امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۱۹:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
زارع مطرح کرد:

افزایش ۳۰ درصدی عملکرد تولید با اجرای سامانه نوین آبیاری

به گزارش بابل نوین، عباس زارع، مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی  از اجرای سامانه های نوین آبیاری در سطح ۳۰۲ هزار هکتار در سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته سیستم های نوین آبیاری در قالب ۱۸ هزار و ۲۱۵ پروژه در سطح ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحویل بهره بردار شد و در سطح ۲۱۲ هزار هکتار در دست اجراست.

به گفته وی؛ اجرای سامانه های نوین آبیاری در این سطح اراضی کشور، صرفه جویی سالانه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی را به همراه دارد.

زارع افزایش ۳۰ درصدی عملکرد تولید و کاهش ۲۵ درصدی مصرف آفت کش، بذر و کودهای شیمیایی را از دیگر مزایای سامانه های نوین آبیاری برشمرد.

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری ادامه داد: امسال طبق برنامه اقتصاد مقاومتی قرار است که سالانه ۲۵۰ هزار هکتار به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شوند که در صورت تخصیص منابع مالی و اعتباری لازم این امر محقق خواهد شد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت میزان اعتبار اجرای سامانه های نوین آبیاری در سال جدید تصریح کرد: اگرچه با اصلاحیه که انجام شده، میزان اعتبار نهایی مشخص نیست؛ اما پیش بینی می شود که میزان اعتبار پروژه های نوین آبیاری در سال جدید حداقل هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان باشد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين