امروز : سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۷:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سردار هادیان‌فر:

داعش هنوز در تلگرام و توئیتر فعالیت می‌کند/ ضربه ۲ تریلیون دلاری مجرمان سایبری به اقتصاد جهان تا ۲۰۲۰

به گزارش بابل نوین،سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس فتای کشور اظهار کرد: رشد شتابان فناوری اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی، شکل‌گیری سازمان‌های توسعه یافته در جهان مانند داعش، النصره و القاعده که به صورت مخفیانه در کشورها فعالیت دارند در کنار ابزارهای پنهان‌ساز، بستر مناسب و امنی را برای تروریست‌ها ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴٫۲ میلیارد نفر در جهان کاربر اینترنت هستند و امور زندگی بشر بدون آن مختل می‌شود، افزود: جمهوری اسلامی ایران در کنار روسیه، عراق و حزب‌الله به فعالیت‌های داعش در منطقه پایان دادند، اما تفکر داعشی همواره از سوی نیروها و افرادی که عضو داعش بودند در تلگرام و توئیتر در جریان است؛ در سال ۲۰۱۷ باج‌افزارها حملات سایبری زیادی را به کشورها وارد ساخته و در پی آن خسارات متعددی را به کشورها تحمیل کردند.

رئیس پلیس فتای کشور گفت: به گفته کارشناسان در سال ۲۰۲۰ دو تریلیون دلار به اقتصاد جهان توسط مجرمان و فعالان سایبری ضربه خواهد خورد.

وی افزود: کمبود همکاری‌های عمیق بین‌المللی منجر به توسعه فعالیت‌های مجرمانه در جهان می‌شود، خدمات دهندگان بین‌المللی تحت تأثیر سیاست‌های دولت‌ها قرار می‌گیرند و با برخی کشورها گزینشی عمل می‌کنند.

سردار هادیان‌فر گفت:برگزاری این نشست ها موجب همدلی و همبستگی می‌شود و امیدوارم بتوانیم از این طریق گامی موثر در جهت رفع چالش‌های اساسی در این زمینه برداریم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين