امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۹:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
جهانبخش:

گروه جذابی در جام جهانی داریم /به تیم‌های حوزه خلیج فارس نمی‌روم

به گزارش بابل نوین، علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و آقای گل لیگ هلند در گفت و گو با رادیو تهران درباره حضور او و قوچان نژاد در لیگ هلند و تغیر نگاه ها به ایران گفت: مسلما با حضور من و رضا قوچان‌نژاد نگاه‌ها به ایران در هلند بیشتر شده است. مخصوصاً صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی روسیه به‌عنوان دومین تیم جهان بازتاب بسیار گسترده و مثبتی داشت. متأسفانه سال گذشته، هلند سال فوتبالی خوبی را پشت سر نگذاشت و از صعود به جام جهانی بازماند. همین موضوع هم باعث شد تا مردم این کشور روی بازیکنانی که تیم‌های‌شان به جام جهانی صعود کرده است، تمرکز بیشتری داشته باشند.

جهانبخش افزود: من و قوچان‌نژاد سعی کرده‌ایم نمایندگان خوبی برای فوتبال ایران در هلند باشیم. مردم این کشور دوست دارند در مورد فرهنگ و تمدن ایران بیشتر بدانند. قوچان‌نژاد سال گذشته موفق شد مقام دوم آقای گلی لیگ هلند را به دست بیاورد و من هم امسال این افتخار را کسب کردم. اینها همه باعث شده شناخت مردم هلند از ایران بیشتر شود و به دنبال شناخت در حوزه‌های دیگر باشند.

او درباره انتظارات مردم از خودش در جام جهانی اظهار کرد: این موضوع طبیعی است. همیشه مردم از تیم ملی انتظارات زیادی داشته‌اند. برای من هم این دومین جام جهانی است. اولین حضورم افتخار بزرگی برای من بود، اما الان با تجربه بیشتری در این مسابقات حاضر خواهم شد و دوست دارم از این تجربه استفاده کنم. قطعاً در هر مسابقه سعی می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم. نه تنها برای من بلکه برای همه بازیکنان تیم ملی پوشیدن پیراهن ایران عرق خاصی به آنها می‌دهد و همه تلاش می‌کنند بهترین عملکرد را داشته باشند.

آقای گل لیگ هلند درباره این موضوع که او قصد ندارد در تیم های حوزه خلیج فارس فعالیت کند تصریح کرد: صد درصد این موضوع درست است. من از ابتدا که به فوتبال هلند رفتم دوست داشتم پله به پله بالا بروم و خدا را شکر تاکنون به هدفی که داشته‌ام، رسیده‌ام. اکنون هم هدف من رفتن به لیگ بالاتر است. می‌خواهم مسیر رو به جلوی خودم را ادامه بدهم. هدف من فوتبال خاورمیانه نیست. سعی می‌کنم رو به جلو حرکت کنم و به جایی بروم که به فوتبالم کمک کند.

جهانبخش بیان کرد: پیشنهادهایی به باشگاه و مدیر برنامه‌های من رسید که راحت به آنها پاسخ منفی دادم. کشورهایی مانند چین، آمریکا و لیگ‌هایی در خاورمیانه بودند که بیشتر پول در آنها مهم است و ما هم راحت به آنها پاسخ منفی خود را اعلام کردیم. به جز این هنوز صحبت خاصی انجام نداده‌ام و نمی‌توانم از لیگ خاصی اسم ببرم. دوست دارم کمی زمان سپری شود و بعد تصمیم‌گیری کنم. همان‌طور که گفتم هنوز نه صحبت خاصی با باشگاه کرده‌ام و نه با مدیربرنامه‌هایم. قطعاً می‌خواهم اکنون استراحت کنم و بعد تصمیم نهایی را بگیرم.

ملی پوش فوتبال درباره این که تمایل دارد در کدام لیگ ها توپ بزند گفت: قطعاً من از گذشته علاقه و هدفی داشتم، اما اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم لیگ انگلیس، بوندس‌لیگا و لالیگا بسیار جذاب است، ولی من نمی‌توانم یک قدم بزرگی بردارم که به حسم نزدیک نباشد. مطمئناً اگر باشگاه آینده من سبکش به من نزدیک باشد می‌توانم عملکرد بهتری در آن داشته باشم.

او با مقایسه ای از لیگ هلند و لیگ ایران خاطر نشان کرد: تفاوت‌های بزرگی بین این دو لیگ وجود دارد که بعضی ازآن ها خیلی مثبت نیستند. این تفاوت اهمیتی است که در اروپا به هواداران می‌دهند. قطعاً مردم باعث جذابیت در فوتبال می‌شوند. در اروپا ابتدای هر فصل تمام بلیت‌های بازی‌های خانگی فروخته می‌شوند و هواداران با شور و حال خوبی به سمت ورزشگاه‌ها می‌روند، چون امکانات خوب در اختیار آنها قرار می‌گیرد و هواداران می‌دانند با آغوش باز از آنها پذیرایی می‌شود. متأسفانه این چیزی است که در ایران کم داریم، اما اگر بخواهید از لحاظ عشق و علاقه مقایسه کنید قطعاً مردم ایران علاقه خاصی به فوتبال دارند. من گاهی اوقات در هلند در مورد دربی تهران یا اصفهان و یا حتی گیلان که خود من در آن بازی کرده‌ام، صحبت کرده‌ام که هواداران از چندین کیلومتر دورتر به ورزشگاه می‌آیند تا بازی تیم مورد علاقه خود را از نزدیک ببینند. امیدوارم این شور و علاقه در کنار امکانات و اهمیت دادن به هواداران در ایران باشد، مخصوصاً اکنون که نزدیک جام جهانی هستیم. قطعاً شور و علاقه هواداران در ایران بیشتر است، اما از لحاظ امکانات وضعیت بدتری داریم.

آقای گل لیگ هلند درباره حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی فوتبال تصریح کرد: همان‌طور که گفتم نقش مردم و هواداران در موفقیت ما در جام جهانی بسیار می‌تواند مؤثر باشد. انگیزه و انرژی مثبتی که از سوی مردم به بازیکنان تیم ملی انتقال داده می‌شود همیشه تأثیرگذار است. من به نمایندگی از بازیکنان از مردم می‌خواهم که از تیم ملی حمایت کنند. گروه ما در جام جهانی بسیار جذاب است، اما این را هم باید در نظر گرفت که در سخت‌ترین گروه قرار داریم. از مردم می‌خواهم که مثبت فکر کنند و حمایت کنند. هماطنور که در جام جهانی برزیل ما در گروه سختی قرار داشتیم، اما بازی‌های خوبی انجام دادیم. ما این انتظار را داریم که مردم از تیم‌مان حمایت کنند. ما تیمی یکدل و بازیکنانی صمیمی داریم و همه در کنار هم یک خانواده بزرگ را تشکیل داده‌ایم تا برتری ایران را در آسیا نشان دهیم.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين