امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/30 - 13:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

در سال ۹۷ برای شهید حججی می‌خوانم

خواننده کشورمان از برنامه‌هایی که در سال ۹۷ دارد، سخن گفت.

به گزارش بابل نوین، حمید گلریز خواننده کشورمان در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به مشکلات سال ۹۶ گفت: متاسفانه سال ۹۶ همراه با مشکلات معیشتی بود. فشار اقتصادی برای مردم ما آزاردهنده بود. علاوه بر این اتفاقاتی مثل سقوط هواپیما، زلزله کرمانشاه و حادثه سانچی، از جمله اتفاقات نامیمون این سال بود.

این خواننده در خصوص موسیقی ایران در سال ۹۶ گفت: من فکر می کنم موسیقی کشور به بیراهه می رود. از آن جایی که مسئولان کشورمان بازی خورده اند، سیاست های دقیقی اعمال نشده و از موسیقی اصیل حمایت نمی شود.

وی در ادامه به بیان خاطرات دوران کودکیش پرداخت و خاطر نشان کرد: در دوران کودکی خاطرات بسیار زیاد برای ما رقم می خورد. در زمان تحویل سال، همیشه کنار خانواده بودیم و زمانی که وارد سال جدید می شدیم، همدیگر را در آغوش می گرفتیم. شوق و ذوق مردم واقعا مثال زدنی بود. البته الان هم مردم اشتیاق زیادی دارند، اما مشکلات اقتصادی کمی از شادی ها کاسته است.

گلریز افزود: از چند هفته که منتهی به سال تحویل می شد، من و برادرانم، ذوق خرید لباس عید را داشتیم و حتی خواب کت و شلوار خریدن را می دیدیم! با لباس هایمان جلوی دوستان و همسایه ها می رفتیم و پُز می دادیم.

این خواننده محبوب در خصوص خاطرات بدی که در عید نوروز داشته است، بیان کرد: در دوران کودکی، نزدیک تحویل سال که بود، یکی از بچه ها در خانه را زد و وقتی بیرون آمدم داخل یک چاله گل افتادم و تمام لباس های عیدم کثیف شد. همه مرا مسخره کردند و پدرم مرا تنبیه کرد. علاوه بر این یک سال ما می خواستیم کت  بدوزیم. از صبح در خیاطی بودیم تا کت آماده شود. خیلی منتظر ماندیم. آن موقع زمان  تحویل سال ظهر بود. به یاد دارم که سال تحویل شد، اما کت من آماده نشد و ما با ناراحتی به خانه برگشتیم.

این خواننده، درخصوص بهترین عیدی که گرفته است، اظهار کرد: بهترین عیدی که دریافت کردم، از یک عالِم بود. به یاد دارم که در کودکی با پدرم نزد یک عالم رفتیم و پدرم از فعالیت های مذهبی بنده و مثلا نماز و روزه ام تعریف می کرد. آن عالم هم به پاس تعریف هایی که پدرم از من کرد، یک ۵ زاری قدیمی داد. آن زمان خیلی عیدی ایشان برایم ارزشمند بود و مدت ها از داشتن آن پول لذت بردم.

گلریز در خصوص عیدی دادن هم گفت: الان که سن و سالی از من گذشته است و می دانم که چقدر بچه ها عیدی دوست دارند، از هفته ها قبل پول جمع می کنم تا عیدی خوبی به نزدیکان و کودکان فامیل بدهم، پیش از آن که عیدی بدهم کودکان را می بوسم و از آنها انرژی می‌گیرم.

وی در خصوص فعالیت هایش در سال ۹۷ اظهار کرد: تصمیم دارم که در سال ۹۷ یک آلبوم با دو بیتی های باباطاهر تهیه کنم. تصمیم دارم که این آلبوم را در قالب موسیقی ایرانی و آواز عرفانی و با ساز هایی ماننده سه تار و نی تولید کنم. همچنین در نظر دارم در نخستین فرصت یک قطعه برای شهید حججی بخوانم. چرا که این مرد، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زد و کاری کرد که کسانی که نسبت به زمانه بی تفاوت بودند، تحت تاثیر وی قرار گرفتند. به درستی که حججی تاثیر معنوی فراوانی روی مردم کشورمان گذاشت.

گلریز درخصوص بهترین قطعه ای که در سال ۹۶ شنیده است، گفت: یک کاری را برادرم علی اکبر گلپایگانی با نام «راز و نیاز» در سن  ۸۵ سالگی خواند. آنقدر احساس این کار زیبا بود که چند بار هنگام گوش کردن، اشک ریختم.

این خواننده در پایان اضافه کرد: برای تمام مردم کشورم آرزوی سلامتی، آرامش و خوشحالی می کنم و امیدوارم تمامی مشکلات اقتصادی در سال جدید حل شود.

انتهای پیام/

ر.ق/باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين