امروز : شنبه, ۳ فروردین , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

علوم پزشکی بابل میزبان اهدای عضو ۷ بیمار مرگ مغزی در سال ۹۶

معاون درمان علوم پزشکی بابل از اهدای عضو هفت بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند زندگی در سال 96 خبر داد.

به گزارش بابل نوین، سیدمصطفی قاسم‌زاده در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: هزاران نفر بیمار نیازمند در جامعه وجود دارند که فقط با پیوند یک نسج، به زندگی طبیعی بازمی‌گردند و  هر فرد می‌تواند با اهدای عضو به هشت نفر از این بیمارن زندگی دوباره ببخشد.

وی افزود: در سال گذشته اعضای بدن هفت بیمار مرگ مغزی در بابل با رضایت خانواده‌هایشان به بیماران نیازمند زندگی اهدا شد که کوچک‌ترین بیمار مرگ مغزی اهداکننده ۱۰ ساله و مسن‌ترین نیز ۵۴ ساله بود،  بیشتر این اهداکنندگان عضو بر اثر سوانح رانندگی دچار مرگ‌مغزی شده بودند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: این افزایش آمار اهدای عضو در سال ۹۶ ناشی از فرهنگ‌سازی بود که  نشانگر استقبال و گرایش جامعه به اهدای عضو عزیزان‌شان پس از مرگ مغزی است.

قاسم‌زاده تصریح کرد: با پیشرفت پزشکی و امکاناتی که در ایران وجود دارد، سال‌هاست که انواع عمل پیوند عضو انجام‌ می‌شود و چند انجمن دولتی و خصوصی هستند که ما می‌توانیم در زمان حیات، کارت عضویت این انجمن‌ها را دریافت کنیم تا اگر روزی اتفاقی برای‌مان افتاد اعضای بدن خود  را به بیماران نیازمند اهدا کنیم.

وی در پایان گفت: تاکنون ۱۵ هزار نفر در مازندران کارت اهدای عضو را دریافت کردند، امید است با دریافت کارت اهدای عضو و برداشتن قدمی در مسیر ترویج این فرهنگ انسان‌دوستانه، امید به زندگی  را در دل بیماران چشم انتظار پیوند زنده کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين