امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/07 - 13:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش دو برابری گشت های تعزیرات برای کنترل بازار شب عید

رییس سازمان تعزیرات حکومتی از افزایش دو برابری گشت های مشترک این سازمان برای کنترل بازار شب عید و ایام عید ۹۷ خبر داد.

به گزارش بابل نوین، جمال انصاری صبح امروز (چهارشنیه) ۱۶ اسفند ماه جاری در نشست خبری با حضور خبرنگاران درباره برنامه های تعزیرات برای نظارت بر بازار شب عید و عملکرد این سازمان در سال ۹۶ اظهار کرد: فعالیت‌های ما در حوزه بازار شب عید، بیش از دو ماه است که شروع شده و نشست های مختلفی در این حوزه با دستگاه های مختلف داشته ایم.

وی افزود: سازمان تعزیرات در کنار ۱۵ دستگاه به صورت مستقیم و غیرمستقیم، سازماندهی خود را انجام داده است. مهمترین اهداف کاری ما در این ایام تعامل جدی وضابطه مند با دستگاه های مختلف و گسترش و توسعه نظارت ها در ایام قبل و بعد از عید ۹۷ است و از ۱۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ را در بر می گیرد.

رییس سازمان تعزیرات اضافه کرد: در طرح نوروزی تعزیرات، حدود هزار نفر از همکاران ما فعالیت دارند و نظارت ها با همکاری سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انجام می شود. در شرایط معمول، ماهانه بیش از ۷ هزار گشت مشترک داریم و در این ایام پیش بینی می شود، ۱۵ هزار گشت انجام شود.

انصاری گفت: امسال استقرار همکاران ما در پایانه های مسافربری به شکل بهتر و منسجم‌تری خواهد بود و امسال برای نخستین بار با مشترک وزارت بهداشت، گشت های ما به صورت فعال در این ایام فعالیت می کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اصلاح قانون تعزیرات افزود: ما در حال حاضر خلاء مقرراتی نداریم اما به خاطر اینکه مقررات محور این سازمان، مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام و اصلاح آن نیازمند مداخله این مرجع است. اقدامات بسیار خوبی در تدوین شاکله ها و اصلاح مقررات صورت گرفته اما هنوز قوانین ما روزآمد نشده است زیرا قانون نویسی نیاز به یک سری آداب و تشریفات خاص دارد. فعالیت من و همکارانم در این حوزه اعم از مقررات مصوب مجمع تشخیص یا مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی ادامه دارد.

معاون وزیر دادگستری در پاسخ به سوال دیگری درباره خاک خوردن بسیاری از کالاهای قاچاق در انبارهای سازمان اموال تملیکی اظهار کرد: کلیت این مطلب درست است و باید فرایند دادرسی خود را در تعزیرات به شکلی ترسیم کنیم که تاخیر ما به تضییع حق مردم یا دولت موجب نشود. مراجع تعیین تکلیف کننده کالاهای قاچاق معتقدند که در بیش از ۹۵ درصد پرونده های ارسالی به تعزیرات، با حکم و دستور تکلیف کالاهای موضوع پرونده را مشخص کردیم.

وی اضافه کرد: ما مرجع فروش کالا نیستیم و مرجع فروش سازمان اموال تملیکی است و در حال حاضر نیز سازمان اموال تملیکی به دنبال اصلاح مقررات برای تسریع در تعیین تکلیف این کالاهاست. برخی از این کالاها به ویژه کالاهای حوزه سلامت معدوم می شوند و تعیین تکلیف سایر کالاها باید توسط سازمان اموال تکلیفی انجام شود./ص

تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين