امروز : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/26 - 18:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خرید توافقی محصولات کشاورزی امری مهم در صیانت از منافع کشاورزان

به گزارش بابل نوین، علی اوسط هاشمی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی سیاست اخیر سازمان در خرید توافقی محصولات را امری مهم در صیانت از منافع کشاورزان دانست و گفت: جلوگیری از سقوط قیمت و نقش آفرینی دلالان و رساندن به یک وضعیت منطقی که منافع تولیدکننده و مصرف کننده را به همراه دارد را می توان از دیگر مزایای خرید توافقی برشمرد.

وی افزود: با توجه به آنکه برخی افراد تنها به دنبال منافع شخصی خود هستند، فارغ از آنچه که لازمه صیانت از نقش آفرینی آنان بر موضع کشاورزی، دامپروری و تولیدکننده محصولات پروتئینی و کالای استراتژیک و حقوق مصرف کنندگان است ، دراین بخش ورود پیدا کردیم تا بتوانیم از بخش تولید صیانت کنیم.

هاشمی با اشاره به آخرین وضعیت خرید توافقی محصول در بخش کشاورزی بیان کرد: سازمان تعاون روستایی اقدام به خرید توافقی محصولاتی همچون پنبه، خرما،زیتون،مرکبات و زعفران از کشاورزان کرد که درنهایت این امر رضایت مندی تولیدکنندگان را به همراه داشت.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ادامه داد: با ایجاد هولدینگ های بازرگانی قوی با محوریت اتحادیه های مختلف و تولیدکنندگان می توان گام های بزرگ و ماندگاری در بخش کشاورزی برداشت چرا که ورود مقطعی تنها یک مسکن به شمار می رود در حالیکه با حرکت به سمت ایجاد هولدینگ ،ارزش اقتصادی حاصل از تولید در بازار خود را نشان خواهد داد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به ارزش کالاهایی که در بازارهای جهانی امکان عرضه جهانی دارد، تصریح کرد: موضع فعال دلالان و نقش آفرینان در مسیر عرضه به قیمت تاراج نقش تولیدکنندگان تمام می شود که با محوریت تعاونی ها و اتحادیه ها می توان از سودجویی دلالان در بازار جلوگیری کرد.

هاشمی تاکید کرد:تاجری که به سبب منافع خود، قیمت ها را به گونه ای به بازی می گیرد و توجهی به تولیدکننده ندارد را به عنوان فعال اقتصادی نمی پذیریم چرا که موقعیت تجاری امروز او حاصل دسترنج کشاورزان است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين