امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/09 - 15:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

برخی با شکستن حرمت‌های الهی به دنبال کسب منافع سیاسی هستند

امام‌جمعه بابل گفت: جریانی در داخل کشور برای رای گرفتن حاضر است صحنه‌های ولنگاری را رواج دهد و با شکستن حریم الهی و حضرت زهرا(س) به دنبال کسب منافع سیاسی است.

به گزارش بابل نوین به  نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن اظهار کرد:  حب و بغض حضرت زهرا(س) مدار ایمان الهی است، خداوند به برکت آن حضرت و فرزندان ایشان، سلسله سادات  را در سراسر جهان شناساند.

وی با اشاره به  نحوه برخورد با زنان در اسلام افزود: نحوه برخورد پیامبر(ص) با حضرت زهرا(س) یک برخورد ویژه و منحصر به فرد بود و رفتار ایشان با دختر بزرگوارشان نشان از عظمت و بزرگی آن بانوی بزرگ نزد پروردگار است، در اسلام زن همواره مورد ارزش و احترام است و مادران نقش به سزایی در تربیت نسل‌های آینده جامعه دارند و همه افراد باید قدردان نعمت بزرگ وجود مادر باشند، جا دارد در اینجا از همه هیات‌ها و تلاشگرانی که برای تدارک و فضاسازی این روز در بابل زحمت کشیدند، تشکر کنم.

امام جمعه بابل ادامه داد: زن در نگاه اسلام احترام و حرمت ویژه‌ای دارد و هیچ اندیشه، آیین و دینی تا اندازه دین اسلام برای زنان تکریم و شرافت قائل نشد، کرامت زن در اسلام مورد تاکید است که در خصوص مردان به این اندازه تاکید و روایت نداریم، حجاب نیز به عنوان یک حفظ کرامت و شخصیت زن است و یک امر فردی نیست، بلکه یک واجب اجتماعی محسوب می‌شود.

این مسئول با تاکید بر حجاب تصریح کرد: اسلام از حرام اجتماعی نمی‌گذرد  و تاکید بر حفظ حریم آن دارد، عالمان بزرگی برای حفظ حجاب تلاش کردند و به رغم رنج و مصیبت‌های فراوان اجازه ندادند این امر کمرنگ شود و حریم حجاب را بشکنند، ظالمانه‌ترین حجاب برخی از دولت‌های بعد از انقلاب را روا داشتند و به آن بی‌توجهی کردند و نتیجه‌اش را امروز می‌بینیم که برخی از شخصیت‌های روحانی در کنار تلاش گسترده دشمنان برای رواج بی‌حجابی، آب به آسیاب دشمن ریختند و حرف‌های ناشایستی در مورد حجاب بیان کردند.

حجت‌الاسلام روحانی  گفت: اگر دشمن بر حجاب می‌تازد  امری طبیعی است اما اقدامات برخی چهره‌ها برای تئوریزه کردن بی‌حجابی در جامعه تاسف دارد، اینها جهالت است و متاسفانه عده‌ای کلید بی‌حجابی را در کشور زدند، نمونه‌اش جریان خبیث اصلاحات که اولین جرقه بی‌حجابی را در کشور زد و شهردار تهران جشنی را با حضور زنان کارمند شهرداری به مناسبت روز زن و ولادت حضرت فاطمه(س) برگزار کرد اما  دخترکان بی‌حجاب در این مراسم به رقص پرداختند، اگر انسانی از این مصیبت گریه کند و بمیرد، ارزش دارد.

وی افزود: این جریان ابتدا از کودکان شروع شد وجریانی در داخل کشور برای رای گرفتن حاضر است صحنه‌های ولنگاری را رواج دهد و با شکستن حریم الهی و حضرت زهرا(س) به دنبال کسب منافع سیاسی است، قوه قضاییه با شهردار تهران و دست‌اندرکاران این جشن باید به شدت  برخورد کند.

خطیب‌جمعه بابل خاطرنشان کرد: این دخترکان رقص را از کجا یاد گرفتند، از مهد کودک‌هایی که آن را آموزش می‌دهند و رقاص‌خانه راه انداختند، متاسفانه برخی بی‌غیرت‌ها در سازمان بهزیستی نیز گوش خود را بر این صحنه‌ها بستند.

وی با انتقاد از پوشش هنرمندان ادامه داد: جشنواره فیلم فجر امسال در واقع محل نمایش انواع و اقسام لباس‌ها بود و بازیگرانی که در نظام اسلامی رشد کردند به نمایش ابتذال  پرداختند، هنرمندانی که از بی‌حجابی حمایت می‌کنند، این جریان متعلق به اصلاحان با چه هزینه‌ای در مقابل اسلام می‌ایستد؟

امام‌جمعه بابل ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حجاب تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی غیرتمندانه با این مباحث حجاب آزاد برخورد کردند اما در مقابل مسئولان دیگر هیچ واکنشی نشان ندادند، چرا رییس‌جمهور که در مقابل بسیاری از مسائل گاها بی‌اهمیت واکنش نشان می‌دهد و حرف‌های ناشایستی بیان می‌کند، در این خصوص سکوت کرد؟وزیر کشور ما امروز دغدغه‌اش ورود زنان به ورزشگاه است و رییس جمهور نیز به رییس فیفا قول حضور زنان در ورزشگاه را می‌دهد، آبا تنها مشکل ما ورود زنان به ورزشگاه است، ورزشگاهی که در آن رکیک‌ترین فحش‌ها را بیان می‌کنند.

وی افزود: امسال ولادت حضرت زهرا(س) با سالروز تولد رهبر کبیر انقلاب امام راحل(ره) مقارن شد، این امام بزرگوار که در عصر حاضر پرچم اسلام و پیروی از اهل‌بیت(ع) را به اهتزاز در آورد.

این مسئول با تاکید بر حفاظت از منابع طبیعی تصریح کرد: ما باید با منابع طبیعی خود مهربانانه برخورد کنیم، با کمال تاسف آلوده‌ترین ساحل، دریای خزر است و این نشان‌دهنده بی‌توجهی به منابع طبیعی است و هر زباله و آلودگی به راحتی در دریا حواله می‌شود، مراکز رسمی به دلیل وجود این آلودگی‌ها خوردن برخی ماهی‌ها را ممنوع کردند، باید گفت عدم قاطعیت مراکز حفظ محیط زیست و عدم توجه مردم به منابع طبیعی این وضع را سبب شد.

وی ادامه داد: در صورتی که اسلام بر درختکاری توصیه کرد و خداوند هر انسانی که درخت بکارد را می‌آمرزد، در بسیاری از کشورهای اروپایی به علت وجود تعداد زیاد درختان، شهرهای آنان به صورت باغشهر درآمد و نسبت به تخریب این درختان واکنش نشان می‌دهند اما در مقابل ما شاهد کم شدن سطح پوششی جنگل در کشورمان هستیم و بسیار متاثرم که برخی از کسبه حتی درخت جلوی مغازه خود را هم می‌شکنند، این ظلم و گناه بزرگی است.

روحانی  در پایان ضمن تقدیر از پزشکان خیر بابل گفت:  از اهتمام سه تن از پزشکان بابل که قدم بزرگی برداشتند، تشکر می‌کنم، دکتر آل‌رضا، ساوری و آرش در اقدامی خیر دستگاه‌های مجهز پزشکی را برای بیمارستان روحانی خریداری کردند و ما به همت این عزیزان آفرین می‌گوییم که حتی حاضر نبودند در این جمع معرفی شوند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين