امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/03/31 - 19:26 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس کمیته عالی انقلابی یمن

اگر ایران از ما حمایت می‌کرد، ما امروز در ریاض بودیم

رییس کمیته عالی انقلابی یمن در گفت‌وگو با یک رسانه غربی تأکید کرد که موشک‌های ارتش یمن ساخت ایران نیستند.

به گزارش بابل نوین، محمد علی الحوثی رییس کمیته عالی انقلابی یمن روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه فرانس۲۴،  تصریح کرد: ما برای جلوگیری از تجاوز، از همه امکانات موجود استفاده می‌کنیم و تا زمانی که تجاوز ادامه یابد، گزینه‌های ما برای مقابله با آن بی‌شمار است.

وی افزود: این عیب است که حملات موشکی ارتش یمن که در دفاع از جمهوری یمن صورت می‌گیرد، محکوم شود اما دنیا در قبال جنایات کشتار جمعی علیه یمنی‌ها سکوت پیشه کند.

الحوثی اظهار داشت: اگر حملات دشمن به شهرها و محاصره و تجاوز به ما ادامه یابد، اقدامات ما برای مقابله با آن بیشتر از گذشته خواهد بود.

رییس کمیته عالی انقلابی یمن تصریح کرد: ما موشک‌های خودمان را که ساخت روسیه و کره است توسعه ‌می‌دهیم و خودمان نیز به ساخت موشک می‌پردازیم. این موشک‌ها ساخت ایران نیستند و برای ما مهم نیست که متجاوزان باور کنند یا خیر. ما به مرحله توسعه صنایع موشکی رسیدیم و آنچه برای ما مهم است بازدارندگی در برابر تجاوز است.

وی افزود: اگر ایران از ما حمایت می‌کرد ما امروز در ریاض بودیم، و اگر تکنولوژی ایران را در اختیار داشتیم، از روز اول با آن دشمنان را هدف قرار می‌دادیم.

الحوثی  اظهار داشت: ما به هدف قرار دادن شرکت آرامکو و بمباران زیرساخت‌های حیاتی عربستان ادامه خواهیم داد تا بتوانیم از حملات این دشمن زورگو، جلوگیری کنیم.

رییس کمیته عالی انقلابی یمن در ادامه گفت: به کشورهای حامی متجاوزان به انگلیسی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها می‌گویم که حمایتتان از عربستان را متوقف کنید تا این رژیم تجاوز خود به یمن را متوقف کند.

وی افزود: ما در اطراف شهر نجران حضور داریم و پیشروی چشمگیری نیز در جیزان و عسیر داشتیم. هدف ما فرسایش توان دشمن است. دشمن یکی پس از دیگری قراردادهایی برای خرید سلاح امضا می‌کند و این نشان‌دهنده ادامه فرسایش امکانات آن است.

رییس کمیته عالی انقلابی یمن در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اقتصاد عربستان هم‌اکنون متزلزل شده است و عربستان به‌دنبال پشتوانه‌هایی برای جبران کسری بودجه خود است و لذا مالیات‌ها و بهای نفت را برای ملت عربستان افزایش می‌دهد. آمارها نشان می‌دهد که اگر این وضع ادامه یابد، عربستان تمام پشتوانه‌های مالی خود را از دست می‌دهد.

وی گفت: اینکه می‌گویند ما مردان جنگ هستیم و مردان صلح نیستیم، نادرست است. دیدار سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله با «مارتین گریفیتس» نماینده جدید سازمان ملل به‌منظور پیشبرد صلح و رسیدن به نتایجی مثبت صورت گرفت.

الحوثی ضمن ابراز تعجب از مطرح شدن موضوع خلع سلاح گفت: من تعجب می‌کنم از اینکه می‌گویند ما زرادخانه تسلیحاتی داریم در صورتی که با هیچ کارخانه فروش سلاح قرارداد نبسته‌ایم. زرادخانه ملت بزرگ یمن مردان قهرمان آن‌ها در تمام جبهه‌ها هستند.

وی در خصوص مسأله اسرا و زندانیان گفت: ما آماده آزادی همه اسرا هستیم، اما به‌شرط اینکه طرف مقابل نیز این آمادگی را داشته باشد.

در پی حملات موشکی اخیر یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به خاک عربستان که در آستانه ورود و تجاوز این رژیم به یمن به چهارمین سال خود صورت گرفت، عربستان و غرب بار دیگر اتهاماتی علیه جمهوری اسلامی مطرح کرده مدعی شدند که این موشک‌ها ساخت ایران است./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين