امروز : جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/05 - 12:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرداخت ۱۶۷ میلیاردی تسهیلات به حوزه صنایع غذائی، سلولزی، فلزی و شیمیایی مازندران

۱۶۷ میلیارد تومان تسهیلات از شروع امسال تاکنون به واحد‌های تولیدی و اقتصادی صنایع غذائی، سلولزی، فلزی و شیمیایی استان مازندران پرداخت شد.

به گزارش بابل نوین، محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: این میزان تسهیلات امسال با هدف برون رفت واحد‌های تولیدی و اقتصادی استان از برخی موانع که در مسیر تولیدات آن‌ها وجود داشته است صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۳ جلسه اصلی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان با حضور دستگاه‌های عضو تشکیل شد، افزود: این تسهیلات پرداختی به ۱۳۶ واحد تعلق گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: بیشترین واحد‌های متقاضی دریافت تسهیلات در حوزه صنایع غذائی، سلولزی، فلزی و شیمیایی بوده اند.

محمدپور افزود: ۹۵۲ مورد سفارش کالا به ارزش ۱۵۶۸۷۷۴۰۷ دلار از ابتدای امسال تاکنون در این سازمان ثبت شد.

وی با بیان اینکه بیش‌ترین سفارشات ثبت شده متعلق به ماه مهر است، گفت: سفارشات ثبت شده از محل ارز بانکی با ارزش ۱۳۱۷۰۵۱۸۳ دلار بیش‌ترین مقدار را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در این مدت ۱۴۷ کارت بازرگانی در این مدت برای سه گروه حقیقی، حقوقی و تعاون صادر و ۲۷۳ کارت بازرگانی نیز تمدید شد.

محمدپور افزود: ۵۴۴۲ گزارش مردمی از ابتدای امسال تا پایان بهمن به سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اعلام شده که از مجموع گزارش‌های دریافتی ۲۶۶۷ مورد تلفنی، ۱۱۳۹ مورد حضوری و ۱۶۳۶ مورد کتبی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه ۸۰ درصد گزارشات دریافتی رسیدگی شده است، افزود: ۲۲۹۱ مورد این بررسی‌ها منجر به کشف تخلف شده است.

محمدپور افزود:بیشترین آمار شکایات دریافتی گران فروشی، کم فروشی، تقلب و درج نکردن قیمت بوده است.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادی مراتب را به تلفن ۱۲۴ اعلام کنند./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين