثبیت مواضع خود هستند.

کارشناس غرب آسیا بیان کرد: ترکیه به بهانه مبارزه با دموکرات‌های سوریه که آنها را خطری برای امنیت ملی خود تلقی می‌کند وارد خاک این کشور شده است و در جهت مبارزه با آنها حتی از تروریست‌های جبهه النصره نیز حمایت و پشتیبانی کرد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر حمایت آمریکا از کردهای مسلح در این منطقه و موضع دولت سوریه در رابطه با محاصره عفرین اوضاع را کاملا پیچیده کرده است تا جایی که تنش‌ها در میدان افزایش یافته است و طرف‌های درگیر، مواضع یکدیگر را مورد حمله قرار می‌دهند و این امر حاکی از آن که تحولات شمال سوریه فقط یک مسئله تک بعدی نیست و منافع متعدد و متعارضی در رابطه با آن در جریان است.

زارعی افزود: در این میان حمایت ایران و روسیه از تمامیت ارضی سوریه و پشتیبانی از دولت این کشور در جهت مبارزه با متجاوزان تا حدودی محدودیت‌هایی را برای طرف‌های درگیر ایجاد کرده است و به همین دلیل اوضاع به کندی پیش می‌رود.

زارعی با اشاره به اینکه دولت سوریه این حق را دارد که با تمام امکانات از حقانیت خود دفاع کند، تصریح کرد: ورود اشغالگرایانه دولت ترکیه به خاک دمشق می‌تواند تهدید بزرگی برای امنیت ملی سوریه محسوب شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش بینی یک وضعیت با ثبات و خاتمه بحران در عفرین تا حدودی زمان بر است و نمی‌توان به یک نتیجه قطعی رسید زیرا با ورود نیروهای ارتش سوریه به این منطقه، جنگ در عفرین ابعاد گسترده‌تری پیدا خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين