امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/05/06 - 17:01 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سلطانی نژاد:

عرضه گندم در بورس کالا هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

به گزارش بابل نوین، حامد سلطانی‌نژاد با اشاره به عرضه گندم در بورس کالا، اظهار کرد: عرضه گندم دربورس کالا می‌تواند هزینه‌ها را به شدت کاهش دهد، چرا که عرضه این محصول، فرآیند تخصیص را برای ذی‌نفعان تسریع می‌کند.

وی در ادامه از دیگر مزایای عرضه گندم در بورس کالا، گفت: اگر گندم مازادی وجود داشته باشد این گندم از طریق رینگ صادراتی بورس کالا قابل ارزیابی به بازار‌های جهانی است.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه در سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ هزارتن گندم و مشتقات آن از طریق بورس کالا به بازار‌های جهانی صادر شده است، تصریح کرد: زمانی که یک محصول در یک بازار متمرکز و منسجم مورد معامله قرار می‌گیرد، نظارت بر کشف و تخصیص آن قابل تصمیم‌گیری و اجرا خواهد بود.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه گندم، یکی از محصولات استراتژیکی ما به حساب می‌آید، گفت: باوجود اینکه درخصوص تخصیص گندم شرکت‌های بازرگانی دولتی زحماتی برای تخصیص آن انجام داده‌اند، اما به نظر می‌رسد ورود بورس می‌تواند این تخصیص را تسهیل کند.

به گفته این مقام مسئول، دولت توجه ویژه‌ای به عرضه این محصول در بورس کالا دارد، چرا که مصوبه دولت هم ناظر براین است که گندم مورد نیاز صنف و صنعت می‌تواند مجوز خود را از طریق بورس مورد عرضه و معامله قرار دهد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين