امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/28 - 15:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هر ۵۸ دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی می‌میرد

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز عامل ۸۵ درصد تصادفات فوتی نوروزی است گفت: علی‌رغم کاهش تلفات ترافیکی، هر ۵۸ دقیقه یک نفر در جاده‌های کشور کشته شده‌اند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از سایت راهور، سردار اسکندر مومنی در حاشیه بازدید از پلیس راه سمنان اظهار داشت: با توجه به پایان دور اول سفرهای نوروزی و شروع دور دوم سفرها تمام جاده‌ها چه در مسیر رفت و چه در مسیر برگشت دارای بار ترافیکی پُرحجم اما روان است.

وی گفت: آمار نشان می‌دهد از آغاز طرح ترافیک نوروزی تاکنون در مرحله اول سفرها میزان حوادث و تلفات جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

مومنی گفت: اما در عین حال در همین ایام هر ۵۸ دقیقه یک نفر در حوادث جاده‌ای کشته شده‌اند.

جانشین فرمانده ناجا سه علت اصلی وقوع حوادث را عدم توجه به جلو، سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز عنوان کرد و گفت: ۸۵ درصد از تصادفات منجر به فوت ناشی از خستگی رانندگان، سرعت و سبقت غیرمجاز است.

مومنی افزود: امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است و همه ما از تمام ظرفیت‌های سازمانی خود استفاده می‌کنیم تا فعالیت‌ها به تولید و اشتغال در کشور منجر شود.

وی تصریح کرد: تعطیلات نوروز در کشور ما منحصربه‌فرد است و مردم پس از یک سال کاری به مدت دو هفته به سفر می‌روند و این امر بسیار پسندیده و مطلوب است.

جانشین فرمانده ناجا افزود: آمارها حاکی از افزایش سفر به‌صورت سالانه است و امسال نیز شاهد افزایش میزان سفرها بوده‌ایم.

مومنی بیان کرد: در سال ۹۶ حدود دو میلیون نفر گواهینامه جدید گرفتند و حدود یک میلیون خودروی جدید وارد جاده‌های کشور شد.

وی تصریح کرد: هر کدام از سازمان‌ها وظایفی دارند که باید آن را به انجام برسانند؛ اگر انجام این تلاش‌ها در سایه تعامل و همکاری باشد، منجر به هم‌افزایی خواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا گفت: امنیت به‌عنوان یک زیرساخت در جامعه مطرح است و رشد و توسعه کشور حاصل امنیت موجود است.‌

وی افزود: باید از مردم به خاطر همکاری عالی و بسیار خوبشان با پلیس در بخش اول سفرها تشکر کنیم و برای دور دوم سفرها و بازگشت مسافران نیز آمادگی کامل داریم.

مومنی گفت: بیش از ۸۰ درصد از تصادفات منجر به فوت در استان سمنان ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۷۰ درصد از تصادفات منجر به فوت در جاده‌های کشور ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از نیروهای مستقر در جاده‌های استان سمنان می‌خواهم از ابتدای شب به‌منظور کاهش تصادفات و افزایش امنیت، چراغ گردان‌های تجهیزات نقلیه پلیس را روشن نگه دارند؛ اگر همین اقدام کوچک نیز بتواند جان حتی یک نفر را نجات دهد، ارزشمند است./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين