امروز : دوشنبه, ۳ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/30 - 14:53 ذخیره فایل ارسال به دوستان
قربانزاده؛

جوانگرایی در بدنه جریان اصولگرا ضروری است/دولت باید امکانی را برای فعالیت‌های منسجم احزاب فراهم کند

به گزارش بابل نوین، حسین قربانزاده دبیر کل سابق جمعیت پیشرفت و عدالت با اشاره به لزوم جوان‌گرایی در جریان اصولگرا و وظیفه اصولگرایان در این زمینه اظهار کرد: تحقق این امر به سرعت و به راحتی امکان‌پذیر نیست که امروز تصمیم بگیریم و فردا بدنه جریان اصولگرا جوان شود.

وی افزود: جوانگرایی در جریان اصولگرا پروسه و فرآیندی است که باید آغاز شود و مهمترین اصل در تحقق این هدف تغییر نگرش است لذا کسانی که هدایت این جریان را بر عهده دارند باید بپذیرند که لازم است یک تحول اساسی در بدنه جریان اصولگرا اتفاق بیفتد تا جوان‌ترها وارد عرصه سیاست شوند.

قربانزاده تصریح کرد: جوانان در احزاب اصولگرا باید از حضور صرف در مراسم و استفاده از آنها در بدنه جریان به افرادی تصمیم ساز و تاثیر گذار تبدیل شوند. همچنین در عرصه مدیریت کشور نیز باید این امر اتفاق بیفتد تا شاهد تحول بزرگی در کشور باشیم.

وی با اشاره به تعامل دولت و احزاب در سال ۹۶ و این مسئله که چرا صدای احزاب به گوش دولت نمی‌رسد، تاکید کرد: بخشی از این معضل به دلیل آن است که تحزب در جامعه ما شکل نگرفته و نقش احزاب در تصمیم‌گیری‌های کشور پررنگ نیست.

قربانزاده ادامه داد: برخی عدم کارایی نهادهای انتخاباتی را به پای احزاب نوشته‌اند و به همین دلیل اعتماد مردم کمی نسبت به تشکل‌های سیاسی کمرنگ شده لذا این امر باید با در نظر گیری اولویت‌ها، مطالبات و دغدغه‌های مردم توسط احزاب مورد اصلاح قرار بگیرد.

دبیر کل سابق جمعیت پیشرفت و عدالت بیان کرد: دولت باید امکانی را برای احزاب فراهم کند تا آنها بتوانند فعالیت‌های خود را در قالب تشکل‌های منسجم پیش ببرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: فضای کشور آنطور که باید برای فعالیت احزاب مهیا نیست و قاعدتا مطالبه این امر باید توسط احزاب صورت بگیرد، در این صورت دولت نیز قانع می‌شود که باید از تشکل‌های سیاسی حمایت کند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين