امروز : شنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۱۵:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نماز جمعه‌های شهرستان بابل مطرح شد

ستاد اقتصادی دولت و نقشه‌راه برجام‌زده باعث مشکلات اقتصادی کشور/مسئولان اشرافی‌گرا خادم مردم نیستند/قدم اول برای حمایت از کالای ایرانی باور ملی است

در خطبه‌های امروز نمازجمعه‌های شهرستان بابل بر ثبات بازار ارز، حمایت از کالای ایرانی، توجه به مشکلات کشاورزان در ابعاد داخلی و بلوف خواندن تهدیدات آمریکا در مسئله سوریه و ایران توسط سخنرانان تاکید شد.

به گزارش بابل نوین، مردم حزب‌الهی بابل با حضور در صفوف نماز عبادی سیاسی جمعه این فریضه بزرگ اسلام ناب محمدی را با شکوه هرچه تمام‌تر در میعادگاه‌های مصلی سراسر این شهرستان ادا کردند.

 

 

ستاد اقتصادی دولت و نقشه‌راه برجام‌زده باعث مشکلات اقتصادی کشور شد
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار ضمن تبریک مبعث پیامبر رحمت و مهربانی اظهار کرد: تحقق هدف آفرینش انسان که همان معرفت به مبدأ، معاد و سایر مجهولات است بدون بعثت انبیاء محقق نمی‌شود، خداوند سبحان پیامبران را مبعوث کرد تا توحید، یکتاپرستی و امیدواری به آخرت را به انسان‌ها بیاموزند و با تشکیل حکومت دینی، آموزش کتاب و حکمت بر بندگان اتمام حجت کنند.

وی افزود: بعثت رسول اکرم(ص) شریف‌ترین عید تاریخ بشریت، انسانیت و عظیم‌ترین، مهم‌ترین، برترین، بزرگ‌ترین و پر برکت‌ترین نعمت الهی در طول تاریخ و عید برانگیختگی برای زدودن رنج‌های بشر است، تنها راه سعادت ملت‌های مسلمان تأسی از سیره نبوی است.

امام جمعه بابلکنار ادامه داد: رسول خدا(ص) بنیان‌گذار اصل مهم، عدم جدایی دین از سیاست بودو کار بزرگ ایشان بیدار کردن بشریت و حکومت بر دل‌های مردم و پایه‌گذاری تمدن بزرگ اسلامی در جهان بود.

این مسئول تصریح کرد: وظیفه ما مسلمانان آگاه شدن و آگاه کردن دنیا از حقیقت بعثت، یعنی همان نجات انسان، استقرار نظام صلاح، سداد در جامعه و دیگر دمیدن روح تازه در این دنیا یعنی شالوده‌ریزی تمدن نوین اسلامی است و این نه به معنای تصرف سرزمین‌ها بلکه عرضه کردن هدیه الهی به ملت‌ها تا به اختیار خود و تشخیص خود راه درست را انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به روحیه مقاومت در ایرانیان گفت: اگر می‌بینیم که در منطقه دست برتر را داریم به‌خاطر آن است که مردانش روحیه دهه۶۰ را هنوز فراموش نکرده و آن را حفظ کرده‌اند، علاج دیگر حوزه‌ها نیز بازگشت مردانش به‌همان روحیه‌های خاکی، بی‌ریا و باصفا است.

وی افزود: براساس مؤلفه‌های امنیت و منافع ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، دولت باید در یک اقدام انقلابی، خروج از برجام را در دستور کار خود قرار دهد و هرگونه تأخیر در اعلام خروج ایران از برجام در حقیقت هموارکردن مسیر میز مذاکره برجام ۲ خواهد بود.

خطیب جمعه بابلکنار یادآور شد: مهار قدرت موشکی و نظامی، مهار نفوذ منطقه‌ای، مهار پیشرفت‌های هسته‌ای و علمی، مهار توان سایبری ایران، برهم زدن انسجام داخلی ایران با حمایت از آشوب‌ها و اغتشاشات، تضعیف موقعیت و جایگاه رهبری نظام اسلامی از طریق شبهه‌افکنی و مقابله با تفکر انقلاب اسلامی از طریق مدل‌سازی اسلام میانه‌رو در عربستان از راهبردهای نظام سلطه علیه ایران اسلامی است.

این مسئول ادامه داد: آیا منطقی است تلگرام که به عامل آشوب و نا امنی در کشور تبدیل شده به‌صرف اشتغال‌زایی برای یک عده به فعالیت خود ادامه بدهد، اگر برخی نگران بی‌کاری در جامعه هستند جلوی قاچاق را بگیرند، در میان کاربران تلگرام، ایران تنها کشوری است که هیچ اهرمی برای کنترل آن وجود ندارد و تلگرام خود را ملزم به رعایت قوانین آن نمی‌داند، حال این که تلگرام موظف به ارائه کلیه دیتاها کاربران به آمریکا، روسیه و موظف به حذف محتوای نفرت‌انگیز یا خشونت‌طلبانه و یا خلاف قانون به دولت آلمان و هند می‌باشداما در ایران هیچ، این شیوه درست است؟

بابائیان با اشاره به مشکلات اقتصادی این روزهای کشور و بازار ارز اظهار کرد: قیمت دلار به۵۸۰۰ تومان رسید در حالی که در فروردین سال گذشته۳۷۷۶ تومان بوده است و طی یکسال۵۰ درصد از ارزش پولی ما کم شد، سکه در فروردین گذشته۱۲۲۰۰۰۰ومان ، در حال حاضر۱۹۰۰۰۰۰تومان را ثبت کرده، این اتفاقات تلخ در حالی است که برخی مدعی بودند در سایه برجام مشکلات اقتصادی، معیشتی و حتی آب خوردن مردم حل خواهد شد، وقتی یک میلیارد و۸۰۰میلیون دلار صرف واردات۷۰ هزار خودروی لوکس و ۳۵۰ هزار ایرانی نوروز امسال۸۰۰میلیون دلار در ترکیه خرج می‌کنند آیا انتظار دارید قیمت دلار به۶۰۰۰ تومان نرسد.

امام‌جمعه بابلکنار تاکید کرد: دولت محترم و مسئولین به مردم پاسخ دهند که در طرح‌هایی مانند کنترل قیمت ارز، عبور از رکود، طرح تحول سلامت، مسکن اجتماعی، اشتغال‌زایی، کنترل بحران‌های زیست محیطی، افزایش سرمایه‌گذاری خارجی، برخورد با پروژه نفوذ چگونه عمل کرده‌اند، وضعیت بازار ارز، نشانه‌ای از نابسامانی در ستاد اقتصادی دولت و نقشه‌راه برجام‌زده آن انسداد مجاری بازگشت درآمدهای ارزی و خروج بیشتر ارز از کشور، نقشه دستکاری و اختلال در بازار ارز، ایجاد تقاضای کاذب و تورم انتظاری توسط دشمن است.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به مسائل سیاست خارجی افزود: ترامپ به انفعال خود در ماجرای حمله به سوریه، بار دیگر ثابت کرد که مرد بلوف‌های توخالی است، اسلام وهابیت آل‌سعود و آل‌یهود اسلامی است که در آن بوسیدن مزار پیامبر(ص) حرام و شلاق دارد اما دوستی با اهل‌بیت پیامبر(ص) حرام و با بردن اسم حضرت زهرا(س) و اسم حضرت علی(ع) خونت را می‌ریزند اما ورق‌بازی امام جماعت مسجدالحرام حلال، ریختن خون سوری‌ها و یمنی‌های مسلمان، هم‌پیمانی با آمریکا و اسرائیل ملعون علیه مسلمین حلال خواهد بود.

وی در پایان گفت: نامه جاهلانه۳۰۰ نفر انحرافی که وجود برخی مشکلات را نه در شبکه لیبرال مستقر و نه مسئولین خسته، بی‌انگیزه، اشرافیت‌گرا و غرب‌طلب بلکه در اصل نظام می‌دانند، این‌ها کسانی هستند که جمهوری اسلامی را با قرائتی منهای امام، رهبری، فقه و روحانیت می‌خواهند.

 

 

قدم اول برای حمایت از کالای ایرانی باور ملی است
حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های نمازجمعه این هفته گتاب ضمن تبریک عید مبعث بر لزومی رعایت تقوای الهی تاکید و اظهار کرد: پیامبر اسلام می‌فرماید “تقوا را آن‌گونه که شایسته است پیشه و تلاش کنید برای رضای الهی” یقین داشته باشید تقوا از بین نمی‌رود و آنچه که می‌ماند آخرت است.

وی در خطبه دوم با اشاره به وضعیت نوسانات نرخ ارز در کشور افزود: در هفته‌های اخیر شاهد التهابات در بازار ارز و سکه بودیم، قیمت دلار وارد ۶۰۰۰ تومان شد و رکوردشکنی می‌کرد، چندین نفر در این زمینه موضع‌گیری کردند، وزیر اقتصاد گفت التهابات در بازار ارز غیرطبیعی است و تاکید کرد که هیچ اتفاقی رخ نداده، نابسامانی‌هایی که هست قابل کنترل و دولت آن را به‌جای اول باز می‌گرداند.

امام جمعه گتاب ادامه داد: عده‌ای از حامیان دولت آمدند گفتند دست‌های پشت‌پرده در سقوط ارزش پول ملی نباید نادیده گرفته شود و دولت در سایه دارد اذیت می‌کند، یک تحلیل هم چهره‌های اقتصادی منتقد دولت گفتند که ارزش پول ملی ما که کاهش پیدا کرد بر می‌گردد به نحوه مدیریت بازار و سیاست‌های اقتصادی و پیامدهای برجام، الان واقعیت این است که در اوضاع سیاسی و اقتصادی به هیچ‌وجه تاب و توان بحث و طرح مسائل حاشیه‌ای، عوام‌فریبانه و استفاده ابزاری از برخی تحولات را اصلا نداریم.

این مسئول تصریح کرد: بهره‌برداری جناحی، فکر انتخابات آینده بودن و سایر موارد ابدا این‌ها مهم نیست ما الان نمی‌توانیم که همه در یک کشتی نشستیم باید به دولت کمک کنیم قوه قضاییه، مجلس و دولت باید در کنار هم این بازار را به سامان برسانند، همزمان در جنگ اقتصادی که بوجود آوردند، آمریکا و غیرآمریکا ۵۰ پایگاه نظامی زدند که ما را بترسانند که کور خواندند، نمی‌فهمند یا نمی‌خواهند بفهمند تیرشان و تحلیلشان به سنگ خورده، این ملت شایسته خدمت است.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: ما اگر بخواهیم به کشور خدمت کنیم همان است که امام انقلاب فرمود که اگر من فرمانده سیاست‌های کلی‌ام بخواهید این کشور را نجات دهید کالاهای ایرانی بخرید، بله رهبری فرمود”تولیدکننده هم باید با کیفیت تولید کند”، حمایت از کالای ایرانی فقط به خرید مردم نیست به دقت صاحبان کارخانجات هم هست.

وی با اشاره به تغییر فضای مجازی از رسانه‌های خارجی به داخلی افزود: تا می‌خواهیم کوچ کنیم از یک فضایی که غالبا علیه ما برنامه‌ریزی می‌کنند به فضای ایرانی، اولین کسانی که جوک می‌سازند برای ایتا و سروش، آی‌گپ و غیره خود ما ایرانی‌ها هستیم، برای اینکه بترسانیم و جو ایجاد کنیم‌ اما قدم اول برای حمایت از کالای ایرانی این است که باور کنیم.

خطیب جمعه گتاب یادآور شد: می‌گویند در سروش پیام بدهی ۷ تا تیک می‌خورد، تیک اول بیت رهبری، تیک دوم وزارت اطلاعات، تیک سوم پلیس فتا و الی تیک هفتم آیت‌الله مکارم، ببینید چگونه علیه یک مرجع انقلابی که مشغول خدمت است جوک و جو می‌سازند، در فیسبوک و توییتر ۸۷ میلیون نفر تمام اطلاعاتشان را در اختیار امریکا و سرویس‌های جاسوسی اسرائیل قر ار می‌دهند.

تقی‌پور تاکید کرد: فرصت بدهیم، حوصله کنیم، همیشه مرگ بر آمریکا خوب نیست ما نمی‌گوییم مرگ بر تکنولوژی آمریکا، همین آمریکا وقتی که بعد جنگ جهانی دوم خودش را بازسازی کند ده‌ها سال اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد، کسانی که الان به عنوان قدرت جهانی مطرح هستند آمدند همین راه را پیمودند، آمریکا با برنامه‌ریزی مدتی به انزوا رفت اما همین به اصطلاح انزوا برای حمایت از تولید ملی بود و ما می‌خواهیم انجام دهیم می‌گویند نکنید و نمی‌شود، اگر امروز این راهکار را به کار نبریم فردا خدا معجزه نمی‌کند که ما را حمایت کند.

این مسئول با اشاره به وضعیت جنگ یمن و حضور آمریکا در منطقه اظهار کرد: دیروز انصارالله با پرتاب موشک نقطه‌زن به ساختمان وزارت دفاع عربستان نشان داد چه کارهایی می‌تواند بکند، لازم نیست ما اسرائیل را خفه کنیم حزب‌الله لبنان مانند انصارالله یمن هستند، این‌ها از ما الگو گرفتندو همین‌ها خفه‌شان خواهند کرد، ما در حال حاضر نمی‌خواهیم دست و پنجه نرم کنیم با این قدرت‌ها و مانند آن‌ها لاف هم نمی‌زنیم و می‌بینیم که خبرگزاری‌های دنیا ترامپ و بن‌سلمان را مسخره کردند.

امام جمعه گتاب ضمن تبریک به انتصاب بخشدار جدید گتاب افزود: احساس می‌کنم باید یک اتاق فکر یا به قول حضرت آقا یک هیئت اندیشه‌ورز در گتاب داشته باشیم، کاری بکنیم و برنامه بچینیم، کارهای مصوب و دارای بودجه را انجام دهیم تا بودجه‌ها برگشت نکند، کار بعدی اینکه کاری کنیم که دهیاران و شوراها روی پای خودشان بایستند، هیئتی تشکیل شود خدامحور، ولایت‌مدار و مردم دوست نه جناح‌پرست.

وی در پایان با اشاره به مشکلات کشاورزی مردم منطقه گفت: فصل کشاورزی است و مردم برای تهییه گازوئیل در مشکل و گرفتاری هستند، چون با کم آبی مواجه هستیم بعضی از این چاه‌ها را به برق وصل کنیم و البته مسئولان هم در تعرفه‌های حامل ارز در این فصل ها برای کشاورزان دقت بیشتری کنند.

مسئولان اشرافی‌گرا خادم مردم نیستند
حجت‌الاسلام محمد پوررمضان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی اظهار کرد: انسان باید با خدا باشد تا در زمان سختی‌ها و مشکلات خداوند ما را بشناسد.

وی افزود: ماه رجب و شعبان فرصت مناسبی برای ذکر یاد خداست و مقدمه‌ای است تا ما برای ماه رمضان آماده شویم و جا دارد در این ایام خداوند را به یاد بیاوریم تا در شب‌های قدر بهترین‌ها برایمان رقم بخورد.

امام‌جمعه بندپی‌شرقی ادامه داد: در دیدار اخیری که مقام معظم رهبری با برخی کارگزاران داشتند و متاسفانه زیاد رسانه‌ای نشد، ایشان بیان داشتند که بسیاری از کارگزاران در دهه ۶۰ بودند و امروز هم مسئول هستند، باید ببینند آن روزها با چه احساس و انگیزه‌ای به مردم خدمت می‌کردند.

این مسئول ضمن تاکید مسئولان از اشرافی‌گرای تصریح کرد: در آن دوران خدمت‌رسانی به مردم حرف اول را می‌زد، مسئولان اگر در آن روزها مسئله‌ای را به دلیل ایمان قبول نمی‌کردند و امروز به تجمل روی آوردند، بدانند دیگر آن فرد سابق نیستند.

وی یادآور شد: برخی دیروز به مردم خدمت می‌کردند و امروز به جیب خود، برخی از این مسئولان خدمت به مردم را رها کردند و به بستگان خود خدمت می‌کنند.، مسئولانی که امروز حتی واجبات را فراموش کردند و این نشان می‌دهد که چقدر عوض شد.

این خطیب‌جمعه ضمن محکوم کردن حملات آمریکا به سوریه تاکید کرد: آمریکا به بهانه استفاده بشار اسد از سلاح شیمیایی، حمله به سوریه را طراحی کرد، اما کیست که نداند درد آمریکا چیست، این ترامپ برای دوشیدن عربستان جنگی جدید را طراحی کرد و این بازی را تدارک دید.

وی افزود: برخی از مسئولان آمریکایی‌ها اذعان کردند که حمله آنان به عراق اقتصادشان را نابود کرد و هنوز ترکش‌های آن جنگ در بدن آمریکا نمایان است، حمله به سوریه نیز هزینه‌تراشی بزرگی برای آمریکا خواهد بود.

پوررمضان بیان کرد: آمریکا این حمله را به چهار دلیل تدارک دید، در قدم اول این اقدامی پیشگیرانه در برابر ایران است زیرا می‌داند ایران انتقام قاطعی برای نیروهایی که اخیرا شهید شدند خواهند گرفت، دلیل دیگر مقابله با روسیه است، دلیل سوم به شکست سنگین داعش از محور مقاومت، ایران و روسیه است و آمریکا با این تهدیدات می‌خواهد رسوایی خود را کاهش دهد و برای خود آبرویی به دست بیاورد و مهم‌ترین دلیل فشاری است که صهیونیست‌ها و سعودی‌ها بر آنان وارد می‌کنند.

وی در پایان گفت: با اقدامات اخیر آمریکا درمی‌یابیم که حمله‌های آمریکا موضعی است‌و جنگی فراگیر نخواهد بود، که این کار هیچ لطمه‌ای به نیروی مقاومت، ایران و روسیه وارد نخواهد کرد و کماکان ایران عزیز مانند همیه در این مسئله روسفید می‌شود.

مسئولان به فکر باشند زندگی مردم لاله‌آباد فقط به شالی و برنج وابسته است
در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه این هفته لاله‌آباد حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی با اشاره به عظمت توبه اظهار کرد: خداوند همه گناهان لغزش‌ها را با توبه و استغفار می‌بخشد اما اگر حق انسانی توسط فردی ضایع گردد خداوند در آن دخالتی ندارد و با استغفار آمرزیده نمی‌شود از جمله گناه و لغزشی که حق‌الناس است و با استغفار محو نمی‌شود سوءظن و بدگمانی به دیگران است.

وی با اشاره به مبعث رسول اکرم افزود: در موضوع مبعث امت اسلام باید در خود بازنگری کند قبل از بعث کجا بود بعد از بعث چه شد و الآن کجا قرار دارد، متاسفانه سیر حرکت امت اسلام با این حرکاتی که انجام می‌دهند به قهقرا و عقب‌گرد است.

امام جمعه لاله‌آباد ضمن تقدیر از زحمات ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد:  روز ارتش و نیروی‌زمینی را به همه ارتشیان تبریک عرض می‌کنم، از ویژگی‌های ارتش ما مکتبی و ارزشی بودن است و نشانه آن حضور در عملیات‌های متعدد و وجود شهدای فراوان آه بود.

این مسئول ضمن انتقاد از وضعیت نابسامان ارزی در کشور تصریح کرد: تک نرخی کردن ارز یک جراحی بزرگ اقتصادی و کارخوبی است که دولت انجام داده، باید این کار باید با جدیت تمام انجام شود، دولت باید با جدیت تمام جلوی افزایش قیمت کالا و خدمات عمومی را به بهانه افزایش قیمت ارز بگیرد.

حجت‌الاسلام شیخی گفت: مردم با ارز کار ندارند آن‌ها با کالاها و خدمات عمومی زندگی می‌کنند، عدم نظارت دولت و دستگاه‌های ناظر باید طوری کار کنند تا مبادا عده‌ای به بهانه قیمت ارز زندگی مردم را فلج کنند.

وی با اشاره به تهدیدات منطقه‌ای علیه ایران و هم‌پیمانانش اظهار کرد: تهدید نظامی ترامپ یک لاف سیاسی است برای دوشیدن عربستان و تقویت اقتصاد امریکا نه تهدید نظامی، به دلیل اینکه اولا چندوقت قبل ترامپ اعلام کرد حضور امریکا برای امریکا هزینه دارد و اگر عربستان بخواهد ما در سوریه باشیم باید هزینه‌اش را بدهد، ولیعهد عربستان هم با دلارهای نفتی آنها را شارژ کرد و این تهدید هم برای اخاذی بیشتر بوده است، ثانیا عربستان به عنوان دومین خریدار اسلحه در جهان با ۶۱ درصد خریداسلحه از امریکا و ۳۲ درصد از انگلیس بیشترین خریدار سلاح و تهدید وسیله خوبی برای اخاذی است.

خطیب‌جمعه لاله‌آباد در پایان گفت: باید مسئولان استان، استاندار، مدیرعامل آب منطقه‌ای، مدیرکل دادگستری، مدیرکل اطلاعات، فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانداران آمل و بابل بر توزیع آب زراعی نظارت و ورود پیداکنند مساله به مرحله بحران کشیده نشود ما بیش از سهم خود نمی‌خواهیم همان سهم را با دقت بدهید با تقسیم درست و اگر اینگونه نشود کاشت شالی در منطقه لاله‌آباد تعطیل می‌شود، زندگی مردم لاله‌آباد فقط به شالی و برنج وابسته است.

مسئولان بدانند مشکلات کشاورزان مدیریت جمعی در توزیع آب بالادستاست
حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل عید مبعث را برای بشریت دارای برکات زیادی دانست و اظهار کرد: تعطیلی روز بعثت پیامبر(ص) برای گرامی داشت باشکوه برای این روز است تا مومنین فرصت مناسبی را برای برگزاری محافل و جشن‌ها داشته باشند، متاسفانه در جهان اهل‌سنت این روز گرامی داشته نمی‌شود و شیعیان با عظمت این روز را عید را بزرگ می‌دارند، این افتخار تشیع است.

وی افزود: حلول ماه شعبان را پیشاپیش گرامی می‌داریم، این ماه دارای عظمت بسیاری است و با شناخت و معرفت وارد این ماه شوید، در ایام باقیمانده ماه رجب از این فرصت استفاده کنید و از اعمال و ادعیه این ماه بهترین بهره را ببرید.

امام جمعه بابل با انتقاد تند از افزایش نرخ ارز و آشفتگی بازار ادامه داد: ارزش پول ملی با افزایش قیمت ارز متاسفانه ضربه خوردو تا  ۴۰ درصد به پول ملی خسارت وارد کرد، در این رابطه طرح‌هایی را دولت طراحی کرد و شایسته است همه دست‌اندرکاران کشور با دولت همکاری کنند.

این مسئول تصریح کرد: برخی از صاحب‌نظران نحوه سیاست‌گذاری دولت را مقصر می‌دانند که تکیه بیش از حد بر برجام زمینه نوسانات را فراهم کرد دولت همه تخم مرغ‌ها را در سبد برجام گذاشت و باور به اعجاز برجام این بلا را سر ما آورد، این تحلیل‌ها را در شرایط کنونی به کنار باید گذاشت و نباید در سایه این بازیگری‌ها خسارت به کشور وارد و مشکلات اقتصادی بیشتر شود، همه دست در دست هم از اتهام‌زنی به یکدیگر بپرهیزند تا مشکلات کشور برطرف شود.

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی گفت: در همین موقع تهدید حمله نظامی به سوریه توسط آمریکا هم در دنیا زده می‌شود، غربی‌ها با تهدید هرگونه پرواز به سمت سوریه را ممنوع کردند و این کشور را تحت فشار قرار دادند که از دوران جنگ سرد تا به حال این التهاب‌آفرینی سابقه نداشته است و رئیس جمهور آمریکا حرف‌های ضد و نقیض می‌زند و مرتب به دنبال تنش‌آفرینی برای حمله به سوریه هستند.

وی تاکید کرد: با جنگ آفرینی‌ها میلیادرها دلار هزینه کردند اما نتیجه دلخواه را به دست نیاورند، امید داشتند در غوطه شرقی شهر دمشق را بکوبند اما با تدبیر جریان مقاومت و ارتش سوریه این گروهک‌های رجز خوان را بیرون کردند و قدرت‌نمایی مقاومت خود را نشان داد که موجب خشم تروریست‌ها و حامیان غربی، عبری و عربی شده است، این جریان به مانند همه جریان‌ها به مانند همه برنامه‌ریزی و تدابیر یقینا جز عقب‌نشیین و خفت را در جریان استکباری صهیونیستی در برابر جریان مقاومت نخواهد داشت.

خطیب‌‌جمعه بابل با اشاره به مشکلات خشکسالی امثال یادآور شد: در سال بارشی گذشته ۴۰ درصد کمبود بارش باران در کشور و دو استان داریم و امیدواریم این وضعیت کمبود به بحران تبدیل نشود، هم مدیریت در آب شرب و هم در مصارف دیگر باید صرفه‌جویی شود، از همه افراد به ویژه خواهران درخواست دارم اعتدال در مصرف آب را رعایت کنندو مدیریت و بهره‌وری به تناسب نیاز در خصوص آب صورت گیرد.

روحانی گفت: از مدیریت در توزیع آب کشاورزی گلایه دارم، کشاورزان از بابل، بابلسر و فریدونکنار به خاطر توزیع آب از بالادست گلایه دارند، از مسؤولان و شخص استاندار در این خصوص درخواست دارم در این خصوص تدبیر کنند، درگیری برسر توزیع آب در سال‌های گذشته موجب مجروحیت مردم و مشکلات دیگر را فراهم کرد، مشکلات کشاورزان مدیریت جمعی در توزیع آب در بالادست است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين