امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/04 - 17:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم مشارکت فعالانه جامعه قرآنی در مدیریت برنامه‌های قرآنی کشور

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف صبح امروز در نخستین نشست هم اندیشی ستاد برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن با استادان و پیشکسوتان و جامعه قرآنی کشور که در هتل ارم در حال برگزاری است با بیان اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن بزرگترین رویداد قرآنی جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: باید با اتحاد، همدلی و مشارکت همه جانبه جامعه قرآنی، استادان و صاحب نظران و دلسوزان برنامه‌های قرآنی کشور را مدیریت کنیم تا به نحو شایسته‌ای برگزار شود.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به اینکه همگی در مقابل نعمت الهی قرآن کریم مسئول هستیم، تصریح کرد: خداوند به شما علاوه بر نعمت قرآن کریم و انقلاب اسلامی، نعمت دیگری به‌عنوان قاری، حافظ و داور قرآن کریم عطا کرده است.

محمدی با بیان اینکه خداوند که این نعمت را عطا کرده است، یک روزی هم از آن سوال خواهد کرد، گفت: این جلسات قرآنی به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا و تاکیدات و توجهات مقام معظم رهبری برگزار می‌شود و قبل از انقلاب چنین جلساتی برگزار نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه انتظار قرآن کریم از ما این است که فرهنگ قرآن را در جامعه برپا کنیم، افزود: مقام معظم رهبری فرموده‌اند فعالیت جامعه قرآنی، فعالیتی راهبردی است بنابراین باید از توان و ظرفیت یکدیگر استفاده کنیم.

رئیس سازمان اوقاف ادامه داد: در سایه اخوت و برادری می‌توانیم فعالیتهای قرآنی را به خوبی پیش ببریم اما اگر با هم اختلاف داشته باشیم، توانمان کاهش می‌‌یابد.

محمدی با بیان اینکه امت‌های گذشته پس از عطا کردن نعمتی از خداوند، دچار تفرقه شدند اما قرآن کریم به ما تذکر داده که اختلافات را کنار بگذاریم، تاکید کرد: انقلاب اسلامی از بینات و نعمات الهی است و امیدواریم مورد خطاب این آیات شریفه قرآن قرار نگیریم.

رئیس سازمان اوقاف تصریح کرد: جامعه قرآنی کشور در سی‌و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، میزبان مهمانان قرآنی کشور و جهان اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی افزود: باید بتوانیم به منویات و مطالبات مقام معظم رهبری در زمینه قرآنی که از وظایف اصلی ما است،عمل کنیم.

وی با بیان اینکه خروجی این نشست باید این باشد که از وجود شما برای مدیریت مسابقات بین‌المللی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم برنامه‌های قرآنی در شان و منزلت این کتاب آسمانی باشد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين