امروز : سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/22 - 10:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان
یک ناشر:

در سال ۹۶، روند صدور مجوز کتاب سریع‌تر شد/ با فرهنگ نمی‌توان تجارت کرد

به گزارش بابل نوین، احمد دولت آبادی نویسنده و مدیر مسئول انتشارات نگارتابان، در خصوص وضعیت نشر در سال ۹۶ گفت: سال ۹۶ نسبت به سال‌های قبل برای حوزه نشر سال بدی نبود. روند اداری خوب بود و مراحل صدور مجوز کتاب هم نسبت به قبل سریعتر انجام می‌شد. مجوز انتشار ۸۰ تا ۸۵ درصد کتاب‌ها زیر یک ماه صادر می‌شد. البته شرایط برای همه کتاب‌ها یکسان نبود و برخی کتاب‌ها مدت بیشتری بررسی می‌شد. اما در کل روند صدور مجوز کتاب بهتر شد.

وی تاکید کرد: باید بدانیم با فرهنگ نمی‌توان تجارت کرد. این قدر دستمان باز هست که بتوانیم کتاب‌های خوب را در جامعه عرضه کنیم تا مردم این کتاب‌ها را جایگزین کتاب‌های دکوری کنند. این با مردم است بخواهند ظاهر سازی کنند یا اینکه بخواهند با واقعیت طرف شوند.

مدیر مسئول انتشارات نگار تابان در خصوص افزایش قیمت کاغذ در سال ۹۶ اظهار کرد: قیمت کاغذ صد در صد روی نشر تاثیر گذاشت. این تاثیرگذاری از دو جنبه بود؛ افزایش قیمت کاغذ و وضعیت اقتصادی مردم با هم نمی‌خواند و در نمایشگاه‌های کتاب می‌دیدم، مردم ترجیح می‌دادند با بن هایشان کتاب سبک بخرند تا تعداد کتاب بیشتری نصیب آن‌ها شود.

این نویسنده ادامه داد:، اما در سال گذشته، فروش کتاب نسبت به سال‌های قبل تفاوتی نداشت، ولی نمی‌توان گفت: مردم استقبال نکردند. اتفاقا مردم از کتاب استقبال می‌کردند و همچنان استقبال می‌کنند. هرچند در بعضی جا‌ها تبلیغات نمایشگاه‌های کتاب اندک بود. به هر حال، امسال هم نسبت به سال‌های قبل تفاوت چندانی در فروش کتاب نمی‌دیدم. اما این گونه نبود که اوضاع اقتصادی مردم بد باشد و کتاب نخرند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين