امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/12 - 13:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان
ضامنی‌ خبر داد:

برنامه تاکسیرانی برای شکستن انحصار ایران خودرو /ایجاد فرصت شغلی برای ۵ هزار مددجوی کمیته امداد

به گزارش بابل نوین، مرتضی ضامنی‌ مدیرعامل‌ اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در نشست مجمع سالانه‌ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار کرد: طی سال‌های گذشته و در دولت یازدهم طرح نوسازی ۹۰ هزار تاکسی فرسوده اجرایی شد که در همین راستا ۷۱ هزار تاکسی فرسوده از رده خارج شد و ۶۱ هزار تاکسی در طرح جایگزینی‌ و ۱۰ هزار تاکسی بدون جایگزین‌ اسقاط و از رده خارج شد.

وی افزود: اگر گمرک مشکلاتی را ایجاد نمی‌کرد هم‌اکنون تعداد نوسازی‌ها افزایش یافته بود و به عدد ۸۰ هزار تاکسی فرسوده می‌رسیدیم‌.

ضامنی عنوان کرد: تا ۲ سال آینده جشن نوسازی ناوگان تاکسیرانی را خواهیم داشت‌.

ضامنی‌ ادامه داد: به دنبال کاهش نرخ سود بانکی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی هستیم‌ و در سال آینده از مجموع ۱۳ هزار ون فرسوده در کشور، ۱۰ هزار ون با تسهیلات ارزان‌ قیمت نوسازی خواهند شد.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات ما در این سال‌ها در حوزه تاکسیرانی این بود که در انحصار یک شرکت خودروسازی‌ بود اما در برنامه این است که از محصولات شرکت سایپا هم برای تاکسی استفاده کنیم.

مدیرعامل‌ اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور بیان کرد: همچنین در برنامه ما این است که ۵ هزار فرصت شغلی در حوزه تاکسیرانی برای کسانی که تحت پوشش کمیته‌ امداد هستند ایجاد کنیم.

ضامنی‌ در پایان گفت: ضوابطی‌ که برای تاکسیرانی تعیین شده بود برای گذشته‌ است و باید این ضوابط و مقررات بعد از این سال‌ها مورد اصلاح قرار گیرد‌ همچنین تاکسی‌های بر خط، باید ساماندهی شوند و آیین‌نامه تاکسیرانی نیز برای سال ۹۷ نیاز به اصلاحات دارد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين