امروز : دوشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۵:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نماز جمعه‌های شهرستان بابل مطرح شد

برخی در بابل به دنبال شکستن تابوی کنسرت هستند/ سپاه خار چشم دشمنان خارجی و داخلی است

نمازعبادی سیاسی جمعه شهرستان بابل با حضور مردم ولایتمدار این شهرستان برگزار شد و ائمه‌جمعه به بیان خدمات ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداختند.

به گزارش بابل نوین، مردم حزب‌الهی بابل با حضور در صفوف نماز عبادی سیاسی جمعه این فریضه بزرگ اسلام ناب محمدی را با شکوه هرچه تمام‌تر در میعادگاه‌های مصلی سراسر این شهرستان ادا کردند.

برخی در بابل به دنبال شکستن تابوی کنسرت هستند
حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل اظهار کرد: آفرین بر آنان که  لحظات با برکت ماه شعبان را از دست نمی‌دهند، جلوه‌های ماه شعبان و خیرات در این ماه گسترده است که هر کسی می‌تواند جلوه‌های برکات را مورد استفاده قرار دهد.

وی افزود: روز ولادت حضرت سیدالشهدا به درستی، روز پاسدار نامگذاری شد، امام راحل(ره) فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود و این حقیقت در طول چهار دهه از عمر انقلاب به اثبات رسید اما متاسفانه در داخل شاهد هتاکی و بی‌احترامی برخی به این نهاد هستیم، تعرض ریاست جمهوری در مراسم رژه ۲۹ فروردین جای تاسف دارد، ایشان بهتر است بدانند در سایه جان‌فشانی پاسداران بود که امروز امنیت نصیب ما شد و این نهاد در حوزه‌های خدماتی و عمرانی کارهای شایانی را انجام داد.

امام جمعه بابل ادامه داد: شعار امسال باید در همه شئون عملی شود، متاسفانه بعد از گذشت یک ماه از شروع سال، برخی تنها به دادن شعار حمایت از کالای ایرانی اکتفا کردند و اقدام عملی چندانی از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی دیده نشد، تدریجی کردن امور چیزی را نصیب ما نمی‌مند و دستگاه‌‌‌های دولیت به صراحت و عملی باید در این خصوص اقدام کنند.

این مسئول تصریح کرد: متاسفانه تبلیغات گسترده کالاهای خارجی در صداوسیما و تابلوهای تبلیغاتی در سراسر کشور و مراکز دولتی مغایر با شعار حمایت از کالای ایرانی است، آیا با این وضع می‌توان شعار حمایت از کالای ایرانی عملی می‌شود؟ جای این کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند به فکر خرید کالاهای داخلی باشیم، برای حمایت از کالاهای ایرانی باید موانع از جمله آن عدم تبلیغات کالاهای خارجی برداشته شود و  باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در جامعه ما حاکم شود.

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی گفت: مدت‌ها است که برخی از نداشتن کنسرت در بابل فریاد می‌زنند. انگار همه چیز داریم و فقط کنسرت نداریم،  برخی به دنبال شکستن تابوی کنسرت در بابل هستند، برای من جای تعجب است آیا سد بزرگ این شهرستان مساله کنسرت است؟ این شهرستانی که این همه جوان بیکار و محرومیت دارد آیا تمام این مسائل فراموش شد و فقط کنسرت باقی مانده است؟

وی تاکید کرد:  من تاسف می‌خورم که اگر این سینه زدن‌ها و برنامه‌ریزی برای مشکلات دیگر هم بود ، این مشکلات را امروز نداشتیم. اگر بر روی بیکاری، نابسامانی و محرومیت‌های عمرانی و ورزش که شهرستان بابل این همه پیگیری می شد، امروز مشکلی نداشتیم.

خطیب‌‌جمعه در پایان گفت: چند روز گذشته منازل ساخته شده توسط مردم بابل در روستای زلزله‌زده کوئیک شهرستان سرپل‌ذهاب افتتاح و تحویل داده شد و خیران و قرارگاه سازندگی شهیدمتوسلیان و صندوق قرض‌الحسنه توسعه‌عصرشمال در این امر خیر سهیم بودند.

سپاه خار چشم دشمنان خارجی و داخلی است
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار اظهار کرد: در روایتی از رسول خدا(ص) آمده هر کس یک لقمه حرام بخورد تا چهل شب نمازی از او پذیرفته نمی‌شود و به ازای هر لقمه‌ای تمام فرشتگان آسمان‌ و زمین او را نفرین می‌کنند، از این‌رو ترک لقمه حرام نزد خدا محبوب‌تر از خواندن هزار رکعت نماز مستحب است.

وی ضمن بیان شیوه‌های جنگ اطلاعاتی دشمنان افزود: نفوذ و سرقت اطلاعات، تغییر محاسبات تصمیم‌گیران، تغیر باورهای مردم، ایجاد نابسامانی مالی و اقتصادی، ایجاد آشفتگی‌های امنیتی، از شیوه‌های جنگ اطلاعاتی دشمنان علیه نظام اسلامی است و همان‌طوری که مقام معظم رهبری فرمودند وزارت اطلاعات جای جناح‌بازی، باندبازی و جریانات حزبی  نیست، در نظام اسلامی هرکسی که می‌خواهد پست و مقامی بگیرد حتما باید از چشم‌تیزبین اطلاعات عبور کند، اگر مسئولان به گزارش وزارت اطلاعات توجه می‌کردند، اکنون شاهد حضور برخی از مدیران نفوذی، ناکارآمد و غیرانقلابی در مسئولیت‌های اجرایی کشور نبودیم.

امام جمعه بابلکنار ادامه داد: ما نه از سلاح نظامی دشمن می‌ترسیم و نه از حربه اقتصادی و جنگ ارزی او، چرا که بارها بر همه این حربه‌ها غلبه کردیم، اما نسبت به خط نفوذی که جاسوس را فعال مدنی، مدیر برتر و نخبه علمی و اقتصادی جا می‌زند، باید حساس بود و هم با قوت و قاطعیت با این خط برخورد کرد.

این مسئول تصریح کرد: سپاه ستون خیمه انقلاب، حافظ دستاوردهای انقلاب، آینه مظلومیت و رشادت ملت و الگوی تدین، ولایتمداری، ایثارگری و شهادت‌طلبی است، بغض و کینه از سپاه پاسداران پایانی ندارد و کسانی که باید سردمدار حفظ شئونات و شخصیت نظام جمهوری اسلامی باشند، در مراسم رسمی یک نهاد نظامی، نهاد نظامی مقدس دیگر را تیکه‌باران می کنند زیرا این نهاد خارچشم دشمنان داخلی و خارجی است.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به توطئه دشمنان جهت نابودی نظام اسلامی گفت: غربی‌ها برای نابودی آندلس غیرت و حیا جوانان مسلمان را گرفتند، امروز هم با همان سبک به سراغ کشور ما آمدند بنابراین مسئولین، نهادهای فرهنگی، حوزه‌های علمیه هوشیار باشند، چرا صداوسیما برای الگوسازی فراتر از بازیگران، ورزشکاران و هنرمندان قدمی برنمی‌دارد، آیا نخبگان جامعه، کارآفرینان موفق، ایثارگران و زنان عالم با گرایش اصالت خانواده نمی توانند الگو جامعه باشند؟

وی افزود: هزاران جوان در حسرت مجوز تور، سفرخانه، آژانس و هتل هستند و دولت در بسیاری از استان‌ها حتی یک روستای نمونه گردشگری مشخص نکرد، در اغلب اماکن تاریخی، سیاسی، سرویس بهداشتی آبرومند نداریم، تبلیغات بین‌المللی گردشگری ایران صفر است و آن‌وقت مدیر منطقه آزاد کیش تصور می‌کند راه‌حل کمبود گردشگری ایران تسامع فرهنگی است.

خطیب جمعه بابلکنار یادآور شد: این که می‌گویند با آمریکا یا بدون آمریکا در برجام باقی می‌مانیم تهدید نیست، بلکه باج دوباره به آمریکاست، یعنی آمریکا همه امتیازاتی را که گرفته است حفظ کند و با خروج از برجام نسبت به وعده‌های نسیه‌ای که داد و بدعهدی‌هایی هم که کرد هیچ مسئولیتی نداشته باشد.

این مسئول ادامه داد: حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه به درخواست صهیونست، به هزینه آل‌سعود و با هدف دادن تنفس مصنوعی به تروریست‌های در حال احتضار داعش و خط‌ونشان کشیدن برای ایران و متحدانش بود،درسی که مسئولین از حمله آمریکا به سوریه باید بگیرند این است که در دنیای سیاست بدون اخلاق، قدرت‌ها برای قانون، منطق، دیپلماسی، مذاکره و وعده‌هایی که می‌دهند، پشیزی ارزش قائل نیستند و برای رسیدن به هدف حاضرند دست به شیطانی‌ترین جنایات بزنند، با سلاح‌های شیمیایی مردم بی‌دفاع را قتل‌عام و سپس اعلام کنند به خاطر اخلاق به سوریه حمله کردند.

بابائیان اظهار کرد: محدود کردن و توقف فعالیت‌های موشکی، قطع حمایت ایران از محور مقاومت، پذیرفتن شروط غرب در مسئله حقوق بشر، پذیرفتن اینکه ایران نباید قدرت منطقه‌ای باشد و در نهایت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی از جمله اقداماتی است که مقامات آمریکا در قالب پروژه نرمال‌سازی ایران پیگیری می‌کنند.

امام‌جمعه بابلکنار با انتقاد از واکنش برخی رسانه‌ها افزود: روزنامه‌های زنجیره‌ای در داخل، سکوت را بر گفتن حقیقت ترجیح دادند، در صورتی که  همه آنها دروغ بود، حمله شیمیایی به شهر دومای سوریه را سانسور کردند و به همه فهماندند که دوست ندارند خدشه‌ای به اربابشان آمریکای جنایتکار وارد شود.

وی در پایان گفت: هدف از بازرسی‌ها از اماکن انرژی هسته‌ای ایران، شناسایی اهداف ارزشمند برای کشورهای نظام سلطه است تا آمریکا هر زمان که دلش خواست با خیالی راحت به بمباران این اهداف بپردازد، همان کاری که کشورهای متجاوز در حمله به سوریه انجام دادند. جاهایی را بمباران کردند که در سال گذشته توسط سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی بازرسی شده بود.

استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی اطاعت از رهبری است
حجت‌الاسلام محمد پوررمضان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی اظهار کرد: شیعیان  و منتسبان به دین، پیغمبر و فرزندان او باید احساس مسئولیت کنند، خطا، از هرکسی که سر بزند خطا است و شیعیان نیز خطایشان بیشتر دیده می‌شود.

وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه افزود: امروز میلاد خجسته امام حسین(ع) و روز پاسدار و سپاه انقلاب اسلامی است، اگر امروز پس از چهار دهه قرار باشد به نهادها نمره بدهیم، هچ نیرویی به اندازه این نهاد مقدس جایگاه والایی در اذهان ما ندارد.

امام‌جمعه بندپی‌شرقی ادامه داد: سپاه به عنوان نیروی ارزشی انقلاب اسلامی خار چشم استکبار است و آمریکا  از این نیرو انزجار  و هراس دارد، در گذشته نیز صدام برای سر پاسداران  ما هدیه می‌گذاشت، امروز ما بخش اعظمی از امنیت و آرامش کشور را مدیون این نیروهای فداکار هستیم.

این مسئول  تصریح کرد: اینکه آمریکا در بیرون از خاک ایران سپاه را در لیست تحریم‌ها قرار می‌دهد نشان‌دهنده این است که سپاه خار چشم دشمنان هستند و برخی از افراد نیز در داخل علیه این نهاد بدگویی و خبررسانی می‌کنند، اینان در واقع عظمت سپاه را برنمی‌تابند.

وی یادآور شد: حافظه ملت ایران گواهی می‌دهد که طی چهار دهه گذشته سپاه با حضور و نقش‌آفرینی‌های مجاهدانه و فداکارانه خود در تمام عرصه‌هایی که مردم نیاز مبرم داشتند حاضر بود، مقابله با ضدانقلاب در ماه‌ها و سال‌های اول انقلاب، حضور گرم در جنگ تحمیلی، جدال با فتنه‌ها و آشوب‌های داخلی و کنار مرزها، حماسه‌سازی در عرصه‌های سازندگی و به زانو درآوردن داعش بر هیچ کسی پوشیده نیست، پیمودن راه امام  و شهدا افتخار این نهاد است و دشمن داخل و خارج حق دارد که علیه این نیروی مقدس اراجیف ببافد.

این خطیب‌جمعه با اشاره به مسئله ناهنجاری‌های اجتماعی تاکید کرد:امروز یکی از دغدغه‌ها و مشکلات عمومی وضعیت بد معیشتی و اقتصادی مردم است اما در این گیرودار برخی سواستفاده می‌کنند، مانند افرادی که از بی‌پولی مردم سواستفاده می‌کنند و پول ربا می‌دهند،  در حالی که در قرآن ذکر شده ربا جنگ با خدا است.

وی افزود: حتی اگر بانک‌ها هم کارشان شبیه رباست، اشکال دارد، اگرچه حکومت ما اسلامی است ما هنوز به مقصد نرسیدیم، در صورتی که همه عملکردها در حکومت باید بر مبنای اسلام باشد، یکی از مهمترین دلابل مشکلات اقتصادی رباخواری بانک‌هاست.

پوررمضان بیان کرد: رباخوار حتی اگر نماز بخواند هم عملش درست نیست، اینکه به هم نوع خودت رحم نکنی و صف اول نماز هم باشی اما باز هم در حال جنگ با خدا باشی، ربا هیچ توجیه شرعی، عقلی، عرفی و عبادی ندارد.

وی در پایان گفت: مسئله فیلتر تلگرام موضوع عجیبی نیست و در بسیاری از کشورها اتفاق افتاد، زیرا این پیام‌رسان کم‌کم ارزش‌های بیگانگام را به جوامع تزریق می‌کند، در سال ۹۷ که بر حمایت از کالای ایرانی تاکید شد، استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی نیز در راستای اطاعت از مقام معظم رهبری است.

دست الهی بزرگترین قدرت‌های جهان را رسوا می‌کند
در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه این هفته لاله‌آباد حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی اظهار کرد: زورگویان مدرن بدانند همیشه سلاح و تجهیزات جنگی کارساز نیست و گاهی دست الهی به صورت نامحسوس وارد می‌شود و بزرگترین قدرت‌های جهان را رسوا می‌کند، این زورگویان از واقعه طبس درس عبرت بگیرند.

وی افزود: یکی از بیماری‌های جامعه بشری، تجسس و جستجو در امورات و زندگی شخصی افراد است، تجسس و جستجو از احوال و امورات دشمنان حکومت و نظام، در امور اجتماعی مانند نظارت بر مدیران، کارمندان، کارگزاران و کسانی‌که عهده‌دار امور کشور و مردم هستند، واجب است  اما  در امور شخصی حرام و ممنوع.

امام جمعه لاله‌آباد با اشاره به فرارسیدن روز جانباز ادامه داد: توجه به جانبازان نباید فقط در یک روز و بصورت نمادین باشد بلکه توجه باید دائمی و مستمر باشد چون زمانی که این عزیزان جانباز شدند جوان، توانمند و نیرومند بودند اما  حالا مشکلاتی در اثر عارضه جانبازی برای آنها بوجود آمد، در زمان تعیین درصد به خاطر جوانی و نیرو درصد آنها پایین بود در صورتی که الان درصد از کارافتادگی آنها بیشتر شده ،پس باید خدمات رسانی به حسب حال تعیین شود.

این مسئول تصریح کرد: در برخی کشورها نسبت به معلولان جنگی ۶۰ اداره خدمت‌رسانی می‌کننند ، در یکی از کشورها فقط سالانه ۵۳۴ دلار بابت هزینه پوشاک می‌دهند ، اما متاسفانه در کشور ما جانبازان هزینه دارو و درمان را از جیب خودشان پرداخت می‌کنند،در ترکمنستان نیز معلولان با مدال جنگی در خیابان وارد می‌شوند تا همه به آنان احترام بگذارند اما در ادارات ما هم به جانبازان احترام نمی‌گذارند و متاسفانه برای اختلاس و حقوق‌های نجومی برخی مدیران بسیاری از خدمات ایثارگران پرداخت نشد.

حجت‌الاسلام شیخی ضمن تبریک ولادت امام‌حسین(ع) و روز پاسدار یادآور شد: فلسفه تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی بود، دشمنان به این جمله امام راحل رسیدند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود لذا برای ضربه زدن به کشور بعد از جنگ و رحلت امام راحل به سپاه حمله کردند و هربار بهانه‌هایی مانند  ادغام سپاه و ارتش ، انحلال سپاه را مطرح ساختند،سپاه پاسداران  بداند وظیفه آنها بسیار مهم و خطیر است و هر چه مسولیت سنگین‌تر باشد خطراتش هم بیشتر است لذا باید هم در تقویت روحیه معنوی بکوشد و هم در زمینه فرهنگی، نظامی و با آمادگی کامل گام بردارد.

وی در پایان گفت: اگر ما به دنبال ارزش‌های الهی،  یاری دین و در این مسیر باشیم وعده حتمی الهی این است  که یاری می‌کند و اگر از خدا غافل و به خود مشغول شویم و دین خدا را کنار بگذاریم این گونه نخواهد بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين