امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/08 - 18:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛

صنایع کوچک داخلی در رقابت با حریفان خارجی ضعیف هستند

به گزارش بابل نوین، صادق نجفی مدیرعامل سازمان شهرک های صنعتی و صنایع کوچک  اظهار کرد: باید بپذیریم همه مشکلات تولید مربوط به دولت نیست و باید بخش خصوصی هم به رفع موانع و مشکلات به وجود آمده از سمت خود بپردازد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد واحدهای تولیدی توسط کارآفرینان احداث شده اند، افزود: اکنون در کشور ۸۵ هزار واحد تولیدی وجود دارد که حدود ۵۱هزار واحد تولیدی فعال هستند.

نجفی با اشاره به ۱۶هزار تقاضای جدید برای احداث واحدهای تولیدی، گفت: این نشان می دهد در صورتیکه شرایط محیا باشد، تولید می تواند رونق بگیرد و همه مشکلات مربوط به کمبودهای مالی نیست.

وی تصریح کرد: بخش عظیمی از مشکلات ما حلقه های مفقودی است که نتوانسته زنجیره تولید را به درستی به هم متصل کند و از آن جمله می توان به جدایی تولید از بازار اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت معدن وتجارت با اشاره به اینکه ۹۰ درصد صنایع کشور، صنایع کوچک هستند، گفت: صنایع کوچک توانایی زیادی برای رقابت در بازار با کالاهای خارجی را ندارند.

وی یادآور شد: اکنون زمان آن رسیده تا همه مدیران در سطوح مختلف کشور برای احیای تولید بپاخیزند و نیاز به مدیران ریسک پذیر بیشتر از همیشه احساس می شود.

نجفی افزود: آمادگی خود را برای حمایت از صنایع کوچک اعلام می کنیم و در حال فراهم آوردن زمینه های لازم برای فروش و حتی صادرات کالاهای تولیدی آنها هستیم.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين