امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/02 - 17:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنگوی وزارت کشور خبر داد:

خانه احزاب و سمن‌ها در استان‌ها طبق منشور گفتگوی سیاسی راه اندازی می‌شود

به گزارش بابل نوین، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به ابلاغ منشور گفتگوی سیاسی به استانداران از سوی وزیر کشور اظهار کرد: یکی از اهداف اجرای این منشور فراهم آوردن فرصت گفتگو براى تمامی جریان‌های سیاسی به صورت برابر است تا در فضایی توام با همدلی نیز مطالبات، انتقادات و پیشنهادات مردم و تشکل‌ها برای اداره هر چه بهتر امور کشور بیان شود.

وی با بیان اینکه بر اساس این منشور و به منظور ایجاد بستر مناسب برای تحقق گفتگو و تفاهم سازنده بین جریانات، تشکل ها، اصناف و سمن‌ها خانه احزاب و سمن‌ها در تمامی استان‌های کشور ایجاد می‌شود، افزود: دولت خود را در ایجاد فضاى گفتگو و تعامل پیشگام می‌داند.

سخنگوی وزارت کشور با تاکید بر اینکه یکی از نکات مهم، پذیرش اصل گفتگو در جامعه و قشر‌های مختلف مردمی و نهاد‌ها و دولت است، یادآور شد: فضای گفتگو نباید اینگونه ترسیم شود که عده‌ای تنها خود را مطالبه گر و دیگران را تنها پاسخگو بدانند، لذا در این میان، همه باید تکالیف و حقوق خود را شناخته و در اعتلای ایران اسلامی نقش آفرینی داشته باشند.

سامانی گفت: با ایجاد فضای گفتگو می‌توان از نظرات نخبگان و جریانات و تشکل‌ها و سمن‌ها بازخورد مناسبی در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های کشور دریافت کرد و نسبت به اصلاح یا تقویت آن‌ها اقدام نمود.

وی با بیان اینکه ارتقا سرمایه اجتماعی یکی از اهداف مهم اجرای منشور گفتگوی سیاسی در کشور است، تصریح کرد: استانداران مکلف هستند بر اساس منشور گفتگوی سیاسی برگزاری تجمعات صنفی و سیاسی قانونی را تسهیل و بر انجام آن نظارت و امنیت این تجمعات را هم با همکاری مراجع ذیصلاح به نحو مطلوب تامین کنند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه استفاده از ظرفیت رسانه ها، احزاب و تشکل‌ها در راستای ایجاد نشاط، امید آفرینی و تقویت وفاق اجتماعی و انسجام ملی مورد تاکید منشور گفتگوی سیاسی است، اظهارداشت: دولت زمینه ساز و تسهیل کننده مسیر گفتگو و تعامل است و انشالله از بستر فراهم شده بتوان در راستای پیشرفت کشور و حل مشکلات و تامین نظرات مردم استفاده کرد.

سامانی خاطرنشان کرد: به منظور نظارت بر اجرای مطلوب مفاد این منشور استانداران مکلف شدند هر سه ماه گزارشی از عملکرد خود در این زمینه را به وزارت کشور ارائه کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين