امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/05/02 - 12:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان
خاکی خبر داد

۹۰ درصد مهدهای کودک‌ تهران به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند

به گزارش بابل نوین، احمد خاکی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در مراسم تقدیر از مربیان و مدیران برتر مهد‌های کودک استان تهران که امروز(سه‌شنبه) در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد، اظهار کرد: دوره پیش از دبستان برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است و کشور‌های پیشرفته برای این دوره برنامه‌ریزی ویژه‌ای را لحاظ می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بررسی نوع و آمار آسیب‌های اجتماعی و گرایش افراد در سنین بالا به این آسیب‌ها نشان می‌دهد که باید برنامه ریزی دقیق تری را برای دوره پیش از دبستان کودکان طراحی و سپس اجرایی کنیم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: در سیاست‌گذاری‌های کشور در حوزه کودکان باید اهمیت بیشتری قائل شویم و دقت نظر بالاتری را به کار بگیریم.

خاکی تاکید کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که از مجموع یک میلیون و ۴۸۰ هزار کودک در استان تهران، تنها ۴۵ هزار و ۸۰۰ کودک در مهدهای کودک‌ مجاز حضور دارند.

وی در ادامه اضافه کرد: متاسفانه ۹۰ درصد مهد‌های کودک به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند و تنها ۱۰ درصد این کودکان، در مهدهای کودک‌ مجاز تحت آموزش قرار می‌گیرند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران یادآور شد: امیدواریم شرایطی پیش بیاید که دغدغه تامین مالی مهدهای کودک جای خود را به دغدغه‌های آموزشی بدهد.

خاکی اضافه کرد: خوشبختانه در سال گذشته کمترین مورد دغدغه را در مهد‌های کودک استان تهران داشتیم و این امر ناشی از حضور موثر مدیران و مربیان دلسوز و متخصص در مهد‌های کودک است.

وی خاطرنشان کرد: هزینه کرد مهد‌های کودک با شهریه‌ای که از کودکان اخذ می‌شود، همخوانی ندارد و تنها درآمد ۲۰ درصد مهدهای کودک‌ استان تهران با هزینه‌هایی که صرف می‌کنند، مطابقت دارد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين