امروز : یکشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۴:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
گزارش تصویری:

نمایشگاه «گردش دایره‌وار هر لحظه وجود من» در بابل

نمایشگاه نقاشی‌و چیدمان «گردش دایره‌وار هر لحظه‌ وجود من» با رویکرد و نگاه ویزه به فلسفه عرفان شرقی در گالری هنر بابل برپاست.

به گزارش بابل نوین، نمایشگاه نقاشی‌و چیدمان «گردش دایره‌وار هر لحظه‌ وجود من» در گالری هنر بابل در حال برگزاری است.

آرزو سرورپور صاحب آثار این نمایشگاه، در گفت‌وگویی با خبرنگار ما اظهار کرد:۱۵ سال است که در هنر به‌صورت حرفه‌ای کار و  یک دهه است در آموزشگاه “آرته” در تهران تدریس می‌کنم.

وی افزود: این هفتمین نمایشگاه انفرادی من و دومین نمایشگاهم در بابل است.

این نقاش در رابطه با موضوع نقاشی‌ها و نمایشگاه توضیح داد: به دلیل آن‌که من فارغ‌التحصیل دکترای فلسفه هنر هستم و بیشتر هم در زمینه فلسفه‌ شرقی کار می‌کنم، اکثر موضوعات و حتی پایان‌نامه‌ام درباره‌ سهروردی است و در واقع شروع کارهایم درگیرم با داستان‌های عرفانی سهروردی‌ و به‌صورت کاملا شهودی بود.

این هنرمند تصریح کرد: سهروردی و فیلسوف‌های شرقی در آثارشان اشاره کرده‌اند که خداوند وقتی انسان را خلق می‌کند، هفت صفت را از وجود خودش در انسان قرار می‌دهد و چیزی که من خواستم نشان دهم حرف سهروردی بود که انسان در مسیر” انا لله وانا الیه راجعون” وقتی در  دایره و چرخه هستی می‌افتد که از آن هفت صفت بین انسان و آن صفات فاصله می‌افتد و باید تلاش کند با شناخت این هفت صفت به آن برگردد.

سرورپور در پایان گفت: به نظرم هنرمند وظیفه‌اش این است که باید آن حقیقت یا درکی که در مسیر زندگیش می‌رسد را بتواند در آثارش برای مخاطبین ارائه دهد به شکلی که دیگران هم به این حقیقت برسند.

شایان ذکر است این نمایشگاه از پنجم تا هفتم اردیبهشت ماه در گالری هنر، ساعت ۱۷ الی ۲۰ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين