امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/15 - 14:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سه سریال فاخر تلویزیونی درباره مشاهیر کردستان ساخته می‌شود

تفاهم‌نامه تولید سه سریال فاخر تلویزیونی درباره مشاهیر کردستان، بین معاونت امور استان‌های رسانه ملی و استانداری کردستان به امضا رسید.

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما؛ تفاهم‌نامه تولید سریال‌های فاخر سردار سنجرخان، امیرنظام گروس و ماه شرف خانم معروف به مستوره اردلان بین این معاونت و استانداری کردستان به امضا رسید.

 دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی در این مراسم با اشاره به امتیازات برجسته مرکز کردستان عنوان کرد: این استان از نظر فرهنگی، هنری، مفاخر و مشاهیر حاضر در تاریخ گذشته و معاصر، دارای ویژگی‌های مهمی است که پرداختن به آن‌ها از وظایف رسانه استانی به شمار می‌رود.

سیاست معاونت استان‌ها حمایت از استعداد‌های بومی در مراکز است

وی افزود: سیاست اصلی معاونت امور استان‌ها، حمایت از هنرمندان و استعداد‌های بومی در ساخت سریال‌های فاخر است و استفاده از چند نفر چهره شاخص و هنرمند ملی برای افزودن بر جذابیت و تعداد مخاطبان لازم است.

وی با بیان اینکه بهترین عوامل بومی و ملی باید برای تولید سریال‌های فاخر تلویزیونی در مراکز انتخاب شوند، گفت: استفاده از صاحب‌نظران دانشگاهی و بومی در امر پژوهش مسئله‌ای ضروری است.

دارابی تصریح کرد: معرفی چهره‌ها و مفاخر برجسته هر استان در قالب آثار نمایشی، یکی از ظرفیت‌ها و در عین حال مزیت‌های مراکز استانی است و تولید آثار برجسته، کاری بکر و نو از سوی شبکه‌های استانی به شمار می‌رود.

تولید سریال در مورد شخصیت‌های کردستان نظر مردم ایران را نسبت به این خطه تغییر می‌دهد

سپس، مرادنیا استاندار کردستان در این مراسم با بیان اینکه کردستان نقش مهمی در موسیقی و هنر ایران زمین داشته، ولی هنوز محرومیت‌های زیادی را شاهد هستیم؛ اظهار کرد: ساخت دو سریال فاخر تلویزیونی در مورد شخصیت‌های برجسته این استان نقش مهمی در تغییر دیدگاه مردم سراسر ایران به خطه کردستان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کردستان ۵۴۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و ۱۴۰۰ شهید ترور را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، افزود: استاد نجات‌اللهی نخستین شهید دانشگاهی از کردستان بوده و مشاهیر فراوانی از این منطقه به ایران اسلامی معرفی شده‌اند. علاوه بر این طبیعت رنگارنگ استان هم زبانزد خاص و عام است که همه این‌ها می‌توانند دستمایه خوبی برای پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی باشند.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: مردم کردستان با تمام وجود پای نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. بنابراین نه تنها از نظر عمرانی و توسعه اقتصادی بلکه لازم است از نظر فرهنگی و رسانه‌ای هم حمایت‌های لازم از آن‌ها صورت بگیرد.

در پایان امان‌اللهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان نیز به بیان مطالبی پیرامون مراحل مختلف ساخت این سریال‌ها پرداخت./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين