امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/12 - 19:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان
کرباسیان اعلام کرد:

اختصاص ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معدنی در روستاها/پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیارد تومانی به معادن کوچک روستایی

به گزارش بابل نوین، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، در مراسم امضای توافقنامه همکاری در حوزه اشتغالزایی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ١.۵ میلیارد دلار بودجه برای اشتغال مناطق روستایی در مجلس به تصویب رسیده است، اظهار کرد: با مدیریت وزارت کار و سازمان توسعه و نوسازی معادن، توافق نامه‌ای امضا خواهد شد که مسیر انجام کار مشخص خواهد شد. در این میان معادن کوچک که در مناطق روستایی و محروم قرار دارند وام تا سقف ١۵ میلیارد تومان دریافت خواهند کرد که با تضمین صندوق بیمه معدن واگذار می‌شود.

وی تصریح کرد: همکاری بین ایمیدرو و وزارت کار و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، کار به نحوی پیش خواهد رفت که از ١.۵ میلیارد دلار بودجه این بخش ١٢٠٠ میلیارد تومان در حوزه معدن خواهد بود و صندوق بیمه معدنی هم وارد کار خواهد شد.

به گفته کرباسیان، با تلاش بانک‌ها، پیش‌بینی می‌‎شود که به توسعه معدن و فراوری مواد معدنی منجر شود.

عیسی منصوری، معاون اشتغالزایی وزیر تعاون نیز در این گفت: رویکرد وزارت کار در نحوه ورود در اقتصاد تغییر کرده است؛ به این معنا که رشد اقتصادی همراه با اشتغال و کاهش فقر مدنظر قرار گرفته است؛ بر این اساس اولویتهای اشتغال زایی مشخص شده که فراوری مواد معدنی نیز جزو این اولویت ها است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حلقه های زنجیره ارزش مدنظر قرار گرفته که بر این اساس در ایمیدرو هم کار خوبی انجام شده است که به نوعی سیاست انتخابی است تا منابع جهت داده شود.

وی تصریح کرد: پهنه بندی ها و تحلیل های معدنی برای اشتغالزایی مشخص است در حالیکه برخی حوزه ها بدون اینکه اولویت کار مشخص شده باشد، فقط درخواست منابع مالی را دارند که آنرا بدون اولویت توزیع کنند. در این میان معادن کوچک در دستور کار قرار گرفته است.

منصوری گفت: صندوق‌های ضمانت ورود کرده‌اند تا زمان تخصیص منابع و ارزیابی‌ها کاهش یابد. براین اساس ضمانت سرمایه گذاری ها انجام می‌شود و مطمئن خواهیم بود اول به هدف می نشیند و ما هم نگران بازپرداخت منابع نیستیم.

وی ادامه داد: باید بین دستگاهی کار کرده و کار را به صورت برنامه ریزی شده و توافق شده پیش برد. این در حالی است که حتی در حوزه معادن نیز هر معدنی را هم در اولویت نداریم بلکه پهنه بندی ها باید مشخص باشد.

منصوری پیش‌بینی کرد که این توافق نامه ۳۰۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد و افزود: توسعه اشتغال روستایی، توسعه اشتغال غیروابسته به منابع آبی است که خلق ارزش را در این حوزه دنبال خواهیم کرد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين