امروز : یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/02 - 11:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان
بازیگر سریال «روزگار قریب»:

سریال خوب، پیش از هر چیز داستان خوب می‌خواهد/ جشنواره جام جم باید فجر تلویزیون باشد

به گزارش بابل نوین، مهران رجبی بازیگر سینما تلویزیون درخصوص روند سریال‌سازی در تلویزیون گفت: تلویزیون برای تولید برنامه‌های مختلف باید با همه گروه‌های برنامه ساز تعامل داشته باشد و فقط به برنامه سازهای سنتی اکتفا نکند. در واقع باید درب را به روی همه تفکرات باز بگذارد تا از ذهن‌های متفاوت کمک بگیرد و با درنظر گرفتن نیروهای مختلف بهترین ها را انتخاب کند.

بازیگر سریال تلویزیونی «روزگار قریب» بیان کرد: رسانه ملی تولید مجموعه‌های تلویزیونی را به کسانی بسپارد که علاوه بر اینکه در این کار متخصص هستند، مورد تایید این رسانه باشند. برای تولید سریال‌ اگر تنها سراغ تعداد محدود و مشخصی برویم و فقط به برنامه سازهای سنتی و همیشگی اکتفا کنیم، در آینده خروجی خوبی نخواهد داشت و نتیجه این می‌شود که گاهی از میان آثار تولید شده تعدادی در حد پخش نیست، بعضی معمولی می‌شود و فقط تعداد محدودی رضایت بخش و موفق هستند.

رجبی با اشاره به نقش سریال‌های تلویزیونی در همراهی مخاطب ادامه داد: شاید بالای ۷۰ درصد جذب مخاطب برای تلویزیون از طریق مجموعه‌های خوب و موفق اتفاق می‌افتد. برنامه‌های شبکه‌هایی مانند شبکه خبر، ورزش، مستند و … به تنهایی مخاطب جذب نمی‌کند.

وی افزود: این نکته را باید درنظر داشت که مردم در صورتی سایر شبکه‌های تلویزیونی را ورق می‌زنند که منتظر باشند در فلان ساعت یک مجموعه خوب را تماشا کنند.

رجبی با بیان اینکه مردم با دیدن سریال‌ها، خیلی سریع و بدون تعارف نظراتشان را با هنرمندان در میان می‌گذارند اظهار کرد: بازیگران در کارهای زیادی بازخوردهای متفاوت مردم را نسبت به سریال‌هایی که در آن‌ها حضور دارند دریافت می‌کنند. ما در میان مردم زندگی می‌کنیم و برای همین خیلی زود و بی واسطه در جریان نظرات مخاطبان قرار می‌گیریم. در واقع میان ما و نظرات بی رو دربایستی مخاطبان و اعلام اینکه از اثری خوششان آمده است یا نه، تعامل وجود دارد.

این بازیگر با سابقه سریال‌های تلویزیونی با تاکید بر اهمیت داستان در سریال سازی گفت: در وهله اول یک سریال خوب، داستان خوب می‌خواهد. برای تولید یک اثر موفق عوامل مختلفی نقش دارند که مجموع این‌ها حاصل کار را موفق می‌شود. داستان، ساختار کار، عوامل حرفه‌ای و وضعیت مناسب در بحث امور مالی که در آخر همه موارد به آن برمی‌گردد، از مهمترین نکات در تولید یک اثر است.

رجبی خاطرنشان کرد: در کارهای زیادی حضور داشتم که مشکلات مالی لطمه مستقیم به داستان وارد کرده است و عوامل مجبور شدند به خاطر مسائل مالی کار را زود جمع کنند. و یا بازیگرهایی که به دلیل نگرفتن چند ماه حقوق کار را رها کردند و رفتند. البته حق دارند، چون ما از این راه زندگی می‌کنیم.

بازیگر سریال «دزد و پلیس» در پایان جشنواره جام جم را جشنواره فجر تلویزیون نامید و گفت: در کشور چند جشنواره فرهنگی برگزار می‌شود که اعتبار خوبی دارد؛ مانند جشنواره فیلم فجر و یا جشنواره خصوصی حافظ، جشنواره جام جم هم باید فجر تلویزیون باشد. رقابت در این جشنواره برای دست اندرکاران تولید برنامه‌های تلویزیون خیلی جدی است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين