امروز : پنج شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ - ۱۵:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
خطبه‌های نماز جمعه‌های شهرستان بابل:

مجلس جلوی واردات کالای خارجی را بگیرد/ نظام آمریکا یک نظام سلطه و استکباری است/بدحجابی در جامعه اسلامی نمی‌گنجد

در خطبه‌های امروز نمازجمعه‌های شهر و بخش‌های بابل از سلطه‌گری آمریکا و مظلومیت مردم فلسطین در کنار حمایت از کالای ایرانی و همت دولتمردان سخن به میان آمد که با تکبیرهای مردم ولایی این شهرستان همراه شد.

به گزارش بابل نوین، مردم ولایتمدار شهرستان بابل با حضور در بین صفوف دشمن‌شکن نماز عبادی سیاسی جمعه با ندای “الله‌اکبر” مواضع ائمه‌جمعه را در خصوص حمایت از کالای ایرانی، حمایت از مردم فلسطین و مقابله با سلطه‌گری آمریکا و اسرائیل را فریاد زدند.

رفتار ذلیلانه برخی از کشورهای عربی در برابر رژیم صهیونیستی/نظام آمریکا یک نظام استکباری است

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل با اشاره به حضور پرشور مردم این شهر در نمازجمعه اظهار کرد: از حضور نمازگزاران بزرگواری که بر شکوه نمازجمعه می‌افزایند و هر هفته خود را ملزم به‌حضور در این سنگر مهم عبادی و سیاسی می‌کنند، تقدیر می‌کنم.

وی پیشاپیش ضمن تسلیت سال‌روز شهادت امام‌کاظم(ع) افزود: سبک زندگی و سیره رفتاری آن امام همام باید مورد توجه تک تک افراد جامعه قرار گیرد.

امام‌جمعه بابل با اشاره به برکات تشکیل بنیاد مسکن ادامه داد: سال‌روز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۲۱ فروردین ۵۸ به فرمان امام راحل با افتتاح حساب ۱۰۰ امام انجام شد، بنیاد مسکن جلوه دیگری از خدمات انقلاب اسلامی به مستضعفان و محرومان جامعه است.

این مسئول تصریح کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی از جمله محرومیت‌ها و مشکلات مردم مسکن بود که بنیاد مسکن خدمات ارزشمندی را با تاسیس و احداث شهرک‌ها انجام دادو نهادهای مختلفی از توانمندی خیران بهره می‌گیرند، چقدر خوب بود محوریت بنیاد مسکن با حساب ۱۰۰ امام انجام می‌شد و این حساب ماندگار امام راحل با کمک خیران در این حوزه احیا می‌شد.

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی با اشاره به وضعیت بغرنج این روزهای فلسطین گفت: امام‌جمعه وظیفه‌اش تذکر و بررسی مسائل جهان اسلام و مهمترین مساله امروز جهان اسلام مساله فلسطین و اشغال قبله نخست مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی است.

وی یادآور شد: هزاران نفر از غزه در یوم‌الارض کنار دیوار حائل امنیتی رژیم صهیونیستی تجمع کردند و خواستار بازگشت به منازل و سرزمین خود بودند که با واکنش شدید رژیم صهیونیستی، شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی روبرو شدند.

خطیب جمعه بابل با تاکید بر حمایت قاطع ایران اسلامی از مردم ستم‌دیده فلسطین اظهار کرد: پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی به نامه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس حاوی نکات ارزشمندی است که در پی نامه بسیار مهم اسماعیل هنیه به ایشان نوشته شد، بله در گذشته انحرافاتی در مسیر تصمیمات و مبارزه حماس به وجود آمد و به‌سمت دولت‌های عربی و وعده وعیدها مدتی مسیر مبارزه را تغییر دادند اما با تغییر مدیریت در تشکیلات این جنبش، این‌ها فهمیدند که تغییرد رویکرد آن‌ها و دور شدن از محور مقاومت روسیاهی را به‌دنبال خواهد داشت.

روحانی تصریح کرد: برخی دولت‌های خائن عربی طی پیامی به اسماعیل‌هنیه اعلام کردند که اگر از ایران فاصله بگیرید، به شما دلار و امکانات می‌دهیم اما حماس دست رد به سینه آن‌ها زد و نامه اسماعیل‌هنیه به رهبر معظم انقلاب اصلاح رویکرد گذشته بود.

این مسئول ادامه داد: دولت‌های خائن عربی به‌ویژه عربستان و امارات در طرحی با نام معامله قرن به‌دنبال به‌رسمیت شناختن پایتختی رژیم صهوینیستی در قدس هستند تا همه جنایت‌هایی صهیونیستی‌ها و تسخیر فلسطین را به رسمیت بشناسند، امروز شاهد رفتار ذلیلانه برخی کشورهای عربی در برابر رژیم صهیونیستی هستیم و این مسئله بسیار خطرناکی است که عربستان و امارات برای مقابله با ایران در کنار اسرائیل قرار گرفته و متحد شوند.

امام‌جمعه بابل با اشاره به سال‌روز قطع رابطه ایران با آمریکا اذعان کرد: آمریکا با اعلام قطع رابطه با ایران در اوایل انقلاب سعی در تحت فشار قرار دادن نظام اسلامی داشت که این مساله با استقبال باشکوه امام راحل مواجه شد.

وی افزود: نظام آمریکا یک نظام سلطه و استکباری است که رابطه با آن یک رابطه استعماری محسوب می‌شود و این مهم به شکرانه حرکت انقلابی و ایستادگی امام راحل قطع شد.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان با انتقاد از تعطیلات زیاد کشور گفت: یک تعطیلات ظاهری و یک مقدار تعطیلات پنهان در کشور داریم که متاسفانه شاهد یک رخوت و سستی در بسیاری از مراکز آموزشی و اداری پس از تعطیلات نوروزی ایجاد می‌کند، کثرت این تعطیلات در رخوت جامعه اثر می‌گذارد و روح کار و تلاش را در جامعه می‌گیرد مسئولان توجه کنند که در دانشگاه‌ها و مدارس روح تنبلی نگران‌کننده است./بلاغ

مجلس جلوی واردات کالای خارجی که مشابه داخلی دارد را بگیرد

حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: واردات ماهانه۵۰ میلیارد دلار کالا به کشور امید هر تولید کننده‌ای را نا امید می‌کند به خصوص وقتی بدانیم بیش از ۶۰ درصد این واردات کالاهای رقابتی و مشابه با تولیدات داخلی هستندو قصه زمانی تلخ‌تر می‌شود که وزارت صنعت حاضر نیست لیست این ۶۰ درصد که حدود ۲۰۰ قلم جنس می شود را آشکار کند و حتی در اختیار نمایندگان مجلس بگذارد.

وی افزود: نمایندگان مجلس به جای طرح فوریت الزام دولت به خرید کالاهای ایرانی طرح ممنوعیت واردات کالای مشابه داخلی را تصویب کند، وقتی کالای مشابه داخلی وارد نشود دولت هم لاجرم کالای ایرانی خریداری خواهد کرد.

امام جمعه بابلکنار ادامه داد: در کشوری که برخی مسئولین آن کفش سه میلیونی، ساعت۱۶میلیونی، ماشین گران‌قیمت خارجی استفاده می‌کنند نباید انتظار داشت جوانان و پدران ایرانی صاحب کار و کودکان پابرهنه نباشند و کارگاه و شرکت‌های تولیدکنندگان ایرانی تعطیل نباشد.

این مسئول با نگاه انتقادی به آمار واردات بی‌رویه تصریح کرد: فقط در۱۱ماهه اول سال۱۳۹۶مبلغی حدود۴۰ هزار میلیارد تومان واردات کالاهای مصرفی غیر ضروری داشتیم یعنی معادل۴۰ هزار شغل در کشور، متأسفانه کالاهایی وارد کشور می‌شود که ما در دنیا صاحب برند آن هستیم، وقتی منافع برخی مدیران در واردات کالاهای خارجی باشد حمایت از تولید داخلی چه معنایی دارد.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: دولت محترم به مردم پاسخ دهند که با یک‌و نیم میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی برداشت شد چه کردند، یعنی۷۸ هزار میلیارد ریال، مردم محروم روستاها منتظرند بدانند این پول‌ها در کدام دولت هزینه شده و چند شغل ایجاد شد، به‌جای ایجاد اشتغال کام چه کسانی را شیرین کرده است؟

وی با انتقاد از برخی سخنان دولتمردان افزود: دولت‌مردان فرمودند که نه تنها در تولید بنزین خودکفا شدیم بلکه توان صادرات را هم داریم اما اکنون چهار و نیم میلیارد لیتر بنزین به کشور وارد می‌کنیم حال چه دستی در کار است، آیا این درست است که یکی از کشورهای اول دارنده گاز و نفت در جهان وابسته به بنزین وارداتی باشد، مایه ننگ و تلخ کامی نیست؟

خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد: انگلیس می‌گوید آینده کشور ایران دست بچه‌هایی است که ما تربیت می‌کنیم، پدر و مادرشان جرأت برخورد با ما را ندارندو ما برای دانشگاه، مجلس و دولت برنامه‌ریزی کردیم، مسئولین چه جوابی دارند؟

این مسئول یادآور شد: برخی از افسادطلبان با بازی در زمین دشمن و بدون توجه به تجربه پر هزینه برجام، به‌دنبال تکرار خسارت محض برجام در دیگر مؤلفه‌های قدرت کشورمان هستند و می‌گویند باید برجام موشکی را امضا کنیم تا سایه جنگ برود و معیشت مردم حل شود اما ما می‌گوییم اگر کسانی بخواهند سرمایه‌های دفاعی و منطقه‌ای کشور را فدای ناتوانی مدیریتی خود کنند، تنها برگه عدم کفایت سیاسی خودشان را امضاء خواهند کرد.

بابائیان افزود: لیبرال‌های وطن فروش و فتنه گران۸۸ تفصیر خروج احتمالی آمریکا از برجام را به حساب صنایع موشکی ایران و حمایت کشورمان از جبهه مقاومت می‌دانند و به روی نامبارک خود هم نمی‌آورند که اگر موشک‌های ایران و حمایت از مقاومت نبود باید الان پوتین داعشی‌ها را واکس می‌زدند، برجام برای آمریکا یک سند طلایی است که حتی احتمال تن دادن ایران به این سند فاجعه‌بار را در خواب نمی‌دیدند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: برجام یکی از اصلی‌ترین موانع گشایش اقتصادی است، برجام برخلاف ظاهرش، هسته ای نیست بلکه این معاهده با هدف فلج کردن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تهیه و به مردم و نظام تحمیل شده است، آمریکایی‌ها می‌گویند توافق هسته‌ای با ایران مسئله‌ای حاشیه‌ای و باید سیاست واقعی رژیم جمهوری اسلامی را ساقط کنیم و آن تضعیف ایران و حمایت از دشمنان داخلی آن است، همان کاری که با امپراطوری شوروی که دشمنی به مراتب قدرتمندتر از جمهوری اسلامی ایران بود کردیم.

امام جمعه بابلکنار ادامه داد: رهبر انقلاب می فرمایند”مسئولی که به فکر طبقات ضعیف نیست، نمی”تواند بگوید امام من علی(ع) است” پس خروج از برجام برای ما یک فرصت طلایی خواهد بود و یکی از موانع اصلی پیش روی تحقق شعار سال و پیوست‌های آن را از میان بر می‌دارد، خروج ما از برجام عربده‌های ترامپ را به التماس تبدیل می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: رژیم‌های نژادپرست، شهوت‌پرستان و جنگ‌طلبان از متحجرین عربی تا آدم‌کش عبری همه و همه دشمن جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند  ولی ما هستیم و همچون کوه ایستاده‌ایم چون خداوند فرمود”حقاً علینا نصر المونین” ( سوره الروم آیه۴۷ ).

حجت‌الاسلام بابائیان در پایان گفت: ملت سلحشور ایران، دلسوزان انقلاب، ولایتمداران صدیق و بسیجیان مخلص، هرگز نخواهند گذاشت، ایران اسلامی با تمدن بزرگ، فرهنگ در گل فرو رفته غرب را تجربه کند.

 

تا زمانی که آمریکا سلطه‌گر باشد با آن‌ها ارتباط برقرار نخواهیم کرد

در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه لاله‌آباد حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی با اشاره به مسائل اعتقادی  در مورد سوءظن اظهار کرد: از آنجایی که در جامعه طرز فکرهای متفاوتی وجود دارد و بسیاری از افراد فهم صحیح از رفتار و گفتار دیگران ندارد کار و سخن درست دیگران را با فکر خود به صورت ناصحیح تعبیر و تلقی می‌کنند و با آن تلقی نسبت به گفتار و رفتار افراد بدبین و سوءظن پیدا می‌کنند، برای خلاصی از سوءظن دیگران دین دستور می‌دهد از قرار گرفتن در معرض اتهام بپرهیزید.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری اعتکاف افزود: از برگزارکنندگان،شرکت‌کنندگان و حمایت‌کنندگان اعتکاف تشکر دارم ان شالله این رویه در سال‌های آتی ادامه داشته باشد.

امام جمعه لاله‌آباد با قدردانی از دست اندرکاران حوزه سلامت در کشور ادامه داد: روز شنبه ۱۸ فروردین ماه جاری روز سلامتی است، از همه دست‌اندرکاران امر سلامت در سراسر کشور از صدر تا ذیل قدردانی و برای همه آرزوی توفیق می‌شود اما باید توجه داشت دین اسلام برای سلامتی انسان از جهت جسمی و روحی در جزیی‌ترین مساله نظر داده، اگر در جامعه مسلمین از جهت سلامت مشکلی هست مربوط به بی‌انضباطی مسلمین است نه بی‌برنامه بودن اسلام.

این مسئول قطع رابطه با آمریکا را نعمت دانست و تصریح کرد: ۲۰ فروردین مناسبت اولش سال‌روز قطع ارتباط آمریکا با ایران که در سال ۵۹ توسط کارتر رئیس‌جمهور این کشور صورت گرفت که امام راحل فرمودند “اگر کارتر یک کار خیر انجام دادند همین کار بوده است” اما برخی در داخل می‌گویند چرا ایران با آمریکا قطع رابطه کرده و چرا ارتباط برقرار نمی‌کند، در جواب می‌گوییم اولا چه کسی این رابطه را اولین‌بار قطع کرد، هرکس قطع کرد باید به‌دنبال برقراری ارتباط هم باشد.

حجت‌الاسلام شیخی‌عزیزی افزود: ثانیا آمریکا خود ارتباطی را که قطع کرده برای برقراری ارتباط با ایران شرط و شروط معین کرده، این کمال پرروئی است، چهل سال تمام اموال و دارایی‌های ایران را بلوکه و کلی خسارت به کشور در زمینه‌های مختلف وارد کرد، طبق اسناد خودشان توطئه‌های فراوانی را علیه نظام ایران طرح و پیاده کردند، بعد می‌گویند اگر می‌خواهید با ما رابطه برقرار کنی باید شرایط ما را بپذیرید، آیا آنها باید شرط و شروط معین کنند یا ما ؟

خطیب جمعه لاله‌آباد یادآور شد: از شرایطی که آمریکا برای بر قراری ارتباط گذاشته معلوم می‌شود قصد آمریکا از ارتباط ، ارتباط دیپلماتیک و رابطه متقابل نیست بلکه برای به سیطره و سلطه در آوردن ایران است، به تعبیر امام راحل رابطه آمریکا با ایران رابطه گرگ و میش است و ما با قاطعیت اعلام می‌کنیم تازمانی که این رویه وجود دارد ما نه تنها چنین رابطه‌ای را نخواهیم پذیرفت بلکه به احدی اجازه برقراری چنین رابطه‌ای هم نخواهیم داد.

وی با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامی در هفته جاری تاکید کرد: خداوند متعال عالم هستی را در هنر متعالی خلق کرده لذا هنر انسان‌های هنرمند باید متجلی یاد خدا باشد اگر چنین شد آن هنر مقدس است و الا مبتذل .

شیخی ادامه داد: اگر قلم و هنر نویسندگی در جهت انحراف باشد مثل سلمان رشدی می‌شود آیات شیطانی و اگر فیلم سینما برای انحراف اخلاقی جامعه انسانی باشد می‌شود هالیوودی، بالیوود، سینمای مبتذل و اگر موسیقی بخواهد اختلاط زن و مرد، ترویج معصیت، گناه و بی‌بندباری باشد می‌شود موسیقی مبتذل چه در قالب کنسرت باشد یا هر چیز دیگر .

این مسئول سومین مناسبت هفته جاری را روز ملی فن‌آوری هسته‌ای عنوان و اظهار کرد: یاد شهدای هسته‌ای را گرامی می‌داریم، آن‌ها ثابت کردند ایرانی عرضه، استعداد و توانایی دارد، می‌تواند روی پای خود بایستد و خود را به دنیا معرفی کند.

امام جمعه لاله‌آباد با اشاره به اهمیت به تولیدات داخلی افزود: چطور ما که در اوج محرومیت و تحریم در بحث هسته‌ای که هیچ سابقه‌ای نداشتیم اما ثابت کردیم ما می‌توانیم، چطور در تولید کالاهای دیگر که تولید آنها سابقه چند ده و چند صد ساله داریم نمی‌توانی، اگر همه با هم همت کنیم و خودمان را باور کنیم در سایر جهات هم می‌توانیم به دنیا اعلام کنیم ما می‌توانیم و توانستیم.

حجت‌الاسلام شیخی‌ در پایان شهادت امام کاظم(ع) را تسلیت گفتند و از مومنان خواستند تا نام و یاد این امام همام را در کنار سیر سلوکی وی در خاطره حفظ کنند.

بدحجابی در جامعه اسلامی نمی‌گنجد/حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار اسرائیل خطایی نابخشودنی است

حجت‌الاسلام محمد پوررمضان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی با تاکید بر معنویات دینی اظهار کرد: خداوند در قرآن آدرس می‌دهد که بهترین‌ها آنهایی هستند که برای دیگران سودمندتر باشند نه سودمند مالی بلکه سودمند معنوی باشد.

وی با انتقاد از وضعیت نامطلوب حجاب در جامعه افزود: وضعیت پوشش جامعه اسلامی ما به کجا می‌خواهد ختم شود خدا می‌داند، وضعیت پوشش اصلا درخور جامعه اسلامی نیست و در این زمینه همه مسئول هستند نه فقط مسئولان اداری و نظام.

امام جمعه بندپی‌شرقی ادامه داد: آن‌ها هم وظیفه دارند اما تک‌تک آحاد ملت در مقابل این قضیه مسئولیت دارند، مردم باید از خانه خودشان شروع کنند، امروزه یکی از مشکلات حجاب در داخل ماشین است که فرد زنش، دخترش، نوه‌اش با آن وضع در حال جابجایی هستند.

این مسئول تصریح کرد: بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه اسلامی نمی‌گنجد، هرکسی باید بداند در مقابل این قضیه سهم دارد به اندازه خودش و قدم بگیرد، حراست حجاب ارزشی وظیفه تک تک آحاد ملت است.

حجت‌الاسلام پوررمضان گفت: چند روز دیگر که هوا گرم‌تر می‌شود با این وضعیت به بهانه گرما بخواهد حجاب کمتر شود که دیگر به این جور افراد مومن نمی‌شود گفت، مومن کسی است که از کوه سخت‌تر است، دختران و زنان ما بدانند اگر جامعه آلوده شود اولین کسانی که آسیب می‌بینند خودشان هستند.

وی با نگاه تنفرآمیز نسبت به وضع موجود اذعان کرد: الان زیاد فرقی با دوران قبل انقلاب ندارد، آهسته آهسته باز به سمت همان می‌رویم، همه مردم باید نسبت به این وضع تنفر نشان دهند و تنفر این است که نهی از منکر کنند، از بزرگترین ضعف‌های جامعه عقب‌مانده این است که استقلالی نداشته باشند و به دنبال مد بیگانه باشند، حکومت اسلامی و مردم دیندار باید یک حرکتی در این زمینه انجام دهند.

خطیب جمعه بندپی‌شرقی با اشاره به مسائل سیاسی در عرصه بین‌المللی افزود: به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی بن‌سلمان و حکومت غیراسلامی عربستان بسیار ناپسند است، بن سلمان طی مصاحبه‌ای با نشریه آمریکایی به صورت رسمی از موضوعیت اسرائیل دفاع کرد این مسئله به معنای عبور او از خط قرمز جهان اسلام است.

پوررمضان یادآور شد: معمار کبیر انقلاب فرموده که اسرائیل غده بزرگ سرطانی در میان جسم‌های کشورهای اسلامی است و اگر آن غده سرطانی است پس این آقا چه می‌گوید؟

این مسئول تاکید کرد: جامعه اسلامی خط قرمزی دارد و آن این است که صهیونیست‌ها غده سرطانی در عالم‌اند آن وقت این آقا بن‌سلمان می‌آید تاییدش می‌کند و دیدید به تعبیری از کلام مقام معظم رهبری باید بگوییم هم بن‌سلمان از بین رفتنی است و هم صهیونیست.

وی در پایان گفت: علاج این واقعه تقویت نیروی مقاومت و مبارز فلسطینی است و حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار اسرائیل خطایی نابخشودنی است که خسارتش دامن نه فلسطین بلکه اسلام را می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين