امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/25 - 12:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده سپاه کربلا مازندران:

دشمنان می‌خواهند مردم مقاومت ۸ سال دفاع مقدس را فراموش کنند/ راهیان نور به هیچ حزب و جناحی تعلق ندارد

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری یک اشاره بسیار جدی داشتند مبنی بر اینکه راهیان نور در حقیقت یک معجزه‌ای است با خواست دشمن، گفت: دشمنان می‌خواهند مقاومت جانانه‌ی ما، هشت سال مقاومت مردم فراموش شود.

به گزارش بابل نوین به نقل از  بلاغ، محمدحسین بابایی در جمع خبرنگاران مستقر در قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی در مناطق عملیاتی جنوب کشور، اظهار کرد: استان مازندران یکی از استان‌هایی به‌شمار می‌رود که در اردوهای راهیان نور می‌درخشد که حضور بسیار زیاد مردم را شاهدیم که در این سفر معنوی، حماسی و آموزنده توفیق پیدا می‌کنند و سپاه کربلا هم نقش تسهیل این سفر را دارد.

وی با بیان اینکه استاندار به‌عنوان رئیس ستاد پشتیبانی راهیان نور هستند و سپاه‌های شهرستانی و استانی به عنوان دبیر این ستاد انجام وظیفه می‌کنند، افزود: همیشه به این نبوده که فروردین و اسفند اعزام داشته باشیم چند سال است که ما تابستان هم راهیان نور را برای مناطق غرب کشور داریم و این برنامه تا حدود پایان مهرماه ادامه پیدا می‌کند و بعد از آن راهیان نور دانش‌آموزی برای مناطق جنوبی کشور ادامه پیدا خواهد کرد و از اواسط بهمن ماه راهیان نور دانشجویی و تقریبا از ۲۰ اسفند ماه راهیان نور عموم مردم و محلات که به لطف خدا سال به سال شاهد حضور بیشتر مردم هستیم باوجود اینکه بحث افزایش کرایه اتوبوس و افزایش هزینه بعضی از اقلام اما مردم هیچ چیزی کم نمی‌گذارند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه رهبری اشاره داشتند تاکید بر این شد که مسؤولان هم هر کدام به نوعی بتوانند از این حرکت عظیم پشتیبانی کنند، خاطرنشان کرد: میانگین اعزام که به صورت خودجوش توسط مردم و البته ما در اردوگاه شهید باکری میزبان‌شان هستیم و پذیرایی می‌کنیم بین ۴۵ هزار تا ۵۰ هزار نفر در طول سال است.

بابایی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری یک اشاره بسیار جدی داشتند مبنی بر اینکه راهیان نور در حقیقت یک معجزه‌ای است با خواست دشمن، ادامه داد: دشمنان می‌خواهند مقاومت جانانه‌ی ما، هشت سال مقاومت مردم فراموش شود.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها با درک این اهمیت و هدف دشمن تلاش می‌کنند که بهترین تعطیلات خودشان یعنی تعطیلات عید نوروز را بیایند به این سفر معنوی، افزود: در حقیقت راهیان نور یک مبارزه‌ی عظیم مردمی است در زنده نگه داشتن این میراث بزرگی که ما به پاس ۲۱۸ هزار شهید داده‌ایم و به لطف خدا ما هر سال شاهد زیارت اولی‌ها هستیم یعنی کسانی که تا کنون نیامدند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه ما امروز به راهیان نور خیلی نیاز داریم و مسؤولان ما نیاز دارند به این که باور کنند ما با دستان خالی ۸ سال دفاع مقدس اما با اتکا به قدرت بی پایان مردمی ایستادیم و الان هم در صحنه‌های مختلف اجتماعی، موضوعات فرهنگی و مسائل اقتصادی نیاز به حضور بسیار مردم است، خاطرنشان کرد: در این مسائل، چنانچه روی به مردم بیاوریم و از مردم استفاده بشود و میدان به مردم به معنای واقعی داده شود از حزب‌گرایی و جناح‌گرایی که در سر دارند دوری کنند قطعاً مشکلات برطرف می‌شود.

بابایی بیان کرد: نه می‌توانیم بگوییم حمایت مسؤولان از اردوهای راهیان نور خوب بوده و نه می‌توانیم بگوییم نبوده، قطعا اگر حمایت مسؤولان نباشد ما در اداره‌ی مجموعه‌ی یادمان‌ها و راهیان نور دچار مشکل می‌شویم اما آنچنان هم که امکانش هست همه ورود پیدا نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه استاندار مازندران دغدغه و تاکید هم دارند و این باور هنوز در بعضی مسؤولان به وجود نیامده، گفت: ما به راحتی برنامه‌ریزی برای راهیان نور نمی‌کنیم بلکه وقتی موضوع راهیان نور مطرح می‌شود بخش زیادی از انرژی و وقت ما را موضوع پشتیبانی می‌گیرد که اگر این مباحث حل شود می‌شود نسبت به بحث محتوایی بیشتر توجه کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين