امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/08 - 14:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون وزیر آموزش و پرورش :

هدایت تحصیلی بدون هیچ تغییری سال آینده اجرا می‌شود

به گزارش بابل نوین، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: یادگیری، مهارت، انتقال ارزش‌ها و فرهنگ دینی و تربیتی از مولفه‌های مهم سند تحول بنیادین است.

علیرضا کاظمی در گردهمایی شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل استانهای سراسر کشور در چابهار افزود: حذف گزارش گیری‌های مختلف در حوزه پرورشی مهمترین کاری است که آغاز کرده‌ایم.

وی بیان کرد: اولویت نخست حوزه پرورشی و تربیتی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

معاون وزیر در ادامه تصریح کرد: برای ایجاد تغییرات در برنامه های حوزه تربیتی ۲۰ سیاست و راهبرد در زمینه فعالیت های پرورشی و تربیتی تدوین شده که از این تعداد سه راهبرد به عنوان اولویت اساسی با توجه به اقتضائات جامعه مد نظر است.

وی گفت: موضوع هدایت تحصیلی همچون روال سال قبل بدون تغییر و با شعار انتخاب آگاهانه و آزادانه دانش ‌آموزان در دستور کار قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز در این مراسم گفت: از آنجایی که تغییر، تحول، خلاقیت و میل به کمال از خصوصیات بازر بشر است آموزش و پرورش در انجام رسالت خود باید تحولات را مورد توجه قرار دهد.

آیت الله سلیمانی اظهار کرد: معلمان و متولیان فرهنگ کشور ماموریت اجرای برنامه تحول آفرین در این نظام نابرابر را برعهده دارند.

سلیمانی گفت: با توجه به نقش کلیدی آموزش و پرورش در تربیت کودکان و نوجوانان، انقلاب فرهنگی در این نهاد ضرورت دارد.

/ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين