امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۷:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

احتمال افزایش قیمت مرغ در ماه رمضان/ نرخ مرغ در آستانه ۱۰ هزار تومانی شدن

به گزارش بابل نوین، محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از احتمال افزایش قیمت مرغ در ماه رمضان خبر داد و گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد از سوی دولتمردان برای تعیین و تکلیف نرخ مرغ در ماه مبارک رمضان، احتمال افزایش قیمت مرغ در پی نوسان نهاده های دامی در بازار وجود دارد.

وی با اشاره به تاثیرافزایش جهانی نرخ نهاده های دامی بر قیمت تمام شده مرغ ، افزود: اگر قیمت مرغ در ماه رمضان به سبب افزایش هزینه های تولید بالا نرود، مرغداران متحمل ضرر و زیان خواهند شد.

به گفته یوسفی؛ افزایش قیمت نهاده های دامی و کاهش انگیزه مرغداران برای تولید،کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی قیمت جوجه نسبت به مدت مشابه سال قبل را به همراه داشته است که در صورت ادامه این روند، تولید و تامین مرغ در ماه آینده دچار مشکل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که قیمت کالاهای اساسی تا ماه رمضان افزایش نمی یابد، بیان کرد: این امر تنها در صورتی امکان پذیر است که قیمت نهاده های تولید ثابت بماند و در وضعیت کنونی که نهاده های دامی به طور مداوم در حال نوسان است، عرضه هر کیلو مرغ با نرخ کمتر از ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به زیان مرغداران است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با انتقاد از خرید مرغ مازاد مرغداران از سوی شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: هم اکنون هر کیلو مرغ با نرخ ۶ هزار و ۴۰۰ تا ۶ هزار و ۹۰۰ تومان ۴ سال قبل از مرغداران خریداری می شود که با وجود افزایش قیمت نهاده های دامی قرار است، تجدید نظری در قیمت مرغ رخ دهد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين