امروز : سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/27 - 17:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام رئیسی:

اجرای عدالت و مبارزه با فساد نیازمند اقدام انقلابی مسئولان است/بهترین داور تحقق اقتصاد مقاومتی، مردم هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:برای اجرای عدالت و مبارزه با فساد باید اقدام جدی و انقلابی از طرف دولتمردان و مسئولان انجام شود.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تحقق شعار اقتصاد مقاومتی” تولید و اشتغال” در سال ۹۶ اظهار کرد: در مورد تحقق شعار اقتصاد مقاومتی مردم بهترین داور هستند و باید آن را در زندگی خود احساس کنند.

وی ادامه داد: در مورد این شعار یکی از مسائل اصلی اشتغال است. متاسفانه با مسئله بیکاری، مشکلات اقتصادی و معیشتی در میان مردم مواجهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فقر، تبعیض و فساد از جمله فساد اداری مردم را رنج می‌دهد، گفت: باید اقدام جدی و انقلابی از طرف دولتمردان و مسئولان انجام شود چرا که زبینده نیست در انقلابی که دنیا را متحول کرده و آثار و برکات فراوانی برای مردم، نظام و امت اسلامی داشته، هر روز شاهد یک پرونده فساد باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی با تاکید بر اینکه به نظرم امروز موضع فساد فراجناحی شده است و ربطی به یک جناح خاصی ندارد، یادآور شد: با عزمی جدی و اراده پولادین می‌توان در برابر فساد ایستاد. چرا که  امام راحل  “ما می توانیم” را در عمل به ما آموختند.

وی افزود: بسیاری فکر می‌کردند که حکومت پهلوی ساقط نشدنی است، نمی‌شود با دین حکومت کرد و فقه نمی‌تواند در متن زندگی اجتماعی مردم بروز و ظهور داشته باشد اما امام(ره) در عمل به ما یاد دادند که اینها شدنی است و ما می توانیم.

با نگاه به داخل و دستان توانای ملت پیشرفت شدنی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه مبارزه با فقر، فساد، تبعیض و اجرای عدالت اجتماعی کاملا امکان پذیر است، بیان کرد: پیشرفت کشور با وجود حجم بالای نیروی انسانی دلداده به خداوند، جوانان عزیز مخلص و متخصص کاملا تحقق یافتنی است و شرط آن نگاه به داخل و دستان توانای ملت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی اضافه کرد: ما ارتباط با خارجی‌ها را نفی نمی‌کنیم باید بدانیم آنها در دنیا گره‌ای از کار کسی باز نکرده‌اند که ما دومی باشیم.

وی درباره هیئت اندیشه‌ورز اظهار کرد: در اجلاس اخیر مجلس خبرگان رهبری موضوع هیئت اندیشه ورز مطرح شد اعضای آن انتخاب و آئین نامه و چارچوب‌های آن تعیین شدند.

هدف از تشکیل هیئت اندیشه‌ورز رصد کردن مسائل و اهداف کلان انقلاب است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هدف از تشکیل این هیئت رصد کردن مسائل و اهداف کلان انقلاب است. به این معنا که مشخص شود اهداف انقلاب اسلامی اعم از عدالت اجتماعی، تدین و دینمداری مردم، مبارزه با فساد و منکر تا چه اندازه محقق شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در این زمینه حتما باید مراکز پژوهشی، دانشگاهی و تحقیقاتی کمک کنند چرا که این کار ملی است و در جهت تحقق اهداف امام و انقلاب اسلامی بسیار نقش آفرین خواهد بود./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين