امروز : دوشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۸:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا؛

۸ مدال رنگارنگ حاصل تلاش ورزشکاران ایرانی در روز پایانی

به گزارش بابل نوین، در آخرین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در اورگنج ازبکستان، دقایقی پیش با رقابت دسته ۱۰۵ و فوق سنگین وزن جوانان به پایان رسید و ایران در دسته ۱۰۵+ توانست ۳ طلا و دو نقره و ۳برنز هم در دسته ۱۰۵ کیلوگرم کسب کند.

در دسته ۱۰۵ کیلوگرم، امیر عزیزی با رکورد۱۶۲ یک ضرب، ۱۹۱ دوضرب و مجموع ۳۵۳ کیلوگرم توانست سه مدال برنز را برای کشورمان به ارمغان آورد.علیرضا زارع پور دیگر ملی پوش کشورمان با رکورد۱۶۲ یک ضرب، ۱۸۳ دوضرب و مجموع ۳۳۳ کیلوگرم به رتبه ای بهتر از پنجم نرسید.

در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم، آرمان محمدزاده با رکورد۱۶۲ یک ضرب، ۲۰۳ دوضرب و مجموع ۳۶۳ کیلوگرم توانست به راحتی و بدون هیچ مشکلی سه طلا را بدست آورد.محمدحسین رئیسی هم با رکورد۱۶۲ یک ضرب، ۱۹۹ دوضرب و مجموع ۳۵۰ کیلوگرم مدال نقره دوضرب و نقره مجموع را کسب کرد.ام در حرکت یکضرب با کسب رده چهارم از مدال محروم شد.

دسته ۱۰۵ کیلوگرم:

علیرضا زارع‌پور در نخستین حرکت توانست ۱۵۰ کیلوگرم را مهار کند. اما در مرتبه دوم و سوم نتوانست از پس وزنه های ۱۵۵ و ۱۵۶ کیلوگرم مربیان بر آید.در پایان به رتبه پنجمی اکتفا کرد.در حرکت نیز وزنه های ۱۶۵ و ۱۸۳ کیلوگرم را مهار کرد.ولی در حرکت سوم موفق به ثبت وزنه ۱۹۱ نشد تا در مجموع حرکت دوضرب و مجموع با رکورد ۳۳۳ کیلوگرم به عنوان پنجم برسد.

امیر عزیزی دیگر ملی پوش کشورمان در این دسته وزنه های ۱۵۶، ۱۶۲ کیلوگرم را با موفقیت پشت سر گذاشت،سه چراغ سفید از داوران دریافت کرد.اما نتوانست در حرکت سوم وزنه ۱۶۸ کیلوگرم را بالای سر ببرد تا با همان ۱۶۲ کیلوگرم به برنز یکضرب برسد.او در حرکت دوضرب نیز وزنه ۱۹۱ کیلوگرم را مهار کرد.اما در مرتبه دوم و سوم نتوانست وزنه های ۲۰۰ و ۲۰۱ کیلوگرم را بالای سر برد تا به مدال برنز دوضرب برسد.او همچنین در مجموع با ۳۵۳ کیلوگرم گردن آویز برنز شد.

دسته ۱۰۵+ کیلوگرم:

محمد حسین رئیسی در هر سه حرکت خود توانست با موفقیت و با اقتدار وزنه های ۱۳۸، ۱۴۶، ۱۵۱ کیلوگرم را بالای سر ببرد. اما در نهایت به چهارمی یکضرب بسنده کرداو نیز هر سه وزنه درخواستی حرکت دوضرب را با موفقیت پشت سرگذاشت. او وزنه های ۱۸۰، ۱۹۱ و ۱۹۹ کیلوگرم را ثبت کرد تا مدال نقره را به دست آورد.بدین ترتیب رئیسی با مجموع ۳۵۰ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

آرمان محمد زاده در حرکت یکضرب ابتدا وزنه ۱۵۵ کیلویی را مهار کرد، در حرکت دوم هم وزنه ۱۶۰ کیلوگرمی را بالای سر برد ولی در حرکت سوم خود وزنه ۱۷۰ کیلویی را نتوانست در بالای سر خود نگه دارد و درنهایت با ۱۶۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.او در حرکت دوضرب وزنه های ۱۸۹، ۱۹۶ و ۲۰۳ کیلوگرم را مهار کرد تا به مدال طلا این حرکت برسد.

ورزشکاران سوریه و ازبکستان هم پس از نماینده کشورمان به مدال های نقره و برنز قناعت کردند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين