امروز : سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/20 - 12:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران :

هیچ یک از وعده های وزارت فرهنگ و ارشاد عملی نشد

به گزارش بابل نوین، عارف براتی مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران درباره عملکرد این انجمن در سال ۹۶ و برنامه های مدنظر برای سال آینده گفت: انجمن خوشنویسان ایران در حال حاضر ۳۲۰ شعبه دارد که ۲۰ شعبه در کشورهای خارجی و ۳۰۰ شعبه در ایران فعال است. همچنین در مجموع ۱۱۰۰ کلاس آموزشی در این شعبه ها دایر بوده و هرساله بی شمار هنرجو در سنین مختلف را تعلیم می دهند.

وی افزود: هدف اصلی برنامه های انجمن خوشنویسان ایران اعم از کلاس های آموزشی، برگزاری نمایشگاه، ورکشاپ، همایش و کارگاه های تخصصی، نشست های خبری و… توسعه هنر خوشنویسی به عنوان اصیل ترین هنر ایرانی است که ارتباط بسیار قوی با ادبیات غنی ایران دارد.

براتی اظهار داشت: انجمن خوشنویسان یکی از بزرگترین تشکیلات کشور است و در همه حال وظیفه اصلی خود یعنی خدمت گزاری به فرهنگ ایران را از یاد نمی برد. استادان و هنرمندان انجمن هیچگاه چشم داشتی به بحث های مالی نداشته و هروقت که لازم بوده به صورت جهادی در میدان حضور یافته اند. اما یک نفر به ما بگوید این انجمن در کجای تقسیم بندی بودجه ملی قرار دارد؟

وی افزود: مگر نه اینکه بودجه بخش فرهنگی در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد قرار می گیرد و سپس مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد باید بین اداره ها، سازمان ها و مراکز زیرمجموعه خود تقسیم کنند؟ پس چرا در طول این سالها مبلغی به عنوان بودجه دولت، به انجمن خوشنویسان ایران تعلق نگرفته است؟

مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران در انتقاد به وعده های محقق نشده مسئولین گفت: حدود یک سال پیش با وزیر فرهنگ و ارشاد وقت صحبت هایی داشتیم و تفاهم نامه هایی منعقد شد. چند وقت پیش هم با آقای صالحی، وزیر فعلی گفتگو کردیم. اما هیچ یک از وعده های قدیمی و جدید مسئولین در سال ۹۶ تاکنون محقق نشده است.

براتی همچنین از چاپ و نشر کتاب های مرقع رنگین ۳ و یک کتاب آموزشی خوشنویسی به تالیف استادان انجمن خوشنویسان ایران خبر داد.

وی در پایان از مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و دیگر کسانی که در بحث تبلیغات محیطی نوروزی از هنر خوشنویسان کشور بهره گرفته و در طراحی بیلبوردهای شهری به جای چاپ فونت از خط هنرمندان استفاده کرده اند، تقدیر و تشکر کرد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين