امروز : شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/13 - 14:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه‌ریزی اوقاف برای بارگذاری ۲۰ میلیون برگ سند در سامانه جامع

به گزارش بابل نوین، مدیرکل اسناد و امور ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در ۶ ماه دوم سال ۹۶، ۳ میلیون و ۵۰۰ برگ از اسناد موقوفات و رقبات در سامانه دیجیتالی سازمان اوقاف بارگذاری شد، گفت: سال ۹۷ پیش‌بینی می‌شود ۲۰ میلیون برگ سند در این سامانه بارگذاری شود.

به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، ششمین نشست طرح طبقه‌بندی، اسکن و بارگذاری اوراق بایگانی موقوفات در سازمان اوقاف با حضور حجت‌الاسلام محمد مهدی حاتمی؛ معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه و نمایندگانی از معاونتها و ادارات کل این سازمان برگزار شد.

در این نشست درباره سامانه جامع موقوفات، طبقه‌بندی اسناد بقاع متبرکه و امامزادگان و نظارت و پیگیری برای سال آینده بحث و تبادل نظر شد.

همچنین حجت‌الاسلام حسین اژدری؛ مدیرکل اسناد و امور ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان این نشست با بیان اینکه سال ۹۷ روند پرسرعتی در فرآیند اسکن اسناد وثبت در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه خواهیم داشت، اظهار کرد: در ۶ ماه دوم سال ۹۶، ۳ میلیون و ۵۰۰ برگ از موقوفات و رقبات در سامانه دیجیتالی سازمان اوقاف بارگذاری شد.

وی ثبت و ضبط اسناد و حفاظت از این اسناد را یکی از اهداف این طرح دانست و با اشاره به اینکه معاونتهای مختلف سازمان اوقاف همانند معاونت اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان باید بر کیفیت بارگذاری اوراق خود نظارت ‌کنند، تصریح کرد: در سال ۹۷ با همکاری همه بخش‌ها پیش‌بینی می‌شود ۲۰ میلیون برگ سند در سامانه جامع موقوفات وبقاع متبرکه کشور بارگذاری شود.

/ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين