امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۱۴:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مقصودی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛ ۱۰ درصد «خجالت نکش» بداهه است/ایجاد موقعیت کمدی در سینما دشواری دارد

به گزارش بابل نوین، رضا مقصودی نویسنده و کارگردان سینما درباره چگونگی ساخت فیلم سینمایی «خجالت نکش» اظهار داشت: موقعیت کمدی فیلم که کمتر به آن پرداخته شده برای مخاطب تازگی دارد در عین حال موضوعی به روز است که مجموعه این شرایط باعث به وجود آمدن انگیزه ای بالا برای ساخت این اثر شد.

وی در پاسخ به این سوال که جای چنین فیلم هایی با موقعیت کمدی تا چه اندازه در سینمای فعلی ما خالی است، بیان کرد:فراهم کردن موقعیت کمدی دشوار است از این رو کمتر شاهد آن هستیم البته این موضوع به جز کشور ما در دنیا نیز وجود دارد.

نویسنده و کارگردان سینما ادامه داد: اگر موقعیت کمدی که هسته اصلی است، ایجاد شود بقیه اتفاقات که در ساخت یک اثر سهیم هستند ایجاد می شود و به فیلم سینمایی کمدی تبدیل خواهد شد.

این کارگردان درباره ورود بداهه در روند تولید «خجالت نکش» بیان کرد: نود درصد کار بر اساس فیلمنامه پیش رفت و ورود بداهه هم کاملا طبیعی است که به بهتر شدن جریان فیلم کمک می کند.

وی گفت: در نهایت کارگردان از بین انبوهی از بداهه ها و پیشنهادها آن چیزی که بهتر است را انتخاب کرده و به کار می برد،ما نیز سعی کردیم پیشنهادها را کنترل کرده در مسیر درستی که به نفع کار باشد، قرار دهیم.

مقصودی در خصوص استفاده درست از المان هایی مانند سیاست و… در فیلم به نحوی که به فرد یا جایی بر نخورد،اظهار داشت:شخصیت من به گونه ای است که اهل شوخی هستم اما مراقب هستم که کسی ناراحت نشود حالا این موضوع می تواند در مسئله ای چون سیاست و یا هر مقوله دیگری نیز اجرایی شود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين