امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/22 - 11:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ممنوعیت رانندگی نوگواهینامه‌ها در جاده‌های کشور طی نوروز ۹۷

به گزارش بابل نوین، سرهنگ عین‌الله‌جهانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره افرادی که در سال ۹۶ گواهینامه رانندگی دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: برابر قانون یکسری محدودیت برای افرادی که به تازگی گواهینامه دریافت کرده‌اند و اصطلاحا نوگواهینامه هستند وجود دارد، از جمله اینکه این افراد به مدت یک سال از زمان اخذ گواهینامه از ساعت ۲۴ تا ۵ صبح اجازه و حق رانندگی ندارند و علاوه بر آن خارج از شهر‌ها هم تا یک سال نباید رانندگی کنند؛ مگر اینکه مسیر بین بزرگراهی با حداکثر ۲۵ کیلومتر فاصله از آن شهر باشد.

جهانی با تاکید بر اینکه افرادی که کمتر از یک سال از دریافت گواهینامه‌شان می‌گذرد، حق ندارند در سفر‌ها پشت فرمان خودرو قرار بگیرند، گفت:‌در صورتی که ماموران پلیس راهور متوجه این موضوع شوند، نسبت به متوقف کردن خودرو و اعزام راننده برای بازآموزی رانندگی اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این محدودیت تنها مربوط به ایام نوروز نیست، گفت: اما با توجه به اینکه همه‌ساله در ایام نوروز شاهد بیشترین حجم سفر با وسایل نقلیه هستیم، از این رو لازم است این مساله نیز مورد توجه قرار بگیرد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد: از سوی دیگر امسال با حذف شرط سربازی برای دریافت گواهینامه تعداد دارندگان گواهینامه رانندگی نیز نسبت به سال‌های قبل افزایش چشمگیری داشته است.

به گفته جهانی این محدودیت تنها برای افرادی است که گواهینامه جدید را برای نخستین بار دریافت کرده‌اند و آن دسته از افرادی که گواهینامه‌شان را تمدید کرده‌اند، شامل چنین محدودیتی نمی‌شوند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين