امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
محمدی خبرداد:

حضور ۲ زائر خدمه در هر یک از کاروان های حج ۹۷

به گزارش بابل نوین، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: در مراسم حج سال جاری تعدادی از حجاج علاوه بر به جای آوردن مراسم حج، به عنوان “زائر خدمه” حضور خواهند داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: زائر خدمه در هر یک از کاروان ها را افرادی تشکیل می دهند که در امر اجرایی عمره و عتبات سابقه و تجربه حضور کارگزار زیارتی دارند و با اعلام آمادگی خود آن ها و تایید سازمان حج و زیارت در مراسم حج در میان حجاج حاضر می شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: زائر خدمه ضمن حضور در مراسم معنوی حج به عنوان خدمه از طرف سازمان حج و زیارت منصوب می شود.

محمدی اضافه کرد: پس از شناسایی و تایید سازمان حج و زیارت نسبت به صلاحیت زائر خدمه ها، این افراد در کاروان ها ساماندهی می شوند و بخشی از کارهای کاروان های حج به عهده آن ها گذاشته می شود تا به زائران خدمت رسانی بهتری انجام شود.

وی در ادامه یادآور شد: تمام زائر خدمه ها آموزش های لازم را از قبل دریافت کرده و ضمن این موضوع در حوزه حج نیز تجربه ای به دست می آورند و پس از آن می توانند با تکمیل آموزش های خود وارد حوزه حج شوند و فعالیت خود را دنبال کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: تعداد زائر خدمه حج سال ۹۷ هنوز مشخص نشده است و البته با توجه به تعداد هر کاروان که معمولا ۱۶۰ نفر را شامل می شود، ۲ زائر خدمه در ارائه خدمات به حجاج مشارکت خواهند داشت.

محمدی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مجموع ۶۰ هزار کارگزار حج در سراسر کشور وجود دارد و اینکه از این آمار چه تعدادی در مراسم حج ۹۷ حضور دارند، هنوز مشخص نشده است.

وی تصریح کرد: تعدادی از زائر خدمه ها به صورت افتخاری و داوطلب به حجاج خدمات مورد نیاز را ارائه خواهند داد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين