امروز : سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/08 - 9:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هزینه میلیاردی برای نیت واقفان اوقاف در مازندران

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: عواید و درآمد‌های موقوفه‌ های مازندران طبق نیت واقفان در اموراتی، چون حفظ و نگهداری موقوفات، نیات مذهبی، خیریه، مساجد، نیات خیریه، اجتماعی هزینه شده است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر اجرای دقیق نیت واقفان تاکید بسیار زیادی دارند و سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است موقوفاتی را که به عنوان امانت در اختیار دارد طبق نیات واقفین نیک اندیش عمل کند.

حجت الاسلام حیدری گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در حوزه نیات مذهبی مبلغ ۴۱ میلیاردو ۶۰۵ میلیون و ۸۸۸ هزارو ۸۵۸ ریال، در حوزه نیات خیریه مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۹۹ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۲۵۹ ریال هزینه نموده است.

وی هزینه اجرای نیات واقفین در حوزه اجتماعی را مبلغ ۵ میلیاردو ۸۲۴ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۴۶۳ ریال و در حوزه مدارس علوم دینی مبلغ ۲ میلیاردو ۸۸۴ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۶۱۴ ریال برشمرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران برگزاری طرح مهر تحصیلی در راستای اجرای امینانه نیات واقفین با موضوع توزیع ۲۶۰ بسته لوازم التحریر از محل عوائد موقوفه محمد اسماعیل رحمانی بابل و توزیع ۱۸۷ بسته لوازم التحریر از محل موقوفه میرزا مهدی اشرفی در بهشهر از جمله هدیه واقفان به دانش آموزان در سال جاری برشمرد.

وی توزیع بیش از ۳ هزار سبد کالا در ماه مبارک رمضان، اعزام ۲۸ مازندرانی بعه عتبات عالیات و ۵۱ زائر بار اولی به حرم رضوی، اجرای نیت موقوفه علینقی کنی قائم شهر با موضوع ترخیص بیماران و هزینه دارو و درمان بیماران و تجهیز هنرستان حرفه‌ای بمبلغ ۷ میلیارد ریال را از دیگر مصادیق شاخص اجرای امینانه نیات واقفین برشمرد.

حجت الاسلام حیدری خرید دستگاه بیهوشی بمبلغ یک میلیارد ریال برای بیمارستان امام خمینی (ره) ساری را در راستای اجرای نیت موقوفه تاجر ساروی در سال جاری عنوان کرد و گفت: این موقوفه برای تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) وقف شده که در سال‌ های گذشته خرید آمبولانس، خرید دستگاه برای نوزادان نارس، ساخت مرکز mri اجرای هزینه شده است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين