امروز : شنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۱۷:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح:

نیرو‌های مسلح کشورمان از هیچ دشمنی واهمه ندارند/ لازمه پیشرفت اقتصاد و بهبود معیشت مردم، تامین امنیت است

به گزارش بابل نوین، حاتمی گفت: امروز هر چه دشمنان فریاد می‌زنند ملت عزیزمان با شجاعت و اقتدار محکم ایستاده اند.

 امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز یکشنبه ۹ اردیبهشت در مراسم تحلیف جمعی از افسران جدیدالورود وزارت دفاع با تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد مسعود الگوی همه جوانان عالم حضرت علی اکبر (ع) اظهار داشت: تقارن این ایام مبارک با جشن دانش آموختگی جوانان عزیزمان در وزارت دفاع را به فال نیک می‌گیریم و به همه برادران صمیمانه تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه قدم در راه بسیار مبارک و مهمی گذاشته اید، افزود: حضور در وزارت دفاع توفیق بزرگی است که خداوند به همه شما عنایت کرده و ان شاالله با قدرت در مسیر نورانی ولایت فقیه و اقتدار نظام اسلامی در این وزارتخانه مهم و حساس گام برداشته و تلاش کنید و با یاری و نصرت الهی، ان شاالله با سرافرازی و سربلندی خدمات بزرگی را در این وزارتخانه به نظام اسلامی به ویژه نیرو‌های مسلح ارائه دهید.

وی با تاکید بر توجه تمام کارکنان به تعهد خدمتی خطاب به افسران جدیدالورود تصریح کرد: همانطور که امیر المومنان علی ابن ابی طالب (ع) در فرمایش گهربار خود به مالک اشتر فرمودند: “الجُنُوُد بِإذنِ اللَّهِ حُصُونُ الرَّعیَّهِ وَ زَینُ الوُلاهِ وَ عِزُّالدِّینِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیِّهُ إلّا بِهِم. ” لشکریان و سربازان به فرمان خدا زینت حکومت بوده و به سبب آن‌ها عزت دین و امنیت حاصل می‌شود و بدون آن‌ها استقلال امت فراهم نخواهد شد.

حاتمی تاکید کرد: در جمع لشکریانی که افتخار عضویت پیدا کرده اید به فرمان الهی دژ و قلعه حصین امت و ملت هستید و مسئولیت بسیار مهمی بر عهده شماست، لذا نگاه شما در این مسیر باید به ولایت فقیه به عنوان شاخص باشد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ولایت فقیه محور و شاخص جامعه است، اضافه کرد: باید بدانیم که در عالم دو حزب بیشتر نیست، حزب الله و حزب شیطان (فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ) و بقیه آن‌هایی که این وسط هستند سرگردانند، حزب شیطان تکلیفشان معلوم است، پیرو شیطانند. آنچه او می‌گوید عمل می‌کنند و حزب الله هم همین طور پیرو الله اند و علمدار این حزب در روی زمین مقام شامخ ولایت است.

حاتمی حفظ عزت و افتخار خدمت را مستلزم پایبندی تمام کارکنان به میثاق نامه خدمتی دانست و ادامه داد: باید با همت، توکل و تقوا برای استمرار اقتدار نظام اسلامی تلاش کرده و با بهره مندی از تمام لحظات خدمتی در امنیت ایران اسلامی گام برداریم.

وی حزب الهی، متدین، کاردان، شجاع و شرافتمند بودن را از مهم ترین شرایط حضور در وزارت دفاع عنوان کرد و خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در این حزب بمانیم باید جا پای ولایت بگذاریم و حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه کارکنان جدیدالورود باید روز به روز بر کاردانی خودشان بیفزایند، اظهار کرد: این مهم مستلزم علم، مهارت، همت و تلاش است، لذا افسران جدیدالورود باید کار را به خوبی انجام داده و با شجاعت در مسیر خدمت گام بردارند.

حاتمی با بیان اینکه ملت ایران اسلامی به ویژه نیرو‌های مسلح کشورمان از هیچ دشمنی واهمه ندارند، تاکید کرد: امروز هر چه دشمنان فریاد می‌زنند، ملت عزیزمان با شجاعت و اقتدار محکم ایستاده اند و بحمدالله تاکنون دشمنان به هیچ کدام از خواسته‌های خود دست نیافته اند.

وی شجاعت را مهم ترین ویژگی نیرو‌های مسلح کشورمان عنوان کرد و ادامه داد: کسانی که مفتخر به حضور در نیرو‌های مسلح می‌شوند، باید از شجاع‌ترین‌ها باشند و بحمدالله امروز این جوانان در وزارت دفاع پاسدار حریم اقتدار و عزت کشور هستند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه نیرو‌های مسلح دارای قابلیت دفاع راهبردی است، گفت: امروز توانسته ایم با اتکا به همین جوانان متخصص، متعهد و متدین کشورمان بازدارندگی را محقق کرده و از منافع و امنیت ملی خودمان در هرجا که مخاطره‌ای برای آن پیش بیاید دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه بحمدالله جوانان و نیرو‌های مسلح کشورمان می‌توانند از امنیت منطقه دفاع کنند، تصریح کرد: امنیت منطقه به هم پیوسته استف لذا باید تک تک واحد‌های آن امنیت داشته تا همه در ثبات و امنیت باشند و امروز مفتخریم که خواستار حفظ ثبات و امنین منطقه هستیم.

حاتمی تصریح کرد: با عزمی جزم و اراده‌ای پولادین مفتخریم نیاز‌های دفاعی نیرو‌های مسلح مقتدر و عزیزمان را تامین کرده و در اختیار آنان قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) به نام حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: وزارت دفاع به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ بسیار تلاش خواهد کرد محصولاتی تمام ایرانی و بومی تولید و در اختیار نیرو‌های مسلح بگذارد تا با لاترین امنیت را برای مردم کشورمان تامین کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح لازمه پیشرفت اقتصاد و بهبود معیشت مردم را تامین امنیت دانست و گفت: یکی از ارکان مهم امنیت سربازانی هستند که طبق فرمایش امیرالمومنین علی (ع) حصن ملت اند و ان شاالله که در این مسیری که گام نهاده اید موفق و موید باشید.

گفتنی است در پایان این مراسم افسران جدیدالورود درجه‌های خود را از دست وزیر دفاع دریافت و به صورت رسمی فعالیت خود را در وزارت دفاع آغاز کردند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين