امروز : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/07 - 22:03 ذخیره فایل ارسال به دوستان
عراقچی در دیدار معاون وزیر دفاع افغانستان:

ایران آماده کمک به دولت افغانستان به منظور پیشبرد روند صلح در این کشور است

معاون سیاسی وزیر خارجه با اعلام آمادگی ایران برای کمک به افغانستان به منظور پیشبرد روند صلح در این کشور، بر لزوم همکاری نزدیک دوجانبه برای مقابله با تهدیدات مشترک تاکید کرد.

به گزارش بابل نوین،احمد تمیم عاصی معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی افغانستان که در راس هیاتی برای یک دیدار رسمی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، عصر امروز چهارشنبه با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار معاون وزیر دفاع افغانستان هدف از سفرش به تهران را زمینه‌ای برای سفر وزیر جدید دفاع افغانستان به ایران در فروردین ماه آینده و پایه گذاری فصل جدیدی از همکاری دو کشور در حوزه‌های دفاعی اعلام کرد.

عاصی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص روند صلح در افغانستان قدردانی کرد و همکاری کشور‌های همسایه برای به نتیجه رساندن تلاش‌های صلح را با اهمیت دانست.

معاون وزیر دفاع افغانستان تاکید کرد: دوستی با ایران برای ما بسیار با ارزش است و تحت الشعاع روابط با هیچ کشور دیگری قرار نمیگیرد، زیرا ما روابط خود با ایران را جدای از هر رابطه دیگری میدانیم.

عراقچی نیز متقابلا از درایت و هدایت رئیس جمهور افغانستان برای گشایش فصل جدیدی از همکاری‌های دفاعی دو کشور قدردانی کرد و با توجه به اشتراکات مختلف و پیوند‌های عمیق و برادرانه دو ملت، صلح و ثبات و امنیت دو کشور را یکپارچه و تفکیک ناپذیر دانست.

معاون سیاسی وزیر خارجه تصریح کرد: از نگاه جمهوری اسلامی ایران روابط با افغانستان از روابط دو کشور با سایر کشور‌ها تاثیر نمی‌پذیرد.

وی با اشاره به وجود تهدیدات مشترک به ویژه تهدید تروریسم، لزوم همکاری نزدیک دوجانبه برای مقابله با تهدیدات را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو کشور بتدریج به همکاری در سطوح بالاتر منجر شود.

عراقچی همچنین بر آمادگی کشورمان برای کمک به دولت افغانستان برای پیشبرد روند صلح در آن کشور تاکید کرد./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين