امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایت زندگی ۱۵ تن از مشاهیر دینی در شبکه چهار

زندگی، اندیشه‌ها و آثار 15 تن از مشاهیر دینی و فلسفی ایران اسلامی از 17 اردیبهشت از شبکه چهار سیماپخش می شود.

به گزارش بابل نوین، مجموعه مستند «مردان خدا » به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکر ریز با رویکردی تحقیقی در ۲۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای، زندگی، اندیشه‌ها و آثار ۱۵ تن از مشاهیر دینی و فلسفی ایران اسلامی را که در سده‌های اخیر، زیسته‌اند را به نمایش می گذارد.

علامه بحرالعلوم، سید حیدرآملی، میرزا ابوالحسن جلوه، میرزا ابوالقاسم قمی، میرزا حبیب خراسانی، علامه شعرانی، شیخ محمد تقی آملی، حکیم محمدرضا قمشه ای صحبا ، علامه عصار،علامه شعرانی،فاضل تونی،مدرس زنوزی ، میرزای قمی و استاد جلال همایی از جمله فیلسوفانی هستند که افکار ، آثار و زندگی آنها در مستند «مردان خدا»به تصویر در آمده است.

ساختار برنامه مستند محض در قسمت هایی باز سازی تاریخی ( نمایشی ) از زندگی پر بار این مشاهیر خواهد بود.

تصویربرداری این برنامه در۱۳۰ لوکیشن مستقل در استانهای تهران، خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، کاشان ،قم ومازندران و همچنین کربلا و نجف انجام و با بیش از ۷۰ کارشناس در این مستند گفتگو شده که در نوع خود بی نظیر است.

از ویژگی های بارز مستند «مردان خدا» به قرارگیری پرتره، تلفیق بخش نمایش و مستند و پرهیز از اتخاذ دیدگاهی تک بعدی به زندگی بزرگان است.

در این مستند از روحانیون و طلاب به خاطر آشنابودن آنها با موضوعات دینی و طلبگی استفاده شده است تا چهره‌های آنها نیز به این افراد نزدیک‌تر باشد تا این مستند بتواند ارتباط بیشتری را با مخاطب برقرارکند.

مستند تلویزیونی « مردان خدا » که در ماه رمضان سال ۱۳۹۰ به عنوان برترین مستند تلویزیونی سیما از نگاه مخاطبان مورد تقدیر قرار گرفت، از ۱۷ اردیبهشت ماه هر شب ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما پخش می شود./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين