امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/23 - 15:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نماز جمعه‌های شهرستان بابل مطرح شد

حمایت از تولید داخلی راه مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمن/ مسئولان در عمل به شعارهای سال به برگزاری همایش اکتفا نکنند

در خطبه‌های امروز نمازجمعه‌های شهرستان بابل ائمه جمعه مسئولان را به حمایت از تولیدات داخلی دعوت کردند.

به گزارش بابل نوین، نخستین نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان بابل در سال ۹۷  با حضور مردم ولایتمدار و شهیدپرور بخش‌های مختلف این شهرستان ادا شد.

 

حمایت از تولید داخلی راه مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمن است
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار  اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنی حمایت از کالای ایرانی است، این یعنی من و شما باید باور داشته باشیم که ایران مال همه ما است، همان طور که برای امنیت ملی باید خون داد، برای امنیت اقتصادی نیز باید پول دهیم.

وی افزود: یکی از ابزار تسلط کالاهای خارجی در بازار ما، تبلیغات از طریق رسانه‌های داخلی است که در گام اول تبلیغ کالاهای خارجی در کشور باید  ممنوع شود و برای حمایت از کالاهای داخلی، رسانه‌های جبهه انقلاب، یک فضای تبلیغاتی رایگان در اختیار تولید ایرانی قرار دهند، از رئیس جمهور در خصوص ابلاغ دولت به ممنوعیت خرید کالاهای خارجی  و حضورشان در ساعات اولیه سال تحویل  در مناطق زلزله‌زده و دلجویی از مردم تشکر می‌کنیم.

این مسئول ادامه داد: حال که رهبر انقلاب سال ۹۷را سال حمایت از کالای داخلی اعلام فرمودند، بهترین کار این است که در یک اقدام انقلابی مسئولین دو تابعیتی و غیر ایرانی نیز، در هر مقامی که هستند حذف شوند.


امام‌جمعه بابلکنار تصریح کرد:چرا باید در فروشگاه‌های دولتی و حکومتی، هر چه وجود دارد از کالاهای خارجی باشد؟ پزدادن با کالاهای خارجی باید یک امر ناپسند و زشت شمرده شود، اعتماد کردن به نسخه بیگانگان و قبیله‌گرایی سیاسی، خارجی و اقتصادی، عدم‌توجه به سیاست درون‌زایی، سیاست‌های بانک جهانی و بعضی از معاهدات بین‌المللی، دلایل و موانع عدم‌استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی کشور است، مهمترین گام برای حمایت از کالای ایرانی،  از بین بردن حمایت دلاری و ارزی از واردات است، با این وضعیت دولت عملا در حال یارانه دادن به واردات خواهد بود.

حجت‌الاسلام بابائیان ضمن تاکید بر تولید محصولات باکیفیت داخلی گفت: حمایت ازکالاهای ایرانی یعنی تولیدکنندگان به پشتوانه حمایت مردم کالاهای باکیفیت بسازند و تولید کنند نه این که با قایم شدن پشت شعار سال به تولید کالاهای بی‌کیفیت خود ادامه دهند،  حمایت از تولید داخلی، لازمه حفظ استقلال و ارتقا جایگاه کشور در نردبان قدرت نظام بین‌الملل و مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمن است به این معنی است که هرکس در هر جایگاه و موقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند، یکی با خرید کالای ایرانی، دیگری با تولید باکیفیت‌تر و دیگران با کوشش علمی و حمایت‌های قانونی.

وی با بیان وظایف دولت در حمایت از کالای ایرانی افزود: دولت باید برای حمایت از تولیدات داخلی دو کار مهم و بنیادی انجام دهد، در کوتاه‌مدت افزایش تعرفه گمرکی برای کالاهای مصرفی خارجی و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و در دراز مدت حمایت از بنگاه‌های داخلی برای رسیدن به فناوری لازم جهت رقابت با کالاهای خارجی اقداماتی است که دولت باید اتخاذ کند و وزیر امورخارجه به جای مذاکره در مورد برجام منطقه‌ای و موشکی به فکر مذاکره با ۱۵کشور همسایه برای صادرات کالای ایرانی باشد.

خطیب جمعه بابلکنار  تاکید کرد: صنعت‌گران آلمان و ژاپن وقتی درهای واردات کشورشان بسته شد نگفتند مردم چاره‌ای جز خرید از ما ندارند و جنس بنجل برای آنها بسازند، به مردم‌شان احترام گذاشته، کیفیت کالاهای خود را افزایش دادند و مردم هم از تولیدات آنها حمایت کردند، اگرچه رهبری معظم انقلاب مردم را مکلف به خریدن کالاهای ایرانی کردند و ملت نیز اطاعت خواهند کرد اما تولیدکنندگان هم وظایفی دارند از جمله این وظایف، تولید محصولات باکیفیت، با قیمتی معقول و خدمات متناسب است ، نه این که از حرف رهبری به هر طریقی سواستفاده کنند.

بابائیان  با اشاره بر لزوم قطع ریشه‌های فساد در کشور  ادامه داد: نتیجه انحراف و زاویه گرفتن با ولی فقیه این می‌شود که برخی جان خود را  بی‌ارزش و آن را برای هر بی‌سرو پایی فدا می‌کنند، اما بدانند سال ۹۷ سال کشیدن صمصام و شمشیر عدالت علوی از نیام صبر و انتظار و قطع‌ ریشه‌های فساد است، رافت و گذشت نظام اسلامی ما فتنه‌گران و افسادطلبان را طلبکار کرد.

امام جمعه بابلکنار یادآور شد: در ترکیه بعد از کودتای ۴۵دقیقه‌ای تعداد زیادی از معلمان، اساتید، پلیس، سرباز، دولتی‌ها و حتی قضات از کار برکنار شدند، ولی در ایران بعد از کودتای هشت ماهه، سران فتنه داخل ویلاهای مجلل کنار دریا زندگی می‌کنند، همچنان از بیت‌المال حقوق می‌گیرند،  در فکر براندازی نظام هستند و باز هم زبانشان دراز است.

وی افزود: اگر امنیت آب و خاکمان را مدیون باکری‌های دیروز و حججی‌های امروز هستیم، امنیت اقتصادی‌مان نیز نیازمندی حججی‌های اقتصادی و کارآفرین است، افرادی که معتقدند ما می‌توانیم، اکنون ۴۰ سال از انقلاب گذشت و صنایع نظامی ما به دست خداباوران به باشگاه قدرت‌های برتر موشکی جهان وارد شد امام صنایع خودروسازی و دیگر صنایع طی این‌سال‌ها که در دست کدخداباوران بود نتیجه‌اش عقب‌ماندگی است، زیرا فرق است بین تفکر ” ما می‌توانیم” و  ” ما نمی‌توانیم”.

بابائیان در پایان ضمن انتقاد از افزایش حقوق مدیران گفت: افزایش حقوق مدیران با مبالغ بسیار بالا بدون دردسر تصویب می‌شود، اما  تصویب افزایش ناچیز حقوق کارگران با ساعت‌ها جلسه و کش‌و‌قوس مخالفان همراه است، زیرا حقوق کارگران اگر اضافه نشود هرگز دزدی نمی‌کنند اما برخی مدیران اگر حقوق کم بگیرند دزدی می‌کنند.

مسئولان با عمل، شعار سال را تحقق بخشند
حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد اظهار کرد: مسئولان دولتی باید با مردم صادق باشند، اینطور نباشد که از مردم بخواهند کالای ایرانی مصرف کنند امام خود کالاهای لوکس و شیک خارجی به کار ببرند.

وی افزود:  انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری که از سال ۷۲ تاکنون انجام می‌شود باید سرلوحه کار مردم و مسئولان باشد، این اسم‌ها برای زیبایی و تبلیغات هر ساله نیست بلکه مسئولان باید با اجرا  و عمل به دنبال تحقق شعار سال باشند.


این مسئول ادامه داد: این نامگذاری‌ها باتوجه به ضعف و کمبودهای کشور انجام می‌شود و مسئولان موظفند با برنامه مدون آن نیاز را برطرف کنند، این نامگذاری‌ها هموارهمسخص کرد که نیاز و ضعف کشور معیشت و مسائل اقتصادی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

حجت‌ الاسلام شیخی  یادآور شد:  وقتی شعاری با محوریتی ثابت تکرار می‌شود نشان دهنده این است که مسئولان با جدیت وارد میدان عمل نشدند و بلکه با شعار، آمار، همایش و سمینار امور را به پیش بردند.

این مسئول در پایان گفت:  در سال حمایت از کالای ایرانی همه مردم و مسئولان وظایفی دارند، مسئولان باید از ورود کالاهای غیرضروری جلوگیری و از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنند و مردم نیز باور داشته باشند که همیشه مرغ همسایه غاز نیست و این باور غلط است که کالای ایرانی از خارجی بی‌کیفیت‌تر است.

باید در عمل ولایت‌پذیر باشیم نه فقط زبان

حجت‌السلام پوررمضان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی اظهار کرد: ایام شهادت امام هادی را پشت سر گذاشتیم، ایشان فرمودند که زبان گزنده داشتن بسیار بد است حتی بدتر از کسی است که اهل کینه باشد، اکنون که در ایام عید به سر می‌بریم برخی باهم قهر هستند و به دیدار هم نمی‌روند که این کار نادرستی است و باید سعی کنیم کینه‌ها و زبان گزنده داشتن را از خود دور کنیم.

وی افزود: مردم و مسئولان ما باید ولایت‌پذیر باشند، اگر ولایت‌فقیه و گفته‌هایش را به دیده منت اجرا کنیم و عامل به دستورات مقام معظم رهبری باشیم قطعا زمینه برای تحقق آرزوی ظهور فراهم می‌شود، اگر  به سخن فرزند حضرت زهرا که در میان ما است و برای ما رهبری می‌کند دل ندهیم، فردا در مقابل امام زمان چه می‌توانیم بگوییم، هرکسی در این زمان و با ولایت‌فقیه مخالف است، قطعا آنجا هم مخالف خواهد بود.

امام جمعه بندپی‌‌شرقی ادامه داد: امیدوارم سال جدید سال تسلیم ما در مقابل، مرام، منطق و دستورات حکمت‌آمیز مقام معظم رهبری از سوی همه مردم و به خصوص مسئولان باشد، مردم همواره عاشق رهبری بودند اما مسئولان باید توجه بیشتری کنند.

این مسئول تصریح کرد: دلیل اینکه دشمن توان حمله نظامی به ما را ندارد این است که افراد نظامی ما عاشق و گوش به فرمان رهبری هستند اما در مسائل اقتصادی این‌طور نیست و هرکسی برای خود سازی می‌زند، وقتی تابع محض دستورات مقام معظم رهبری نیستیم این همه مشکل اقتصادی داریم، ولایت‌پذیری باید با عمل باشد نه فقط زبان، که اگر اینگونه باشیم قطعا در مسائل اقتصادی نیز پیشرفت خواهیم داشت.

وی افزود: این یک عزت است که شیرین‌ترین لحظه سال را در جوار مزار شهدا هستیم، روزی سال نو را در جنگل و دریا جشن می‌گرفتند اما امروز ما جوانانی را می‌بینیم که در صحرای شلمچه خاکی که بوی شهدا دارد را به صورت خود می‌زنند و به آن افتخار می‌کنند، این نشان می‌دهد دیروز کجا بودیم و امروز کجا هستیم بنابراین اینقدر نگویید در مسائل فرهنگی عقب هستیم، درست است که ضربه خوردیم اما ریسمان پاره نشد.

این خطیب‌جمعه یادآور شد:  سخنان مقام معظم رهبری در مشهدمقدس نکات راهبردی را به همراه داشت، نخست اینکه جوانان امید و سرمایه کشور ما هستند و باید بیشتر به آنان بها دهیم، نکته بعدی نشاط انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال، نکته  دیگر نیز قابل‌حل بودن مشکلات کشور و امید به بیگانه نداشتن است، رهبری امیدوارانه بیان کردند که ارزش‌های انقلاب روزبه‌روز بهتر می‌شود و نکته آخر هم همراهی برخی عوامل داخلی در بزرگ نشان دادن مشکلات کشور است.

پوررمضان پایان گفت:  در رابطه با نام‌گذاری سال ۹۷، اگر به آن عمل شود و برای مثال مسئولان سطح کلان کشور ماشین داخلی سوار شوند و لباس تولید ایران بپوشند مشکل بیکاری نخواهیم داشت اما مسئله این است که برخی گوش به فرمان رهبری نیستند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين