امروز : سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۱۲ - ۱۸:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت الله توکل:

برگزاری کنسرت های مبتذل با هدف ترویج بی غیرتی در جامعه است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برگزاری کنسرت های موسیقی مبتذل در شهرهای استان، گفت: حمایت برخی مسؤولان از برگزاری چنین برنامه هایی فرار به جلو است.

به گزارش بابل نوین، آیت الله سید رحیم توکل، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری عصر شنبه در جمع معتکفین مسجد جامع پیامبر اعظم (ص) رامسر گفت: برخی کنسرت ها در مازندران با هدف ترویج بی غیرتی و بی دینی برگزار می شود و مسؤولان متولی صدور مجوز و امنیت استان باید پاسخگوی این اتفاقات باشند.

وی با تبریک به مناسبت ایام ولادت امیرمومنان علی(ع) و روز پدر و با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف و جایگاه آن در دین مبین اسلام وبا اشاره اهمیت این ایام از سوی بزرگان دین، اظهار داشت: حضرت محمد (ص) و امیرمومنان علی (ع) و همه اهل بیت (ع) آیینه تمار عیار محبت و الگوی انسان در عصرحاضر هستند.

آیت الله توکل با اشاره به اینکه  اعمال انسان در علم اخلاق و بحث کلام از درون انسان نشات گرفته است، افزود: تمام اعمال انسان از درون انسان نشات گرفته است و دین داری و محبت در دین اسلام لازم و ملزوم هم هستند.

وی با اشاره به آیه لَقَد کانَ لَکُم فی رَسولِ اللَّهِ أُسوَهٌ حَسَنَهٌ آیه ۲۱ سوره احزاب و برخی صفات رفتاری نبی مکرم اسلام (ص)، افزود: پیامبر مکرم اسلام در بسیاری از رفتارهای انسانی خود منحصر به فرد بودند ولی ایشان مصداق واقعی مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم …(سوره فتح آیه ۲۹ ) هم بودند یعنی هم با محبت بودند و هم در مقابل کفار و ستمکاران شدیدترین اقدامات را انجام می دادند و این حب و بغض برای دین خدا بود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به سیره زندگانی حضرت امیر (ع) و یتیم نوازی ایشان، تصریح کرد: حضرت امیرمومنان علی (ع) هم در یتیم نوازی، کمک و یاری مستمندان و فقرا نمونه بودند ولی ایشان در جنگ با خصم و کفار بسیار سخت و حیرت آور بودند و این هم نشانه ای از دین داری امیرمومنان بود و آن حب و بغض ها برای دین خدا صورت می گرفت.

آیت الله توکل در بخش دیگری از سخنان خود محبت بدون بغض در برابر دشمنان قرآن و اهل بیت (ع)  را در فرد مسلمان ناقص دانست و تاکید کرد: فرد مسلمان باید برای حدود اسلامی و موازین دینی ارزش قائل شود و در برابر منکرات و باطل های جامعه اسلامی مواضع صحیح و به هنگام اتخاذ کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برگزاری برخی کنسرت های مختلط و مبتذل در شهرهای مازندران، خاطر نشان کرد: این کنسرت ها در مازندران با هدف ترویج بی دینی و بی غیرتی در شهرهای مختلف برگزار می شود و باید مسؤولان متولی این برنامه ها پاسخ گوی عملکرد خود در صدور مجوز و برگزاری آن باشند.

استاد حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مازندران قدمگاه ده هزار شهید گلگون کفن و پرورش دهنده سرداران و امیران سرافراز و هزاران جوان مشتاق مدافع حریم حرم اهل بیت (ع) است، بیان داشت: محافل لهو و لعب با ارزش های اسلامی و دینی مردم فهیم مازندران در تضاد است و این استان جای برگزاری این رفتارهای شنیع و ناهنجار نیست.

این استاد اخلاق در ادامه با انتقاد از دستگاه های متولی امور فرهنگی و نظامی و امنیتی استان، اظهار داشت: ما مخالف برگزاری موسیقی اصیل ایرانی و اسلامی و حتی بومی استان نیستیم اما حضور این کنسرت ها را که در آن کشف حجاب می کنند و حرکت های موزون را ترویج می کنند تحمل نمی کنیم و به دستگاه متولی هشدار می دهیم در مقابل این هنجار شکنی ها سکوت نکنند.

آیت الله توکل با انتقاد از برخی مسؤولان در حمایت از برگزاری برخی کنسرت ها و در حمایت از برخی شبکه های ارتباط جمعی و عدم فیلترینگ آنان، عنوان کرد: این رفتار مسؤولان نوعی فرار به جلو است و می خواهند از کوتاهی هایی که در طی دوران مسؤولیت شان صورت گرفته شانه خالی کنند و این مباحث پوچ و بی اساس را بهانه این فرار خود قرار می دهند.

استاد حوزه علمیه در پایان با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب در اواخر سال ۱۳۹۶، تاکید کرد: مسأله آسیب های اجتماعی و گسترش این معضل در جامعه اسلامی برای معظم له بسیار دغدغه جدی است و باید برای رفع دغدغه های ایشان، همه مسؤولان در همه رده های مدیریتی، در حوزه های مختلف کشور جهادی عمل کنند./م

منبع: رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين