امروز : سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۱:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت اختراع مخترع نوری در زمینه نجات غریق برای نخستین بار در جهان

هشتمین اختراع مخترع نوری در زمینه نجات غریق برای نخستین بار در جهان به ثبت رسید

به گزارش بابل نوین، عباس رحمانی مخترع نوری هشتمین اختراع خود رادر زمینه نجات غریق برای نخستین بار در جهان به ثبت رساند.

عباس رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: سیستم ابداعی که مورد اقبال مسئولان استانداری، هلال احمر و هیئت نجات غریق و غواصی  استان مازندران قرار گرفته است و در سال گذشته مورد استفاده ناجیان غریق قرار گرفته  تحت عنوان ” سیستم تلفیقی بادشونده ناجی غریق با قابلیت نجات  گروهی غریق ” از سامانه‌ای با تکنولوژی باد شونده و امکان عملکرد دستی در داخل یک کیف نصب شده بر روی کمربند ناجی غریق از آن استفاده شده است.

مهندس رحمانی خاطرنشان کرد:سیستم قبل از عملکرد درون دو محفظه کیف شکل در دو طرف حمایل کمربند شکل به ابعاد ۷*۲۰ سانتی متر جانمایی شده و بعد از وقوع خطر باز شده و به یک شکل باد شونده سی شکل با شناوری ۱۳۰ نیوتن تبدیل می‌شود.

وی گفت: در طراحی این سیستم شناوری سیستم بیش از ۱۳۰ نیوتن و دمای قابل استفاده بین۳۰- تا  ۶۰+ درجه سانتیگراد و همچنین کاهش شناوری بعد از ۲۴ ساعت کمتر از ۵ درصد است.

سیستم تلفیقی دارای بیش از ۲۶۰ نیوتن نیروی شناوری است و در کنار این سیستم یه سیستم کوله ای نیز برای کمک به ناجی برای عدم غرق شدگی ناجی غریق در حین عملیات تعبیه شده است.

این مخترع افزود: محصول ابداعی توان بسیار بالای در بخش گردشگری دارد و گردشگران می تواند با این وسیله بدون کمترین خطر از لذت شنا در دریا استفاده کنند و امکان اشتغالزایی در سواحل در بخش توریستی را در کنار بیش از ۳۰ محصول جدید معرفی شده توسط شرکت دانش بنیان آرش شاتین مهیا سازد.

ر.ق/ سرای نور

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين