امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۱۴:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرعامل خانه کتاب مطرح کرد؛

بالاترین حجم رشد تولید کتاب در سال ۱۳۹۶

به گزارش بابل نوین، به نقل از ستاد خبری و رسانه‌ای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛ نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه‌ خانه کتاب در این نشست گفت: یکی از این مرجع‌‌ها جوایزی است که در طول سال توسط دولت، بخش خصوصی و نهادهای فرهنگی برگزار می‌‌شود.

وی ادامه داد: درصدد بودیم تمام کتاب‌‌هایی که در طول سال جمع‌آوری کرده‌ایم را در قالب بسته‌ی مطالعاتی برای مردم معرفی کنیم.

به گفته‌ وی؛ در سال ۹۶ بیش از صدهزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف چاپ شده است که شصت هزار عنوان از این کتاب‌‌ها چاپ اول بوده است.

حسینی‌پور اظهار کرد: جشنواره‌‌ها فرصت خوبی برای مردم است تا بهترین کتاب‌‌هایی که توسط جشنواره‌‌ها معرفی می‌‌شوند را مورد مطالعه و ارزیابی قرار دادند و خود جشنواره‌‌ها نیاز به بررسی دقیق‌تری دارند تا جوایز بتوانند اثربخشی جریان نشر را رصد کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید سیستم‌‌های مطالعاتی را توسط گروه‌‌های مرجع به مردم معرفی کنیم؛ به طور مثال کتاب‌‌هایی در اختیار ائمه جمعه قرار دهیم تا به مردم معرفی کنند تا در فرآیند کتاب‌خوانی ایران و شهروندان ایرانی نقش مهمی ایجاد کنیم.

مدیر اطلاع‌رسانی خانه‌ کتاب نیز گفت: در کتاب شناسی توصیفی، فهرست ۴۸۹ عنوان کتاب منتخب شده در ۲۹ جشنواره‌ی کتابی سال ۹۶ منتشر شده است.

مجتبی تبریزنیا اضافه کرد: بخش پایانی این کتاب، عصاره و چکیده‌ی کتاب‌‌هایی است که در سال ۹۵ منتشر شده‌اند و در سال ۹۶ مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و جوایزی به آنها تعلق گرفته است.

وی در پایان افزود: جوایز ما بیشتر ادبی است و در حوزه‌ی نوجوانان نیز باید جوایزی در نظر گرفته شود و برای این نسل فکر اساسی کنیم و جوایز استانی گسترش پیدا کند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين