امروز : جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/17 - 19:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان
گلشاهی مطرح کرد؛

ارزآوری ۵۰۰ هزار دلاری صادرات ۳۱ تن ماهی زینتی

به گزارش بابل نوین، عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت و صادرات آبزیان سازمان شیلات با اشاره به آخرین وضعیت صادرات ماهیان زینتی، اظهار کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری، ۳۱ تن انواع ماهیان زینتی با ارزش بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار به بازارهای هدف از جمله عراق، ترکیه و روسیه صادر شد.

وی افزود: سه شرکت بزرگ در حوزه آب‌های شیرین و شور امکانات ویژه‌ای نظیر شهرک‌های صنعتی در داخل کشور ایجاد کردند تا پس از تولید لوازم و ملزومات نگه داری و تولید و تکثیر ماهیان زینتی بتوانند اقدام به صادرات ادوات، تجهیزات و ماهیان زینتی به بازارهای هدف کنند.

گلشاهی از صادرات ملزومات و تجهیزات ماهیان زینتی در یکسال آینده خبر داد و گفت: با توجه به آنکه تجهیزات و ملزومات ماهیان زینتی با ماشین آلات روز دنیا تولید می شود، بنابراین قابلیت رقابت در بازارهای هدف برای تولیدکنندگان داخل وجود دارد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت و صادرات آبزیان ادامه داد: تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماهیان آب شور به دنبال ارائه خدمات فنی و مهندسی به بازارهای هدف هستند، بدین منظور تجهیزات و ملزومات ابتدا تحت یک شرکت مادر خارجی و سپس برحسب امتیاز اخذ شده، خود اقدام به تولید و صادرات می‌کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت صادرات یال اسبی، بیان کرد: در ۱۰ ماهه سالجاری ۲۴ هزار و ۶۲۳ تن یال اسبی به بازارهای هدف صادر شد.

گلشاهی تصریح کرد: یال اسبی یک بخش آن از صید آب‌های جنوب استان هرمزگان و بخش دیگر از صید صنعتی به دست می آید که صادرات آن تا جایی که به ذخایر آسیبی وارد نکند به بازارهای هدف تداوم خواهد داشت.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين