امروز : جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/27 - 12:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت ۶ میلیون بازدید نوروزی از امامزادگان کشور/ اسکان بیش از ۳۰۰ هزارمسافر در زائر سرا‌ها

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تبریک عید نوروز و ایام مبارک ماه رجب از اجرای طرح آرامش بهاری ویژه ایام نوروز در جوار اماکن متبرکه کشور خبر داد و گفت: این طرح ملی با آماده سازی ۲۷۰۰ امامزاده از ۲۷ اسفند ماه در بقاع متبرکه کشور، میزبان زائران و گردشگران و مسافران نوروزی است.

وی با ارائه گزارشی در خصوص اجرای برنامه‌های نوروزی اوقاف در جوار اماکن متبرکه اظهارداشت: سازمان اوقاف و امور خیریه با اجرای ویژه برنامه ملی طرح آرامش بهاری یکی از دستگاه‌های فرهنگی فعال در ایام نوروز است که ظرفیت لازم را برای استقبال از مسافران نوروزی و ارائه خدمات گوناگون فرهنگی، اجتماعی و اقامتی فراهم کرده است.

شرفخانی افزود: امسال در طرح نوروزی آرامش بهاری همچنین بیش از ۳۵۰۰ نفر مبلغ و بومی و غیر بومی به آستان امامزادگان شاخص اعزام و در حال فعالیت تبلیغی و مشاوره ای در حوزه های مختلف هستند.

وی گفت: اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو، برپایی سفره‌های هفت‌سین، پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری در بقاع متبرکه، برپایی خیمه‌های معرفت شامل غرفه‌های کودک و نوجوان، حجاب و عفاف، مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی و خانوادگی و برپایی نمایشگاههای فرهنگی از جمله برنامه‌های فرهنگی طرح آرامش بهاری است .

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه هدف از اجرای طرح آرامش بهاری تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و گردشگری است تصریح کرد:از ابتدای ایام تعطیلات نوروز امسال بیش از شش میلیون نفر بارزائر و گردشگر به زیارت امامزادگان و اماکن متبرکه مشرف شدندکه از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار نفرهم تا سوم فروردین ماه از خدمات اسکان ارائه شده در بقاع متبرکه بهره‌مند شدند.

معاون سازمان اوقاف گفت: در طرح نوروزی آرامش بهاری در مجموع بیش از ۳۰ هزارنفر از همکاران اداری ،هیات امناء،متولیان، خدام افتخاری، مدیران مراکز فرهنگی و مبلغان عزیز طی این ایام خدمت رسانی لازم را به زائران و گردشگران ارائه می‌دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين